Mama wie!

Podczas oczekiwania na dziecko, szczególnie to pierwsze, przyszłych rodziców nachodzi milion pytań. Część z nich sięgnie po odpowiedź do książek-ja sama pierwszego dnia, jak tylko test był pozytywny, poleciałam kupić poradnik. Można też podpytywać znajomych posiadających już pewne doświadczenie, rodziców, pogrzebać w internecie-choć z tym ostatnim trzeba uważać. Dla mnie jednym ze źródeł wiedzy były darmowe warsztaty dla rodziców “Mama wie”. Wczoraj ruszyła kolejna edycja zajęć, niestety z przyczyn losowych nie mogłam w nich uczestniczyć, ale mogę opowiedzieć jak było podczas sesji wiosennej.

Cały projekt skierowany jest dla przyszłych i obecnych rodziców.Wiadomo, że na sali dominowały kobiety w ciąży, ale kilku tatusiów z pociechami też się pojawiło. Podczas czterech prelekcji poruszane były różne tematy m.in.  dotyczące karmienia piersią, pielęgnacji noworodka, banku komórek macierzystych. W przerwach można było porozmawiać ze specjalistami: fizjoterapeutą, doulą (to taka pani które wspiera Cię podczas ciąży i może Ci towarzyszyć podczas porodu), położną, specjalistami od noszenia maluchów w chustach, doradcami laktacyjnymi, instruktorami masażu dla niemowląt. Dla każdego uczestnika przygotowany był drobny upominek- torba z wieloma próbkami, gazetkami i ulotkami, a także słodki poczęstunek przy bufecie kawowo-herbacianym. A na koniec warsztatów rozlosowywano prezenty od sponsorów.

Cała impreza trwała koło 3 godzin i myślę, że był to bardzo miło spędzony wieczór. Na pewno troszkę ciekawiej przedstawiono niektóre zagadnienia, niż jest to zrobione w poradnikach, tym bardziej że była to wiedza podparta wieloletnią praktyką (i wieloma śmiesznymi historiami). Dla nowicjuszy takich jak ja było to bardzo ciekawie i inspirujące spotkanie, przygotowujące do nowej roli.

Więcej o warsztatach na stronie www.mama-wie.pl.  A tu na zdjęciu nawet jestem ja 🙂