Zaczytani #2

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W pokoju dziecięcym bardzo powolutku zachodzą zmiany (niestety sama jeszcze ich nie widziałam, więc nie mogę Wam nic pokazać!). Powiększył nam się zdecydowanie regał na zabawki, więc śmiało można było do domowej biblioteczki dokupić kilka książkowych pozycji. Od dłuższego czasu, jak tylko mam okazję buszuję w księgarni i jeżeli tylko coś mi wpadnie w oko, zachwyci to ku pamięci robię zdjęcie. W ten sposób mam zawsze gotową odpowiedź na pytanie “co kupić Ewie?”. Ponadto biedronkowy dyskont od czasu do czasu oferuje w atrakcyjnej cenie fajne książeczki dla dzieci (ale nie tylko!), a że mam słabość do takich “promocji” to co chwila znoszę do domu jakieś czytadło. Książek u nas przybywa, a ostatni post z serii zaczytani przyjęliście bardzo ciepło, tak więc najwyższa pora, żeby przedstawić Wam hity ostatnich miesięcy.

Obracanka Kolory

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Książka z ruchomymi elementami – wewnątrz każdej strony dziecko znajdzie kolorowy wizerunek zwierzaka, który może obrócić o 360 stopni, tak aby dopasować umaszczenie bohatera do tła. Widziałam tą książeczkę w rękach roczniaka – strasznie wciągnęła go możliwość obracania środkowej części. U półtorarocznej Ewki do nazywania kolorów jeszcze daleko, ale oczywiście intrygują ją zwierzątka. Tak więc ta mała niepozorna książeczka, zainteresuje maluchy na różnym etapie rozwoju i starczy na dłużej niżby się mogło wydawać.  Z tej samej serii znajdziecie też Obracankę o Liczbach, ale to już zdecydowanie pozycja dla starszych dzieci.

Obracanka, Grupa Wydawnicza Foksal, cena sugerowana 24,99 zł

Dotykanki – Bawmy się!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Strasznie lubię takie sensoryczne wynalazki, o czym mogliście się już przekonać w poprzednim poście z zaczytanej serii. W tej książeczce roczniak znajdzie swoje ulubione zabawki, a sztywne twarde strony zniosą niejedno “czytanie”. Klocki z chropowatymi elementami, błyszczący bębenek, czy puszysty miś przyciągną łapki maluszka. Mam tylko jedno zastrzeżenie – tych elementów do dotykania mogłoby być troszkę więcej, niż tylko po prawej stronie książeczki. Z tej serii znajdziecie także coś dla fanów zwierzątek oraz tom do nauki o kolorach.

Dotykanki, Bawmy się! – Wydawnictwo Olesiejuk, cena ok. 22 zł.

Księga dźwięków, Soledad Bravi

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

O tej książce wspominaliście najczęściej w swoich komentarzach oraz wiadomościach do mnie. Umieszczanie jej w poprzednim zestawieniu wydawało mi się zbędne, ale z drugiej strony trudno zignorować tą kultową pozycję, dlatego tym razem zdecydowałam się ją Wam przypomnieć. A tym, którzy jeszcze jakimś cudem jej nie znają, to zdecydowanie polecić! Jest z nami już od roku, aktualnie w wersji trzytomowej (tych części na pewno byłoby więcej, gdybym nie spędziła nad książką kilku wieczorów z taśmą klejącą). Cóż więcej powiedzieć – stopień eksploatowania sam świadczy o tym jak ważna jest to pozycja w naszej dziecięcej biblioteczce. Nie ukrywam, że jest kilka stron, które podczas czytania z dzieckiem pomijam (np. pistolet!) albo przeredagowuję (Szpinak? Mniam!), ale za to kilkanaście minut spokojnej zabawy (w która się angażuję, ale w pozycji siedzącej!) jestem w stanie to przełknąć. W książeczce znajdziecie ponad 100 kolorowych kart i słyszałam plotki, że nie planują wznawiać dodruku. A może po prostu przymierzają się do zmiany formy na bardziej dziecioodporną?

Księga dźwięków, Soledad Bravi, Wydawnictwo Dwie Siostry, cena ok. 30 zł.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA