Cybex Agis M-Air 3

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Propozycję testowania wózków niemieckiej marki Cybex dostałam w dniu, w którym wychodziłam z moim 5-cio dniowym synkiem ze szpitala. Był to czas, w którym intensywnie się zastanawiałam, jak to dalej z moim blogowaniem i wózkowaniem będzie. Czy uda mi się wygospodarować czas? Jak będę testować nowe wózki? Zaproszenie do współpracy uznałam za dobry znak! No skoro tak, to musi się jakoś udać! Od razu mi przeszły mi wszelkie dolegliwości poporodowe, i gotowa byłam na pierwsze wyprawy. Na całe szczęście dla mojego organizmu, na wózek musiałam jeszcze trochę poczekać, więc miał jeszcze parę dodatkowych dni na regenerację.

Agis to jeden z wózków serii Gold, produkowany w dwóch wersjach: trój- oraz czterokołowej. W obu przypadkach wózek występuje w 6 kolorach. Do nas trafił piękny, jarzębinowy Autumn Gold. Pierwsze wrażenie wywarła na mnie lekkość wózka, a po całkowitym rozłożeniu wielkość siedzenia. Czujne oko wychwyciło także od razu niewielkich rozmiarów kosz, ale mogło to sobie zrekompensować dużą starannością wykonania. No ale przecież od samego patrzenia to recenzja się nie napisze. Trzeba było ruszyć w miasto.

agis

Każdorazowo przerzucając się na trójkołowca przez kilka pierwszych jazd przestawiam się na prowadzenie togo typu wózka. Z tym mam zazwyczaj największy problem, a nie z rzekomym brakiem stabilności. Po prostu początkowo muszę się starać, żeby go nie poobijać. Z wyprawy na wyprawę jest coraz lepiej – zaczęliśmy od kilku przejażdżek po mieście. Potem była wizyta w parku, a nawet spróbowaliśmy jazdy po lesie. Tak więc zaliczyliśmy tradycyjną płytę chodnikową, kostkę, asfalt, brukowaną drogę, a także ścieżkę usłaną szyszkami i patyckami. Mówiąc szczerze, obstawiałam, że przednie podwójne kółka utkną na tym ostatnim, ale bardzo pozytywnie się zaskoczyłam! Żaden z powyższych terenów nie stanowił problemu, pod warunkiem, że prowadziłam wózek dwoma rękami. Niestety poza gładkim miejskim terenem miałam problem z tym, żeby pchać wózek jedną ręką.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Skoro jesteśmy przy kierownicy to zacznę opisywanie wózka od niej. Pierwszy plus za bardzo duży, teleskopowy zakres regulacji wysokości (od 97 do 105 cm) tak więc bez problemu możecie wciskać dziecko na spacer wszystkim krewnym i znajomym – zarówno wysokim jak i tym niskim. Rączka pokryta jest miłą w dotyku pianką, po środku znajduje się guzik służący do regulacji. Mechanizm działa gładko i sprawnie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Phi! W ogóle wszystko tak działa w tym wózku – zapinanie pasów, regulacja oparcia, składanie i rozkładanie. No ale to jest właśnie ta niemiecka precyzja. Materiały i wykończenie są na prawdę na najwyższym poziomie, a to wcale nie jest ich luksusowy produkt. Tak więc pierwsze wrażenie Agis robi bardzo dobre.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Np. takie koła. Strasznie podobają mi się te białe środki! Mała rzecz a na prawdę cieszy oko. Bałam się rozwiązania z podwójnym przednim kołem, ale skoro na wspomnianych już szyszkach dało radę, to się nie czepiam. Przednie koło ma 16 cm średnicy i można je łatwo zablokować do jazdy na wprost. Tylne koła mają zaś 24 cm. Całość jest wykonana z gumy i amortyzowana. Niestety, ja miałam problemy z wyczuciem tej amortyzacji. Wszystkie koła można sprawnie i szybko wypiąć – opcja niezwykle przydatna przy pakowaniu się do auta po zgarnięciu całego spacerowego błota.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hamulec, zlokalizowany przy prawym tylnym kole, działa lekko, nawet pod nieuzbrojoną w but stopą.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piętą Achillesową Agisa zdecydowanie jest koszyk – dostęp do niego jest tylko od strony tylnych kół. Niestety okienko jest małe i wąskie, zapakowanej siatki z zakupami sobie ot tak nie wrzucicie. Trzeba albo wkładać wszystko pojedynczo, albo wieszać zakupy jakoś na rączce. I tak jak z drobnych rzeczy upchniecie tam całkiem sporo, to z tak podstawowym artykułem jakim dla rodzica jest paczka pampersów nie zawsze dacie radę. Wiaderko do piaskownicy – o ile to nie jest ten silikonowy, zwijany w rurkę model – także nie wejdzie. A po opuszczeniu oparcia to miałam nawet problem z włożeniem tam aparatu. Kosz zdecydowanie do poprawy!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Agis wbrew pozorom to nie tylko spacerówka, ale wózek, który może posłużyć od urodzenia, czyli tzw. 3w1. Na jednym stelażu wepniecie zarówno gondolę (model Coton M), fotelik samochodowy (marki Cybex) jak i siedzisko. Mimo tych opcji, traktowałabym go jednak jako typową miejską spacerówkę, z na prawdę dużym siedziskiem (zarówno wzdłuż jak i wszerz). Wymiary siedziska to 31-33 cm szerokości oraz 22 cm głębokości. Oparcie ma zaś szerokość 31 cm na dole, 34 cm na górze oraz długość 48 cm, przy czym trzeba podkreślić, że od końca oparcia do budki, dziecko ma jeszcze 12 cm przestrzeni! Także myślę, że i czterolatek jeżeli tylko miałby ochotę, to mógłby się jeszcze spokojnie takim wózkiem powozić.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pasy bezpieczeństwa są pięciopunktowe, przy czym nie da się rozdzielić pasów biodrowych oraz naramiennych. Proste wpinanie i wypinanie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bardzo wygodny system regulacji wysokości oraz długości, a system mocowania osłonek naramiennych bardzo przypadł mi do gustu. W dodatku jest tak banalny, że się dziwię, że inni producenci nie podchwycili jeszcze tego rozwiązania. Na szczycie osłonki wszyta jest gumeczka, która wystarczy zaczepić o klamerkę, żeby całość trzymała się w miejsu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podnóżek o parabolicznym kształcie nie ma możliwości regulacji wysokości. Jego szerokość w najszerszym punkcie to 34 cm. Długość 20cm.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wózek zaopatrzony jest w obustronnie wypinany pałąk, z możliwością wypięcia tylko z jednej strony. Można też z niego całkowicie zrezygnować – wystarczy nie wpinać przygotowanych pod niego adapterów. Znalazłam dla niego fajne zastosowanie – może posłużyć jako “pasek” na ramię przy transporcie złożonego wózka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Regulacja pochylenia oparcia jest paskowa. Za pomocą specjalnego klipsa opuszczamy i podnosimy plecki. I tak jak w pierwszym przypadku spokojnie dacie radę obsłużyć system jedną ręką, tak w drugim przydadzą się już obie. Rozłożone siedzisko jest faktycznie płaściutkie, przy składaniu nie uzyskacie jednak idealnego pionu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Budka składa się z dwóch głównych segmentów. Po rozsunięciu zamka przebiegającego w budce otwieramy dodatkowy siateczkowy panel, który w zależności od potrzeby przedłuży nam budkę do przodu, lub posłuży jako wentylacja. Można przez niego również podejrzeć dziecko (brak standardowego okienka do podglądania). Ponieważ przypadkowo zaliczyliśmy spacer w deszczu śmiało mogę powiedzieć, że materiał nie przesiąka (przynajmniej początkowo). A jeżeli zaś chodzi o słońce to malucha chroni filtr UPV 50+.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Składanie wózka zlokalizowane jest w siedzisku i jest banalne w obsłudze. Najpierw trzeba pociągnąć za paseczek zlokalizowany z boku a następnie złapać i podnieść wózek za pasek po środku. Wózek składa się jak książka. Siedzisko pozostaje na zewnątrz co budzi zawsze mój niepokój o zachowanie go w czystości podczas transportu. Nie da się ukryć, że trafił nam się egzemplarz z dosyć jasną tapicerką, a ja się bałam, żeby przypadkiem nie złapać jakiegoś samochodowego brudu. Na koniec zakładamy blokadę (o ile sama nie zaskoczy przy składaniu). Tak przygotowany wózek można postawić pionowo, a nawet transportować jak walizkę na kółeczkach – ciągnąc za pałąk. Rozkładanie wymaga od nas zdjęcia klipsa blokady i energicznego pociągnięcia za rączkę. Wymiary wózka przed złożeniem : 91cm długości x 58 cm szerokości x 97 cm wysokości. Po złożeniu z wpiętym pałąkiem: szerokość 58 cm, wysokość 33 cm, długość 80 cm. Po wypięciu pałąka długość 68 cm. Waga wózka 7,7 kg.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na koniec każdej recenzji zadaję sobie pytanie: komu poleciłabym ten wózek? Zdecydowanie rodzicom starszaków, którzy szukają lekkiej, kompaktowej i dobrej jakościowo spacerówki, mającej służyć już do końca okresu wózkowania do szybkiego przemieszczania się po mieście, w celu załatwienia np. drobnych sprawunków. Jakość i wykonanie wózka są świetnie dopracowane, ale jest on moim zdaniem zbyt twardy jak na nasze polskie warunki chodnikowe aby posłużyć jako klasyczny wózek 3w1 dla noworodka. Starszemu dziecku będzie mu w nim zdecydowanie wygodnie, jak długo tylko postanowi się wózkować. Bez obaw, miejsca mu szybko nie zabraknie!

output_EY84nX