Naklejki wielorazowe Melissa and Doug

SERENDIPITY

Wybaczcie dłuższą przerwę we wpisach ale ostatnio sporo się działo. Zaczęło się w środę rano gdy odkryłam, że Ewka gorączkuje. Początkowo oznaczało to dla mnie maraton po przychodni, faszerowanie lekami i że dziecko niestety opuści długo oczekiwany dzień latawca w żłobku. Dopiero chwilę potem, dotarło do mnie, że zostaję sama z dwójką malutkich dzieci w domu i nogi się podemną ugięły. Wiecie – do dobrego łatwo się przyzwyczaić. Do tej pory sam na sam z moimi dziećmi spędzałam  2 godziny dziennie – między odebraniem Ewy ze żłobka a powrotem Jacka z pracy. Te 2 godziny zazwyczaj wystarczyły, żebym zapomniała jak się nazywam, a w perspektywie miałam w podobny sposób spędzić 3 dni po 10 godzin. Wszelkie moje lęki z czasu ciąży nagle wróciły – co się robi z dwójką dzieci na raz w domu?

Na szczęście po chwilowej panice przyszła pełna mobilizacja. “Ej no, dasz sobie radę, przecież to Twoje dzieci, krzywdy Ci nie zrobią, najwyżej wsadzisz oboje w wózek i przez 10 godzin będziesz spacerować z przerwami na jedzenie” – tak się pocieszałam. W dodatku szybko się okazało, że gorączkująca Ewa ma zamiar przespać cały dzień, więc miałam czas na przygotowanie sobie w myślach jakiegoś planu. Musiałam mieć dla niej jakieś zajęcie – coś co pochłonie ją na kilkadziesiąt minut, coś co lubi robić i nie jest dla niej codziennością, coś co zajmie ją na tyle długo, żebym mogła w tym czasie nakarmić Młodego i położyć go spać. Tak więc z szafki wyciągnęłam dawno nie widzianą ciastolinę, cudownie znalazło się nierozpakowane jeszcze pudełko klocków, zastrugałam kredki oraz ściągnęłam z półki zapomniany prezent od wielkanocnego zajączka. Byłam gotowa na pobyt w domu z moją (prawie) dwulatką. W myślach sobie pogratulowałam przygotowania, a następnego dnia gdy gorączka zaczęła odpuszczać zaczęłam wprowadzać nasz plan w życie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

I tak hitem ostatnich dni okazały się naklejki wielokrotnego użytku od Melissa and Doug, które chciałabym Wam bardzo polecić. Ewa dostała je jako jeden z prezentów na wielkanocnego zajączka, ale schowałam je na półkę, żeby się szybko nie zniszczyły i o nich… zapomniałam! Na szczęście wpadły mi ostatnio w ręce i odegrały ogromną rolę podczas nieplanowanego siedzenia w domu. Zestaw składa się z 5 kolorowych plansz o wymiarach 38×28 centymetrów. Do każdej planszy jest dodatkowy arkusz z dopasowanymi tematycznie naklejkami, które można wielokrotnie przeklejać. Nasz zestaw Dom zawiera ich aż 175, ale ich ilość zależy od konkretnego modelu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W zestawie który wybrałam dla Ewy są plansze przedstawiające pomieszczenia w domu. Mamy tu bogato wyposażoną kuchnię, sypialnię dla księżniczki,  bardzo klasycznie wyglądający salon, oraz  błękitną łazienkę. Jest także podwórko na którym Wasz maluch może urządzić sobie plac zabaw według własnej koncepcji, i właśnie tą tablicą bawi się Ewa na zdjęciach. Gdy już udało mi się położyć spać Mikołaja siadłam sobie do zabawy z Młodą. Dużą frajdę sprawiało jej nie tylko naklejanie naklejek na planszę, ale i odkładanie ich z powrotem na miejsce. Pokazywała i nazywała znane jej już elementy, ale chętnie powtarzała też nowe nazwy. Wspólnie przypomniałyśmy sobie znane już kolory (a w zasadzie tłumaczyłam Ewie, że nie wszystko jest żółte 😉 ), a także policzyłyśmy motylki i pieski. Opowiedziałyśmy sobie także parę historyjek – kilka naklejek to postacie, które mogą się stać głównymi bohaterami niejednej opowieści. Nawet się nie spodziewałam, że naklejki okażą się być takie wielozadaniowe.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zabawka ta jest przeznaczona wg oznaczeń producenta dla dzieci powyżej 3-go roku życia. Wynika to z tego, że elementy są małe i dziecko z łatwością może je wsadzić do buzi. Nie ma to nic wspólnego z tym, że młodsze dziecko sobie z naklejkami nie poradzi. Prawie dwuletnia Ewa bez problemu nakleja i odkleja, nawet te najmniejsze egzemplarze. Oczywiście jest przy tym pełne skupienie i język wywalony na wierzchu. A odnośnie ograniczenia wiekowego producenta – myślę, że pod opieką dorosłego spokojnie i te młodsze dzieci mogą się bawić. Tak na prawdę sami wiecie najlepiej czy wasz maluch jest gotowy na takie zabawy. Wiadomo, gdy Wasze dziecko ma tendencję do pakowania wszystkiego co mu wpadnie w ręce do buzi, to na jakiś czas musicie jeszcze odpuścić. Widzę w tej zabawce także potencjał na dalsze lata, obserwując zainteresowanie tego typu rzeczami starszych dzieci – no bo znacie kogoś kto nie lubi naklejek? Ja sama chętnie sobie urządzam poszczególne pomieszczenia (moje ulubione to kuchnia) i muszę się pilnować, żeby nie wyrywać Ewie naklejek z rąk i robić wszystkiego za nią. Także taka błaha rzecz, a zapowiada się zabawa na lata!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Do naklejek mam do tej pory jedno małe zastrzeżenie. Miałam problem z rozdzieleniem plansz- początkowo są one złączone jak kartki w bloku, ale wiadomo – wygodniej jest się bawić gdy nie trzeba co chwilę przekładać stron. Klej niestety jest mocny, no i niestety dwie kartki delikatnie mi się podarły przy odrywaniu. Moim zdaniem rozwiązaniem byłoby po prostu zaniechanie tego pierwotnego połączenia.

Melissa and Doug ma w swojej ofercie zestawy o różnej tematyce. Poza domem możecie kupić plansze z księżniczkami, miastem, modą, pojazdamiwróżkami a także zwierzątkami. Cena takiego zestawu to niecałe 25 złotych i moim zdaniem, to bardzo dobra oferta jak na zabawkę, która zaangażuje zarówno dwu jak i pięcioletnie dziecko. Dobrze mieć coś w tym stylu w domu na wypadek odwiedzin starszych dzieci, a także jak się okazało w naszym przypadku, na nieplanowany i przymusowy pobyt w domu. Gorączka na szczęście już odpuściła, Ewa dziś dzielnie pomaszerowała do żłobka, a wielorazowe naklejki od Melissa and Doug czekają na jej powrót.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA