Białe łóżeczko dla niemowlaka

FRENCH

Mikołaj skończył pół roku i nie dorobił się jeszcze własnego łóżeczka dla niemowlaka. Do tej pory noce spędzał blisko mnie w dostawce. Było to dosyć wygodne rozwiązanie dla nas obojga, szczególnie jeżeli chodzi o nocne karmienie.Od kilku dni jednak rozglądam się za czymś w co przeprowadzimy Młodego i co posłuży mu do dnia, w którym urządzimy dzieciom wspólny pokój z piętrowym łóżkiem.

Czemu rezygnujemy z dostawki? Mikołaj rośnie, dostawka ma ograniczoną nośność. Młody potrafi już z niej samodzielnie wypełznąć. Za niedługo zacznie też siedzieć i podciągać się przy barierkach, dlatego szukamy dla niego czegoś głębszego. Trzecia sprawa – bliskość z dzieckiem powoli zaczęła mnie…. przytłaczać. Potrzebuję trochę przestrzeni! Tak, te 2 metry na chwilę obecną zupełnie mi wystarczą. Wydaje mi się, że Mikołaj zamiast spać coraz lepiej, dłużej i bez nocnych przerw, wyczuł, że w zasadzie może spać przyssany do mnie i ostatnio bardzo chętnie to praktykuje. A ja półprzytomna mu na to pozawalam. Zamiast dać mu się spróbować wyciszyć, zadziałać Whishberowi, od razu podłączam go “pod kranik” i tak spędzamy większość nocy. Ja w niewygodnej, wymuszonej pozycji a on niebezpiecznie zwisający w moich ramionach. Czas się wziąć za trening snu, dlatego w naszej sypialni przeprowadzimy małe roszady. Pamiętacie jak ona jeszcze wygląda? Jak nie to zajrzyjcie do wpisu o kąciku dla noworodka w sypialni rodziców. Trochę poprzestawiamy meble, z szafek nocnych powstanie słupek, komoda wyląduje obok łóżka natomiast w jej starym miejscu stanie nowe łóżko Mikołaja. No właśnie… nowe łóżko. Myślicie, że tak łatwo je wybrać? Moje kryteria wcale nie są wygórowane…

Chcę żeby było białe bo… ostatnio mam fazę na białe meble. Wszyscy mnie straszyli, że to strasznie trudny do utrzymania w czystości kolor, ale jako posiadaczka głównie białych mebli nic takiego nie zauważyłam. Tan kolor będzie pasował zarówno w naszej sypialni, jak i w pokoju do którego docelowo przeniesiemy za jakiś czas Młodego. Materacyk 120x60cm stanowczo wystarczy. Tak jak pisałam, planujemy za jakiś czas kupić łóżko piętrowe, tak więc nie potrzebujemy opcji przekształcenia w tapczanik. W związku z tym, że nie będziemy przerabiać łóżeczka, to w razie co przydałyby się wyjmowane szczebelki. Niespecjalnie chcę też szufladę pod spodem, bo mieszczę się z wszystkimi rzeczami Mikołaja w komodzie.

W moim przeglądzie znajdziecie łóżeczka od 150 do prawie 3500. Zadowolona jestem, że dla tych droższych propozycji udało mi się znaleźć alternatywy o dożo atrakcyjniejszych cenach. I przyznam Wam się, że mam już swojego faworyta. Kogo – przekonacie się wkrótce. Natomiast, żeby moje poszukiwania nie poszły na marne, powstał ten post. Propozycje są głównie w białej kolorystyce, ale część mebli można kupić w innych kolorach. Coś Wam wpadło już w oko?

Białe łóżeczka dla niemowląt:

białe łóżeczko dla niemowlaka

białe łóżeczko dla niemowlaka

 

białe łóżeczko dla niemowlaka

 1. Troll, Sun
 2. Ikea, Gulliver
 3. Bellamy, Merylou
 4. Ikea, Hensvik
 5. Woodies, Dream Cottage
 6. Bellamy, Good Night
 7. Pinio, Basic
 8. Woodies, Country Cot
 9. Ikea, Stuva
 10. Pinio, Moon
 11. Bellamy, Simple
 12. Klupś, Marsell
 13. Vox, Hometown
 14. Pinio, Marsylia
 15. Klupś, Radek III
 16. Oliver Furniture, Wood Collection
 17. Flexa, Baby
 18. Stokke, Home
 19. Klupś, Paula
 20. Stokke, Sleepi
 21. Flexa, Play

Ha! Myślicie, że to koniec trudnych decyzji skoro wybraliście już łóżeczko. Nic bardziej mylnego! Czas wybrać… materac! 😉