Jak zrobić brelfie “Tree of life”

jak-zrobic-brelfie
Ostatnio na Instagramie i pozostałych social mediach pojawiło się całkiem sporo zdjęć mam karmiących swoje pociechy. Są one w bardzo ładny sposób przerobione i wszystkie łączy pojawiający się na nich motyw drzewa. Korzenie rośliny niczym przewody mleczne penetrują pierś, pień łączy matkę z dzieckiem a ukwiecone gałęzie rozkwitają na policzkach maluszków. To piękne porównanie dwóch naturalnie występujących w przyrodzie procesów. To drzewo życia – tree of life.

brelfie tree od life
Filtr Nightcore

Brelfie to cudowna pamiątka dla każdej karmiącej mamy a w dodatku najlepsza promocja karmenia piersią. Oczywiście nie każda mama musi się dzielić swoim obrazkiem na portalach społecznościowych, największy procent zdjęć wyląduje w pamięci telefonów. Miło będzie się na nie natknąć za kilka miesięcy przeglądając galerię, nie mówiąc już o tym jakie piękne wspomnienia przywoła zdjęcie za kilka lat.

brelfie tree od life
Filtr Midnight

Jak zrobić brelfie?

Podpowiem Wam jak w kilku prostych krokach zrobić sobie taki obrazek. Do całego procesu potrzebujecie zainstalować na swoim telefonie darmową aplikację PicsArt. Jest to edytor do zdjęć i kolaży, który ma wbudowane wiele narzędzi potrzebnych do przeróbki obrazu. W aplikacji trzeba się zalogować by móc tworzyć nowe PicsArty. Na początek potrzebujemy mieć zdjęcie do przeróbki. Można je zrobić za pomocą aplikacji (trzeba wyrazić zgodę na dostęp do aparatu). Można także zaimportować zdjęcie z galerii, do tego wymagana jest zgoda na dostęp do waszego zbioru zdjęć. Gdy mamy już obraz to możemy zabierać się do pracy.

Na początek klikamy w ikonkę sklep – tam znajdziecie katalog “Tree of life” z 10 naklejkami. Są one darmowe. Klikamy w folder a następnie w różowy guzik “darmowe” oraz “użyj”. W tych dwóch krokach wrócimy do naszego zdjęcia. Czas na wklejenie drzewa, przesuwamy dolny pasek, aż znajdziemy ikonkę “Nalepka”. Klikamy w nią. Szukamy symbolu drzewa, wybieramy jedną spośród 10 pozycji i ustawiamy na naszym roboczym zdjęciu. Obracamy naklejką, ustawiamy wielkość, wybieramy kolor. Następnie pasku menu klikamy w ikonkę o nazwie MAGIA i wybieramy filtr który nam się podoba najbardziej. Dosłownie Magia, prawda?

brelfie tree od life
Filtr Rainbow

Aby zapisać zdjęcie szukamy strzałki w prawym, górnym rogu ekranu. Upewniamy się że guzik “Tylko ja” jest włączony i że nikt poza nami nie będzie oglądał naszych prac. Aktywujemy także guzik z symbolem kwadracika i strzałki w dół (symbol zapisywania) i klikamy w guzik “zapisz i opublikuj”. Zdjęcie zostanie zapisane w pamięci naszego telefonu a także pojawi się na koncie, które założyliście na samym początku, logując się w aplikacji.  Jeżeli kliknęliście przy zapisywaniu  w guzik “tylko ja” wgląd do zdjęcia macie wyłącznie Wy. No to teraz już wiecie jak zrobić brelfie!

brelfie tree od life
Filtr Wonderland

Dzięki PicsArt powstają cudowne pamiątki dla karmiących mam. Aplikację można także wykorzystać do obróbki innych zdjęć – narzędzi jest bardzo dużo tak samo jak tematycznych naklejek, ramek, napisów.  Niektóre elementy są płatne, ale spośród darmowych każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. A na koniec jeszcze raz krótki filmik o tym, jak zrobić brelfie z motywem #treeoflife. Sumiennie ostrzegam, że tworzenie obrazków wciąga! Miłej zabawy!