Joie Mytrax – boski wózek 3w1

Brytyjska marka Joie szturmem zdobyła nasze ulice. Mówię Wam! Litetrax, Litetrax Plus oraz Litetrax Air czają się za każdym zakrętem! Teraz dołączy do nich Joie Mytrax – wózek 3w1 który spokojnie posłuży dziecku przez cały okres wózkowania.  W rozwiązaniach i wyglądzie jest on łudząco podobny do Litetaxa, ale  pomiędzy tymi modelami, jest kilka kluczowych różnic. Pokrótce – Joie Mytrax jest większy i posiada więcej udogodnień, reszta porównania w postaci grafiki:

Cała rodzina Mytraxa wpisuje się w aktualne, wózkowe, modowe trendy. Grube tkaniny w stonowanych kolorach, detale wykończone ekoskórą i tak uwielbiany, ekspresowy system składania jedną ręką. Chyba nikt już nie wymyśli nic prostszego w tym temacie. Wystarczy pociągnąć za pasek schowany w siedzisku spacerówki (lub pod gondolą), a kierownica sama “leci” do tylnych kółek, aktywuje się blokada przed rozłożeniem. Złożony wózek można przechowywać na stojąco.

Rozkładanie jest równie banalne – odginamy klips z blokadą i ciągniemy całość za kierownicę do góry. Gdy użytkujemy wózek z gondolą to ją po prostu wpinamy, a spacerówka – ponieważ nie ma możliwości zmiany kierunku jej wpięcia – jest  zamocowana na stałe. Jest jeszcze jedna opcja użytkowa – spacerówka wcale nie musi być zdemontowana, żeby wpiąć gondolę. Na tych samych adapterach co gondola można zamontować fotelik gr.0.

joie mytrax recenzja

Zwieńczeniem stelaża jest regulowana teleskopowo rączka. Jej ustawienie mieści się w przedziale od 97 do 106 cm! To na prawdę bardzo wysoko! Ekoskórzane pokrycie jest przyjemne w dotyku i łatwe do utrzymania w czystości. Regulacja odbywa się po ściągnięciu w stronę kierującego dwóch pierścieni. Po lewej stronie kierownicy jest miejsce na Cup Holder – wygodny i szeroki uchwyt na napoje. To taka rekompensata za utratę organizera, który wszyscy znają z Litetraxa. Na rączce wyczuwalny jest lekki luz w miejscu gdzie odbywa się regulacja. Nie wpływa to na prowadzenie wózka.

joie mytrax recenzja

Dzięki długiej kierownicy i super dobremu wyważeniu wózka podbijanie Joie Mytrax jest bardzo łatwe. Tak samo sterowanie należy do przyjemności. Bez najmniejszego problemu opanujecie wózek jedną ręką. Joie Mytrax bardzo dobrze sobie radzi we wszelkiego rodzaju terenie. Dzięki delikatnej pracy stelaża, amortyzacji na wszystkie pompowane koła, Mytrax nie jest zbyt twardy i świetnie sprawdza się w różnych warunkach.  Śmiało można zabrać go na wyprawę do lasu.

Kauczukowe, przednie koła o średnicy 18 cm są typu forever air – w środku zamiast powietrza jest pianka. Można je zablokować do jazdy na wprost, wciskając przycisk nad kołem. Ze względu na lekki luz w miejscu gdzie osadzone są przednie koła, na nierównościach słychać ciche stukanie – to w sumie charakterystyczne dla marki Joie 🙂 Mi to nie przeszkadza. Wiem, że to z czasem mija. Dla niecierpliwych proponowane są filcowe podkładki, które można zrobić samemu lub otrzymać z serwisu. Tylne koła są kauczukowe i pompowane, mają średnicę 26  cm.

 

Po prawej stronie, od strony rodzica, przy kole, umiejscowiono cichy i lekko działający pedał hamulca. Aktywuj się go na wcisk, zwalnia podważając pedał do góry.

Obszerny i głęboki kosz zakupowy pomieści niemałe zakupy. Przewidziano w nim wąską ale długą kieszonkę w której możecie schować jakieś swoje drobiazgi. Niestety nadal nie zlikwidowano tego co przeszkadzało mi w Litetraxie – po opuszczeniu oparcia dostęp do kosza jest utrudniony. Podczas drzemki dziecka trzeba podnosić oparcie albo wpychać rzeczy od boku.

Gondola Joie Ramble

joie mytrax recenzja

Ten model gondoli możecie wpiąć zarówno w Mytraxie jak i w Litetraxie. Skupmy się dziś na tym pierwszym. Aby na wózku wpiąć gondolę lub fotelik potrzebujemy adapterów. Instalujemy je w miejscu pałąka i jednym przesunięciem ustawiamy do naszych potrzeb. Do środka gdy instalujemy gondolę, na zewnątrz gdy fotelik.

Adaptery ustawione do wpięcia gondoli
Adaptery ustawione do wpięcia fotelika

Przy demontażu gondoli musimy równocześnie wcisnąć białe guziki po bokach i podnieść ją do góry. Dzięki małym nóżkom od spodu, spokojnie można postawić ja na ziemi, bez ryzyka zabrudzenia. W szycie budki przewidziany jest uchwyt, za który można przenosić gondolę. To bardzo praktyczne, gdy mieszkacie w bloku bez windy i musicie po spacerze wnieść śpiące dziecko na x piętro, a stelaż parkujecie na klatce.

Budka w gondoli Ramble jest delikatnie pogłębiona poprzez nachylenie jej do przodu. Żeby ją złożyć, należy wcisnąć dwa guziki umieszczone po jej bokach. To czego mi w niej brakło, to siateczka wentylacyjna. Od zewnątrz na gondolę można założyć osłonkę, którą mocuje się rzepami przy budce. Posiada ona specjalny, pionowy segment zwiększający ochronę np.przed zimnym wiatrem.

Gondola Ramble w zestawieniu z tymi z innych wózków jest dosyć prosta w swej konstrukcji.  Tak jak już pisałam – nie jest ani za duża, ani za mała. Materacyk ma 74 cm długości i od 24 do 30 cm szerokości. Gondola dedykowana jest dla maluchów do 9 kg.  Ma prostą obsługę i łatwo można ją złożyć na płasko. Jest usytuowana na wygodnej dla rodzica wysokości co w połączeniu z funkcję transportu za pałąk sprawia, że jest na przyjemna w użyciu.

Spacerówka Joie Mytrax

Siedzisko skierowane jest tylko przdem do kierunku jazdy i zdecydowanie ma się czym pochwalić jeżeli chodzi o wymiary. Łączna długość po rozłożeniu to aż 92cm! Poszczególne składowe w tabelce.

Regulacja pochylenia oparcia jest 4 stopniowa, odbywa się po podciągnięciu uchwytu na plecach. Co do stopnia pochylenia w poszczególnych ustawieniach nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Pion jest taki jak trzeba, a o leżeniu na płasko nawet nie trzeba wspominać. W każdej pozycji dziecku będzie wygodnie.

Regulowany podnóżek, jeżeli chcecie zmienić jego pozycję, wymaga wciśnięcia małych klipsów ukrytych od spodu po obu stronach. Świetnie przedłuża powierzchnię do spania, dając łącznie 92 cm dla dziecka. Na końcu na podnóżku znajduje się zmywalny materiał, chroniący przed trwałymi zabrudzeniami. Dla starszych dzieci przewidziano podpórkę na nóżki, umiejscowioną pomiędzy przednimi kołami.

Naramienne pasy bezpieczeństwa mają regulację wysokości wyjścia na 3 poziomach. Można je także regulować na długość. Osłonki są długie i miękkie, ale trzeba pilnować, żeby znalazły się na miejscu. Pasy naramienne można oczywiście połączyć z klamrą pasa biodrowego, i w takiej postaci wpiąć całość w klamrę na pasie krokowym.

Pałąk w Joie Mytrax ma wygląd podobny do tego jaki znamy z Litetraxa. Różni się jednak materiałem, jest dużo bardziej estetyczny. Prostokątny kształt oraz niski przebieg nad nóżkami to jego cechy charakterystyczne. Pałąk jest nieuchylny – trzeba wypinać go równocześnie z dwóch stron. W ramach zastępstwa w jego miejscu można wpiąć adaptery dla gondoli bądź fotelika.

joie mytrax recenzja

Budka może pochwalić się na prawdę porządnym zasięgiem. Cichy i lekko działający system rozkładania pozwala szybko rozpiąć nad maluchem nie małą osłonę przed wiatrem czy słońcem. Ukryty pod zamkiem błyskawicznym dodatkowy panel, w przeciwieństwie do togo co znacie z Litetraxa nie jest w pełni siateczkowy. Ma tylko siateczkowe wstawki po bokach.

joie mytrax recenzja

joie mytrax recenzja

joie mytrax recenzja

joie mytrax recenzja

W budce od strony rodzica ukryto siateczkowy wizjer, który ułatwia podglądanie togo co robi maluch. Klapka która go osłania jest na rzepy.

joie mytrax recenzja

joie mytrax recenzja

Joie Mytrax to bardzo porządny wózek, który spokojnie starczy na cały okres wózkowania i sprawdzi się we wszystkich warunkach. Nie jest najmniejszy i najlżejszy  po złożeniu, daleko mu do kompaktów, które mieszczą się w luku samolotu. Z drugiej  strony – bardzo korzystnie wypada gabarytami na tle klasycznych wózków typu 3w1, które zazwyczaj w wersji spacerowej składają się w dwóch elementach. Spacerówka Mytrax składa się w jednym kawałku i to dosłownie z pomocą jednej ręki.  Dodajmy do tego jeszcze modny wygląd i mamy bardzo przyjemny wózek w dosyć przystępnej cenie.

joie mytrax recenzja

Wersja spacerowa Joie Mytrax to wydatek ok 1400 zł, natomiast za wersję 3w1 trzeba zapłacić ok 2300 zł (fotelik Joie i-Geemm).  Najlepsze oferty i ich porównanie znajdziecie POD TYM LINKIEM.

joie mytrax recenzja

joie mytrax recenzja