Wiosenna nowość Jole Litetrax v.2! Zabierz wózek do domu na testy!

joie litetrax v.2

To niesamowite obserować ewolucję jaka zachodzi w branży wózkowej. Tematem wózków zajmuję się mocniej od jakiś 3 lat i… cały czas się uczę! Nigdy bym nie przypuszczała, że przydatna mi będzie umiejętność rozpoznawania roczników wózków po niewielkich  detalach. A jednak – przy kupowaniu wózków z drugiej ręki ta wiedza jest niezbędna! Działa to też w drugą stronę – z wielkim zainteresowaniem patrzę na nowe modele kultowych już wózków szukając w nich wszystkich unowocześnień i analizuję jak wpłyną one na użytkowanie wózka.

Najlepszym przykładem tej ewolucji jest dla mnie marka Joie. Od pierwszego spotkania mineły raptem 2 lata a w Joie zaszła totalne rewolucja – najlepiej to widać porównując “starego” Litetraxa 4 do ostatniej limitowanej edycji Litetrax 4 Flex Signature. Joie zdecydowanie nie osiadło na laurach tylko cały czas dopracowywało szczegóły – w końcu to o nie zazwyczaj się rozchodzi. I tak na sprawdzwonej konstrukcji pojawiły się nowe tapicerki, nowe koła i…. no właśnie, o tym zaraz się przekonacie.

joie litetrax v.2

Na początku zaproszę Was do wpisów poświęconych marce Joie, które będą dla Was świetnym uzupełnieniem tego tekstu!

Joie Litetrax V.2

joie litetrax v.2

Największe różnice w Joie Litetrax v.2 wprowadzono w obrębie budki. Po pierwsze zmodyfikowano dodatkowy panel przedłużający budkę. Dotychczas pod zamkiem błyskawicznym ukryta była siateczkowa wstawka. Obecnie, siateczka pozostała ale tylko po bokach. Po środku panel wypełniony jest materiałem takim jaki znajdziecie na pozostałych elementach budki. Nowy materiał wyposażony został w filtr UPF 50 + chroniący przed promieniowaniem UV.

joie litetrax v.2

joie litetrax v.2

joie litetrax v.2

joie litetrax v.2

Druga zmiana w obrębie budki to połączenie jej z ramą stelaża. Kilka razy obiło mi się o uszy, że rodzicom przeszkadzała wąska szczelina pomiędzy ramą wózka a materiałem. Osobiście nie do końca rozumiałam w czym problem, ale najwidoczniej firma Joie uznała, że trzeba faktycznie coś z tym zrobić. Tak więc w nowym Joie Litertra V.2 nie ma już tej przerwy – została uszczelniona.

joie litetrax v.2

joie litetrax v.2

Nowe model Joie Litetrax V.2 już z daleka rozpoznacie po tym, że budka w wózku ma jednolity kolor. Dotychczas pierwszy panel był w czarnym kolorze wyraźnie odcinającym go od pozostałej części budki (no chyba, że kotoś miał czarną tapicerkę;) ). W nowej wersji to zmieniono i cała budka ma jeden i ten sam kolor.

joie litetrax v.2

Zmiany kolorystyczne objęły także nakładki na pasy. W starszych wersjach Joie osłonki miały kolor czarny. Joie Litetrax V.2 ma nakładki w tym samym kolorze co tapicerka wózka. Nowe nakładki nieco mniej się zsuwają ale nadal nie jest idealnie. Osobiście je ściągam, żeby przypadkiem podczas jakiejś szybkiej akcji-ewakuacji przypadkiem ich nie zgubić.

Pasy naramienne w Joie Litetrax v.2 mają 3 warianty ustawienia wysokości.
joie litetrax v.2
Pasy są pięciopunktowe, rozdzielne. Łatwo wyregulować ich długość.

Ostatnia zauważalna zmiana to przedłużenie materiałowej osłonki na pałąku – w nowej wersji pokrywa ona cały pałąk. W starszych modelach znajdowała się po środku i przesuwała na boki. Cieszę się z tej zmiany, bo dotychczas mając u siebie Joie z automatu ściagąłam tą osłonkę, ponieważ najzwyczajniej w świecie mnie drażniła.

joie litetrax v.2

Nie było by nowości bez… nowych kolorów tepicerek! Wróciła czerwień, pojawiła się zieleń, ale są też kolorki które znamy od dawna.

joie litetrax v.2

To tyle zmian jakie zostały wprowadzone w nowym modelu Joie Litetrax v.2 – myślę, że ta lista przyda się wszystkim, którzy planują zakup wózka i wachają się między nówką a używką.  W tym drugim wypadku nikt Wam na pewno nikt Wam nie  wciśnie, że roczny wózek to najnowsza wersja Joie, która była tylko na 3 spacerach. Przy okazji przypominam wpis o tym jak kupować na OLX i nie dać się oszukać.

Joije Litetax to jedna z popularniejszych spacerówek jakie znajdują się na rynku. Nic dziwnego bo posiada bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Warto wziąć także po uwagę to, że ta popularność przekłada się na późniejszą szansę na korzystne odsprzedanie wózka gdy przestanie być on Wam potrzebny. Moje ulubione cechy Joie Litetrax  to łatwe i kompaktowe składanie spacerówki – dosłownie w kilka sekund złożycie i spakujecie wózek do auta. Cenię w niej także rozkładane na płasko oparcie i regulowany podnóżek. To co wyróżnia ją od innych spacerówek dostępnych na rynku to świetny organizer umieszczony przy kierownicy. Jest bardzo praktyczny i wygodny dla rodzica.

joie litetrax v.2
Piankowa rączka bez możliwości regulacji wysokości
joie litetrax v.2
Siedzisko Joie Litetrax V.2
joie litetrax v.2
Regulacja oparcia za pomocą uchwytu na placach. Trzy ustawienia oparcia – od pionowego
joie litetrax v.2
Przednie koła z możliwością blokady do jazdy na wprost.
Kawaler noszący rozmiar 92 w wózku 🙂

joie litetrax v.2

Praktyczny, zamykany klapką organizer oraz dwa cup holdery to niezwykle praktyczne wyposażenie wózka.

Śpiworek Joie

Przy okazji testów Joie Litetrax V.2 sprawdziliśmy ich firmowy śpiworek. To bardzo fajna alternatywa dla kocyka podczas jesiennych i wiosennych spacerów. W lecie zamiast wkładki do wózka możecie używać spodniej warstwy śpiworka. Na zimowe spacery polecam jednak kupienie czegoś cieplejszego lub dorzucenie ciepłego koca pod spód. Śpiwór idealnie dopasowany jest do wszystkich wózków Joie – w Litetraxie dzięki zapięciom na rzepy trzyma idealnie trzyma się w miejscu. Otwory na pasy przebiegają dokładnie tam gdzie powinny być.

joie litetrax v.2

Śpiworek Joie składa się z dwóch elementów które złączone są ze sobą jednostronnym zamkiem błyskawicznym. Górna część śpiworka może być wywinięta na pałąku lub naciągnięta na małego pasażera. Zewnętrzny materiał nie przepuszcza wody oraz wiatru.

joie litetrax v.2

Śpiworek jest wyposażeniem dodatkowym – nie dostaniecie go w zestawie wraz z wózkiem. Jego cena oscyluje w okolicy 90-100 złotych.

KONKURS! Przetestuj Joie Litetrax v.2!

Wiosna już na dobre się u nas rozgościła i pewnie macie wielką ochotę spacerować ze swoimi maluchami to tu, to tam. Z tej okazji wraz z firmą Joie Polska mam przyjemność zaproponować Wam konkurs w którym będą do wygrania 2 tygodniowe testy wózka Joie Litetrax v.2. Aby wziąć udział w zabawie należy na moim facebookowym fanepagu, w odpowiednim poście (ta sama grafika co poniżej) w komentarzu wpisać, który z nowych kolorów Joie Litetrax 4 v.2 najbardziej Wam się podoba – ściągawkę znajdziecie powyżej. Nie zapomnijcie polubić strony Matka Dentystka oraz Joie Polska. Bawimy się od dziś 12.04.2018 do północy 15.04.2018r. Zwycięzcę wyłonimy następnego dnia – 16.04.

joie litetrax v.2

Jeżeli jednak nie powiedzie się Wam w konkursie  to nic straconego! Firma 4kids – dystybutor Joie w Polsce, już od dawna udostępnia swoje wózki do 5 dniowych testów po opłaceniu zwrotnej kaucji. Dokładny regulamin znajdziecie na TEJ stronie. Polecam wszystkim, którzy się wahają przed zakupem konkretnego modelu wózka (na testy można wypożyczyć wózki marki Joie, Valco Baby, Bugaboo, Mamas&Papas oraz Nuna) Ale od razu ostrzegam! Właśnie od takich testów, zaczęła się moja wózkomania 😉