FAJNE MIEJSCE – Klockownia

sala zabaw warszawa klockownia

Ej zimo, gdzie jesteś? Co to ma znaczyć? Poszłaś sobie i pozostawiłaś po sobie na chodnikach tylko brudne kałuże? A gdzie obiecany śnieg i mróz, gdzie zima stulecia? A do tego jeszcze ten twój nieznośny kolega smog, który na dobre chciałby nas uwiązać w domu! Ale nic z tego, nie złamiecie nas!Na przekór pogodzie i warunkom atmosferycznym wybierzemy się do niesamowitego miejsca i będziemy się tam wyśmienicie bawić!

KLOCKOWNIA

Do Klockowni pierwszy raz zaprosili nas znajomi kilka miesięcy temu. Owszem, przed pierwszą wizytą przeczytałam o tym miejscu w internecie, sprawdziłam facebookowy fanpage, a mimo to wszystko po wejściu na salę i tak byłam zszokowana! Ilość klocków jakie znajdują się na tej przestrzeni jest nie do opisania – to trzeba zobaczyć na własne oczy.

Niebanalna bawialnia mieści się na warszawskim Bródnie, na pierwszym piętrze niewielkiej galerii Renova (ul. Rembielińska 20). Osoby które decydują się dojechać  do Klockownii samochodem bez problemu powinny znaleźć miejsca do pozostawienia auta na podziemnym parkingu. Warszawiacy mogą też postawić na komunikację miejską – w okolicy zatrzymują się zarówno autobusy jak i tramwaje.

Dla odwiedzających przygotowane zostały zamykane na elektorniczny kluczyk szafki w których można pozostawić bagaże (kluczyk jest w formie gumowego zegarka który dorosły może sobie zapiąć na dłoni). Na sali zarówno dzieci jak i dorośli chodzą bez butów, dopuszczalne są miękkie kapcie.  Wzdłuż długiej ściany na zmęczonych zabawą czekają pufy oraz fotele przy których można odpocząć lub coś zjeść. Po środku sali znajduje się mały bufet w którym znajdziecie słodkie i słone  przekąski oraz ciepłe i zimne napoje.

Cała przestrzeń warszawskiej Klockowni podzielona jest na 5 tematycznych stref: małe paluszki, na cztery ręce, hocki klocki, demolka, majster w akcji.

Małe paluszki

To strefa dla najmłodszych, dolną granicę określają rodzice, którzy to najlepiej znają swoje dzieci. Roczniak na pewno znajdzie tu coś dla siebie ale młodsze raczkujące dzieci również! Z radością odkrywałam, że pełno tu zabawek, które dotychczas znałam tylko z wizyt na targach dziecięcych. Ich dobór oceniam na najwyższym poziomie, zarówno pod kątem jakości jak i różnorodności.  To co mi przeszkadzało to przemieszanie niektórych zabawek pomiędzy pojemnikam, choć widać, żę obsługa stara się jak może, żeby zestawy były kompletne.

W tej strefie poza klockami znajdziecie także gry planszowe dla najmłodszych.

Na cztery ręce

Duże klocki potrzebują całego zespołu małych inżynierów do zabawy. W tej strefie Klockowni dzieci poza zmysłem przestrzennym rozwijają umiejętność pracy w grupie. Wydaje mi się, że to super zabawa dla nieco starszych brzdąców, moje maluchy na razie większą radość miały z wysokiej zjeżdżalni dla piłeczek która także znajduje się w tej strefie.

Hocki Klocki

sala zabaw warszawa klockownia

sala zabaw warszawa klockownia

Ta strefa przeznaczona jest dla starszaków – młodsze maluchy muszą przebywać w niej pod opieką dorosłych, ponieważ pełno tu małych elementów. Przy ogromnych stolach korzystając z różnych systemów klocków można budować co tylko się zapragnie.

Demolka

sala zabaw warszawa klockownia

Duże i miękkie klocki ustawiamy tylko po to, żeby za chwilę można je było zburzyć. Sama nie wiem czy bardziej nas cieszyło budowanie czy… demolka!  Powiem Wam, że podnoszenie i przenoszenie wszystkich dużych klocków to niezła gimnastyka 😀

Majster w akcji

To moja ulubiona strefa do zabawy i z tego co widzę moje dzieci podzielają moje zdanie 😀 Kto z Was nie marzył o tym, żeby zbudować sobie z klocków własny domek a potem móc się do niego schować? Tu jest to możliwe! W budowaniu ogranicza Was tylko fantazja i ilość klocków, choć z tym drugim nie powinno być problemów bo “cegiełek” jest na prawdę dużo.

Co jeszcze ciekawego znajdziecie w Klockowni?

Niektórych Was na pewno zainteresuje informacja, że w Klockownia oferuje organizację przyjęcia urodzinowego. Na gości i jubilata czeka osobna sala z wyposażeniem koniecznym do urządzenia niezapomnianej imprezy. Szczegóły znajdziecie na stronie www.klockownia.com.

Toaleta przygotowana jest na przyjęcie najmłodszych gości. Do dyspozycji rodziców jest przewijak.

Klockownia – cennik

Dzieci poniżej 9-go miesiąca życia wchodzą na Klockownię nieodpłatnie. Tak samo dorośli towarzyszący dzieciom. Nie będzie dla Was pewnie zaskoczeniem jak napiszę, że na Klockownię najbardziej opłaca się iść w tygodniu – wtedy cena za godzinę zabawy to 18 złotych ( a 1h to za mało!!!!) W weekendy i święta cena za pojedynczą godzinę to 22 złote.  Im na dłużej kupujecie bilet tym cena za godzinę jest niższa. Najbardziej warto rozważyć abonament lub zorganizowanie wycieczki grupowej. Na zniżkę w Klockowni mogą liczyć posiadacze karty dużej rodziny oraz dzieci posiadające orzeczenie o niepełnosprawności. Pełny cennik znajdziecie TU.


To drugi wpis z serii Fajne Miejsca – mam nadzieję, że ten nowy rodział na blogu Wam się spodoba i że może uda się nam kiedyś spotkać w jednym z polecanych przeze mnie miejsc 🙂

sala zabaw warszawa klockownia

sala zabaw warszawa klockownia


Drogi czytelniku! Jeżeli spodobał Ci się mój wpis, lub uważasz, że komuś może się przydać, będzie mi bardzo miło jeżeli go polubisz, skomentujesz i/lub podasz dalej. To dla mnie znak, że podoba Ci się moja działalność. Nic tak nie mobilizuje do dalszej pracy jak Twój głos!

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz