Koc piknikowy Skip Hop

KOC PIKNIKOWY SKIP HOP

Jak powiedziała tak zrobiła. Pamiętacie moje propozycje piknikowych kocyków? Tych wszystkich ślicznych, kolorowych które wspomagają grawitację i z impetem powalają na zielone trawniki, złote (i czarne – jak się okazało w naszym przypadku) plaże. Taki właśnie koc piknikowy Skip Hop trafił do nas już kilka tygodni temu. Pierwsze testy przeszedł jeszcze w Polsce, natomiast docelowo sprawdzaliśmy go podczas urlopu na Teneryfie.

koc piknikowy skip hop

Amerykańska firma Skip Hop to bardzo popularny wśród rodziców producent artykułów dla dzieci oraz ich opiekunów. Nie bez kozery tak jest – produkty SH zachwycają zarówno wykonaniem, jakością jak i użytecznością. Tym razem nie było inaczej. Kocyk piknikowy (w naszym przypadku kolor chevron) wykonany jest z materiału, który jest mega łatwy w czyszczeniu, nie chłonie wilgoci oraz izoluje od zimnego podłoża. Może moje dziecko nie jest jeszcze w szczycie formy jeżeli chodzi o tworzenie syfu wokół siebie, ale spokojnie patrzę w przyszłość, i nie boję się roztopionych lodów, rozgniecionych truskawek oraz ubłoconych butów. Po prostu ten materiał bardzo łatwo się czyści – na bieżąco, np. wilgotnymi chusteczkami, a w domu spokojnie można go wrzucić do pralki. Piach z koca najzwyczajniej w świecie strzepujemy ponieważ nie przylepia się ani nie wgniata w materiał. Brzmi jakby to była cerata – nie? Ale to na prawdę bardzo przyjemna w dotyku tkanina.

koc piknikowy skip hop

Druga sprawa – wiadomo jak to na wakacjach jest, kupa rzeczy do zabrania, obładowany kosz w wózku, torba itd. Wydawać by się mogło, że taki koc, to zbędny balast. Ale nic bardziej mylnego! Koc piknikowy Skip Hop  składa się na płasko i tak na prawdę nie zabiera dużo miejsca w koszu pod wózkiem (nieznacznie go spłyca). Poza tym  mamy szereg innych opcji transportu, a to wszystko dzięki regulowanemu na długość paskowi. Dzięki niemu bez problemu zawiesimy kocyk na rączce wózka, przewiesimy go przez ramię jak torebkę albo po kilku manewrach zarzucimy na plecy.

skip hop kocyk

skip hop kocyk

Spośród wszystkich propozycji na rynku koc piknikowy Skip Hop wyróżnia się dodatkową kieszonką, która przyczepiona jest na zewnątrz na zamek błyskawiczny. Gdy ją odepniemy, otrzymujemy całkiem niezależną, pakowną torebkę która dodatkowo w środku wyłożona jest materiałem termoizolacyjnym. Bajka! Lądują w niej dokumenty, aparat, napoje, przewodnik, krem na opalnie i jedzenie dla dziecka. Dorzucam jeszcze kilka zabawek, i w ten sposób zamiast zbędnego balastu, mam dodatkową przestrzeń na nasze graty.

skip hop kocyk

Koc piknikowy Skip Hop towarzyszył nam podczas wycieczki do parku. Spisał się na plaży, ale i również na płytkach przy basenie. W hotelowym pokoju służył Ewie jako mata do zabawy, dzięki czemu nie musiała siedzieć na zimnej terakocie. Gdybym mogła go udoskonalić, to dodałabym mu trochę centymetrów. Wymiary 150x150cm starczają na konającego z gorąca dorosłego w pozycji horyzontalnej, siedzące w cieniu dziecko oraz jego zabawki. Bez zabawek, może zmieści się drugi dorosły, jeżeli dziecko nie będzie się zbyt rozpychać.  Nam to niestety nie grozi.

skip hop kocyk

skip hop kocyk

skip hop kocyk

Cena kocyka to 177 złotych.