Brush-baby Dental Wipes

Już jakiś czas temu pisałam Wam o tym jak należy dbać o higienę bezzębnej jamy ustnej. Rewelacyjne jest to, że początkowo nie trzeba wiele, żeby zadbać o zdrowie zębów naszego malucha, a dobry nawyk czyszczenia dziąseł na pewno zaowocuje w przyszłości. Wystarczy gazik oraz przegotowana woda, ewentualnie napar z rumianku. Ale to nie wszystko co oferuje nam rynek. Ponad pół roku temu, podczas mikołajkowych targów Mamaville, kupiłam na stoisku firmy ARS Dental specjalne chusteczki do czyszczenia dziąseł oraz pierwszych ząbków, a dziś podzielę się z Wami moimi wrażeniami z ich użytkowania.

IMG_3418

W opakowaniu znajdziecie 28 pojedynczo zapakowanych chusteczek, a dokładnie czegoś w rodzaju nakładki na palec nasączonej  m.in. ksylitolem – słodkim w smaku środkiem, znanym z tego, że ma działanie przeciwpróchnicze. Po otwarciu saszetki, wkładamy chusteczkę na palec wskazujący i powoli, dokładnie przecieramy tą stroną z wytłoczonym wzorkiem: dziąsła, mleczne ząbki (jeżeli się już pojawiły) a także policzki i język. Proste? Proste! Macie zawsze pewność, że chusteczka jest świeża i higieniczna, odchodzi Wam dbanie o przegotowaną wodę i owijanie palucha w gazik.

Chusteczka przeznaczona jest dla dzieci od narodzin do 16 miesiąca. Ewa ma już prawie roczek i aktualnie naszą wieczorną toaletę zębów wspiera od jakiegoś czasu dodatkowo szczoteczka soniczna. Nie rezygnujemy z chusteczki, żeby móc dotrzeć do wszystkich zakamarków w buzi.

Zdjęcie pochodzi ze strony http://sklep.arsdental.pl/

Nie ukrywam, że u nas myciem zajmuje się tata, który zwrócił uwagę na to, że “paluszek” mógłby być trochę luźniejszy co ułatwiłoby jego wkładanie. Mi to nie sprawiało problemu, ale zastanawiałam się czy zgrzew biegnący dookoła chusteczki nie jest zbyt drażniący dla delikatnych tkanek. Nie byłabym sobą gdybym nie sprawdziła! Chusteczka test przeszła pozytywnie – pod wpływem śliny zgrzew mięknie i nie przeszkadza. Mogę jeszcze potwierdzić, że chusteczki Dental Wipes faktycznie mają przyjemny bananowy smak.

Z punktu widzenia Ewy- początkowo było niechętnie, ale mimo to źli rodzice konsekwentnie wycierali dziąsła. Pokochać chusteczki pomogło przeniesienie zabiegu do wanienki, i aktualnie jesteśmy na etapie samodzielnego szerokiego otwierania buziaka na widok chusteczek.

Wszystko ładnie, pięknie, ale jest jeden zasadniczy minus. Niestety takie luksusy kosztują – aktualnie w ofercie sklepu ARS Dental, znajdziecie chusteczki w cenie 34,50 za 1 opakowanie czyli 28 sztuk. Wychodzi ponad 1,20 za sztukę , a według mnie to bardzo dużo (porównując koszt kupienia opakowania gazików i zaparzonego rumianku).

Podsumowując: chusteczki Dental Wipes to świetny gadżet, wspierający higienę jamy ustnej maluszków. Niestety nie jest on dostępny w każdym sklepie i trzeba włożyć trochę wysiłku żeby go zdobyć. Ekskluzywna jest także jego cena, ale myślę, że warto się zaopatrzyć choć w jedno opakowanie, które przyda się podczas wakacyjnych wyjazdów.