Kosmiczna miseczka – Gyro Bowl

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Muszę Wam się do czegoś przyznać… a nie wspomniałam o tym w 20 faktach o mnie… mam tak delikatnie mówiąc hopla na punkcie porządku. Domyślacie się jak ciężko z tym żyć przy małym dziecku… Rozsypane po całym domu zabawki jeszcze jakoś przeżyję (przecież można je sprzątnąć 3 razy dziennie stosując różne sposoby segregowania… no co? tak! segregowania! nie można przecież wrzucić ich byle jak jednego kosza, nie sprawdziwszy wcześniej czy aby na pewno są wszystkie elementy!)

Problem zaczyna się gdy do gry wchodzi jedzenie. Wizja rozsmarowanej wszędzie kaszki wywołuje we mnie atak paniki. Wgnieciona w dywan kukurydziana chrupka śni się po nocach, a dziecko uwalone od stóp do głów w obiadku to dla mnie potencjalna przyczyna zawału. Dlatego nigdy nie odważyłam się na BLW i do tej pory sama karmię swoje dziecko, sporadycznie pozwalając Ewie na samodzielne wiosłowanie. Z drugiej strony Młoda niespecjalnie przejawia chęć do przejęcia łyżki i tak sobie tłumaczę, że mamy przecież jeszcze czas. Szykuję się na ten dzień, zaopatrzyłyśmy się już w specjalne fartuszki, miskę z przyssawkami, sztućce przeznaczone do nauki samodzielnego jedzenia, kubki niekapki. Normalnie brakuje tylko foli malarskiej i szlaucha 😛 A może całkiem niepotrzebnie panikuję i robię z dziecka kalekę? Wszystkie moje obawy skupiają się wokół potraw płynnych i półpłynnych, bo z resztą Ewa jako-tako, tymi swoimi dwoma zębami sobie radzi, co najwyżej trzeba jej trochę rozdrobnić, postawić w czymś przed nosem i pilnować żeby fantazja jej zbytnio nie poniosła.

Kilka tygodni temu, znajomi przekazali nam w spadku po swojej córeczce kosmicznie wyglądającą miseczkę – Gyro Bowl – miskę niewysypkę! Pomyślałam, że pomoże mi pokonać moją fobię, i skutecznie uniemożliwi Ewie rozsypanie jedzenia wokół siebie. Kosmiczny wygląd wynika z jej budowy – miseczka do której wkładamy jedzonko ma pozostać w poziomej pozycji względem podłoża, niezależnie od ruchów dziecka. Żeby to osiągnąć zawieszona jest w dwóch pierścieniach, które obracają się zamiast niej w każdym możliwym kierunku. Ciężko to sobie wyobrazić, dlatego śpieszę z fotografią poglądową:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodam jeszcze, że w skład zestawu wchodzi jeszcze przykrywka, a po zdemontowaniu środka uzyskacie zgrabny mały durszlaczek. Całość podobno nadaje się do mycia w zmywarce, i jest dostępne już od 9 złotych i 08 groszy (cena z przesyłką) na Allegro (!!!). Brzmi rewelacyjnie – nie? Ale wiadomo, “życie to nie je bajka”, więc podejrzliwa, szukająca spisków i uczulona na buble matka postanawia w imię dobra ludzkości sprawdzić jak Gyro Bowl faktycznie się sprawuje. Do testów przygruchałyśmy sobie, młodego i przystojnego Karola oraz jego mamę 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ewka przyniosła chrupki, Karol owocki, i zaczęła się konsumpcja połączona z testami, a dokładnie: wyrwanie sobie miski, wyciąganie i wkładanie jedzenia oraz rzut miską w dal.

Wynik badań: jedzenie pozostaje w misce mimo działań młodzieży, o ile odpowiednio dobierzemy pokarm. Po pierwsze musi być to coś stałej konsystencji – pokrojone owoce, chrupki kukurydziane, pokrojona kanapka, itp. się nadają. Zupki i kaszki niestety odpadają w przedbiegach, karmienie łyżeczką idzie ciężko, bo miseczka nam ucieka. Jedzonko w postaci drobnych kuleczek też wypada przy większych machnięciach.

Z innych obserwacji: miseczce można zarzucić małą pojemność, ale z drugiej strony będzie to w sam raz porcja na spacer, bo ile taki maluch w końcu może zjeść? Zabieraniu miseczki w plener sprzyja przykrywka, która zabezpieczy przekąskę malucha przed rozwaleniem się w torebce. Jak już wspominałam po wyjęciu miseczki ze środka otrzymujemy malutki durszlak – bardzo fajna sprawa przy szykowaniu porcji owocków dla malucha.

Podsumowując, miska niewysypka to dość ciekawy gadżet, o bardzo atrakcyjnej cenie. Nie uważam, że jest niezawodna, ale przy odpowiednim doborze wsadu daje radę. Nie twierdzę także, że ambitny maluch nie poradzi sobie z wywaleniem jedzenia, niemniej jednak nasze roczniaki na razie nie rozpracowały systemu. Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem, bez problemu znajdziecie ją na Allegro.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA