Dlaczego dorośli mają dziwne zęby?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dlaczego wujkowi brzydko pachnie z buzi?

Dlaczego tata Krzysia ma zęby łaciate jak krówka?

Dlaczego pani co ma psa Gryzaka nie ma zębów?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na te oraz inne pytania swojej dociekliwej córeczki Lukrecji odpowiada mama, która z zawodu jest… dentystką!  Swoją drogą ciekawy dobór imienia dla głównej bohaterki – bowiem w korzeniu rośliny o tej samej nazwie odnaleziono substancje niszczące bakterie odpowiedzialne za próchnicę i paradontozę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Książka Anny Manny Poznańskiej opowiada w prostym i zrozumiałym dla dzieci języku o próchnicy, uświadamiając maluchom (ale i nie tylko!) dlaczego warto i w jaki sposób dbać o zęby. Przepiękne i czytelne ilustracje przykuwają wzrok i bawią! No bo kto to widział, żeby ktoś miał namalowane kwiatki na zębach? 🙂 Dzieci uczą się jak groźne mogą być bakterie z zębów, jakie pokarmy są dla nich zdrowe a także jak dbać o higienę jamy ustnej. Dla mnie ta propozycja to hit, i powinna się znaleźć chociażby w każdym gabinecie stomatologicznym, a najlepiej na każdej półce z książkami w dziecięcym pokoju. Nie po to żeby się kurzyć!

Dodatkowo na początku i końcu książki znajdziecie poradnik, który napisali “najodważniejsi polscy dentyści” 🙂 W 10 punktach przypominają oni najważniejsze zasady, których trzeba przestrzegać aby nie szkodzić ząbkom, a wszystko to bez trudnych słówek z akademickich podręczników, bez zapachu gabinetu i białego fartucha.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Książka, dostępna jest na stronie wydawnictwa Kasza Manna w cenie 35,90 zł. Koniecznie się w nią zaopatrzcie, jeżeli nie chcecie mieć zębów jak tata Krzysia 🙂 Najprawdopodobniej przy zamówieniu jako prezent dostaniecie torbę z jedną z ilustracji z książki.