Zaczytani #1

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po okresie całkowitej ignorancji dla książek (nad którym głośno ubolewałam), Ewa wpadła w książkowy amok. Spokojnie mogłabym usunąć wszystkie zabawki z jej pokoju, i pod warunkiem, że zostawię ukochane książeczki, to nie zrobi to na niej najmniejszego wrażenia. Na dzień dobry – książka, do posiłku – książka, na zły humor – książka. Nie do końca byłam przygotowana na takie zainteresowanie, ale już odrobiłam pracę domową, a ulubionymi pozycjami bardzo chętnie się podzielę. Od kilku tygodni chodził za mną pomysł stworzenia działu, który regularnie będzie się pojawiał na łamach tej strony. No i proszę – temat napatoczył się sam! W zaczytanym dziale, znajdziecie propozycje dla maluszków ale i nie tylko! Bo jeżeli coś ciekawego i wartościowego  wpadnie w moje ręce, to na pewno Wam o tym napiszę. A tymczasem w pierwszej odsłonie – książeczki dla najmłodszych – ulubione propozycje mojej 17-sto miesięcznej córki. (Kornelija_babyzachary – dzięki za kilka inspiracji na dobry początek!)

Kim jesteś? Poznajemy zwierzątka – Fisher-Price

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pierwszy egzemplarz z tej serii upolowałam kilka tygodni temu na promocji w Biedronce (rok wyd.2015), a w zeszły weekend dostaliśmy w prezencie, niby tą samą książeczkę, ale w grubszej wersji (rok wyd. 2013)! I to nie jedną tylko od razu dwie – a w każdej z nich po 5 zwierzątek. Każda postać ma formę wyjmowanego, dużego puzzla oraz dopasowany do siebie wierszyk. Nie są to jakieś wybitne dzieła literackie, ale są krótkie i łatwo wpadają w ucho. No a puzzle przyciągają te małe łapki, którym raz lepiej a raz gorzej wychodzi odkładanie elementu na miejsce. Ale wiadomo – praktyka czyni mistrza. Wiecie co jest jeszcze fajne? Postacie z książeczki mogą zamieszkać z zabawkami waszego malucha – w ofercie firmy FP znajdziecie bowiem wiele zabawek z wizerunkami ukochanych bohaterów.

Książeczki Fisher-Price, wyd. Olesiejuk, cena. ok 15,00

Dzieci zwierząt

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kojarzycie scenę z filmu Amelia, w której tytułowa bohaterka dla swojej przyjemności zanurza ręce w worku pełnym ziarna? Taka mała rzecz a cieszy! Z tą książeczką jest podobnie – obrazki mają naniesione różne tekstury, a maluch podczas zabawy uruchamia nie tylko zmysł wzroku ale i dotyku. Mnie zauroczyły jeszcze te pastelowe kolory. Książeczek w serii “Dotknij mnie” jest 4: dzieci zwierząt, zwierzęta na wsi, kolorowe oraz dzikie zwierzaki.

Seria “Dotknij mnie”, Grupa Wydawnicza Foksal, sugerowana cena: 12,99

Auta

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

To jest zdecydowany hicior – duży format i olbrzymie ilustracje, na których dzieją się niesamowite historie. Kupiłam tę książkę, ze względu na dużą ilość samochodów, ale jak się okazało są one tylko tłem dla niesamowitej historii, w której całe miasto śpieszy się na wyścigi! Te same postacie pojawiają się na każdej stronie i za każdym razem mają inne przygody. W tym momencie Ewa wyszukuje swoich ulubionych bohaterów i głośno ich nazywa (dzidzi, baba, miau!). Z czasem pewnie zaczniemy sobie opowiadać co robią ratownicy, i dlaczego w mieście jest taki duży korek? Z tej samej serii znajdziecie także książeczkę “Na budowie”

“Auta” wyd. Babaryba, sugerowana cena: 24,90

Mój pierwszy słownik obrazkowy

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ten prześlicznie ilustrowany słownik obrazkowy podbił moje serce. Pomaga mi poznać język mojej córki – dzięki niemu dowiedziałam się co to jest bzim-bzim (zjeżdżalnia!) oraz psi – psi (nocnik :P), a także odkryłam jak wiele słów Ewa rozumie mimo, że nie potrafi ich jeszcze wypowiedzieć. Sprawnie pokazuje przedmioty, o które ją pytam. Z każdą stroną poziom trudności wzrasta, ale mimo to, na każdej maluch znajdzie coś interesującego. Pomiędzy obrazkami kryją się zabawne i pouczające historyjki, a całość wydana jest na sztywnych dużych kartkach.

Mój pierwszy słownik obrazkowy, Ole Könnecke, wyd. Entliczek, cena sugerowana: 38,90

Mam nadzieję, że nowy dział przypadnie Wam do gustu. Oczywiście czekam na Wasze propozycje – macie jakieś książeczki, na których widok Waszym dzieciom trzęsą się ręce i błyszczą oczy? 😀