Rowerek czy hulajnoga – co kupić dziecku na wiosnę?

Wasz maluch rozpoczął właśnie przygodę z samodzielnym spacerowaniem i coraz chętniej opuszcza wózek i eksploruje najbliższą okolicę? Na pobliskim placu zabaw maluchy śmigają na rowerkach biegowych, jeździkach lub hulajnogach, a Ty zachodzisz w głowę co przypadłoby do gustu Twojemu dziecku? Gdyby tak chociaż umiało mówić i  zdradziło czym chętniej się pobawi! Rowerek czy hulajnoga? A co powiesz drogi rodzicu na to, że w jednej zabawce znajdziesz to i to?

highwaykick scoot&ride

Marka Scoot & Ride specjalizuje się w produkcji innowacyjnych pojazdów dla dzieci, które w kilka sekund można przekształcić z rowerka w hulajnogę. I na odwrót! Do przeprowadzenia całej operacji wystarczy wykonać dosłownie dwa kroki! Po pierwsze – odblokować klips umieszczony z przodu i przekręcić poziomo ustawione siedzisko rowerka w pionową kierownicę hulajnogi. Po drugie należy przełożyć rączkę – i to tyle!

highwaykick scoot&ride

highwaykick scoot&ride

Do Targów w Kielcach myślałam, że Highwaykick od Scoot&Ride jest przeznaczona dla dzieci około 3 roku życia. Ale nic bardziej mylnego. Roczny maluch, który dopiero uczy się chodzić, spokojnie poradzi sobie na jeździku. Mój Mikołaj jest tego najlepszym przykładem. Górna granica używalności to 50 kg i wzrost 120 cm! Rozumiecie to? Jedna zabawka, jeden pojazd, a starczy na około 5 lat!

highwaykick scoot&ride

Highwaykick od Scoot&Ride posiada dużą możliwość regulacji i indywidualnego dostosowania do wieku i umiejętności dziecka. Siedzisko jeździka/rowerka można ustawić na poziomie od 22 do 29 cm! Wysokość rączki w hulajnodze można ustawić pomiędzy 57  a  64 cm! Dla początkujących adeptów jazdy, koła można zablokować do jazdy na wprost. Ta opcja przydała mi się zarówno u Mikołaja uczącego się jazdy na rowerku, jak i u Ewy, która pierwszy raz miała styczność z hulajnogą.

highwaykick scoot&ride

Koła w Highwaykick wykonane są z dobrej jakości materiału, który przypomina mi kauczuk. Po dwóch tygodniach – dosłownego – zajeżdżania, nie widać po nich nawet pierwszych objawów zużycia. Bardzo dobrze radzą sobie w jeździe po chodnikach, (suchych) trawnikach oraz ubitych leśnych ścieżkach. Ale asfalt – to jest to co kochają najbardziej! Tylne koło osłonięte jest małym błotnikiem, który jest też hamulcem do hulajnogi. Ewa jeszcze się uczy go opanowywać.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa Highwaykick wyposażony jest w Safety Pad – to taki czarny klocek umieszczony pomiędzy przednimi kołami. Można go wysunąć do przodu, bliżej podłoża, co ma zapobiec przekoziołkowaniu do przodu przy gwałtownym hamowaniu.

highwaykick scoot&ride

Rowerek Highwaykick Scoot&Ride

highwaykick scoot&ride

Nie jest to klasyczny rowerek biegowy, ale za to niezła zaprawa przed opanowaniem dwóch kółek. Dla mnie ta opcja to raczej jeździk, ale nie myślcie sobie, że tylko małe dzieci będą chciały na nim się przemieszczać (Ewa średnio 5 razy dziennie zmienia zdanie na czym aktualnie będzie się jeździć 😉 ) Zakres ustawienia siedziska jest przychylny dla naprawdę niewysokich maluchów. Najwyższe ustawienie nada się dla dzieci noszących rozmiar ok 80-86. Wygodnie wyprofilowane siedzisko wyłożone jest antypoślizgową pianką. Podczas jazdy maluch może aktywnie odpychać się nóżkami, albo poczekać na rodzica z nogami… założonymi na podnóżek.  Udźwig siedziska to 20 kg.

highwaykick scoot&ride

highwaykick scoot&ride

highwaykick scoot&ride

Hulajnoga Highwaykick Scoot&Riode

highwaykick scoot&ride

Konstrukcja hulajnogi Highwaykick jest bardzo stabilna. Delikatne przechylanie się dziecka na boki zmienia tor jazdy, ale promień skrętu jest na tyle duży, że maluch nie wywróci się na bok. Podest pokryty jest szorstkim i antypoślizgowym napisem. Umieszczenie go nisko nad ziemią sprawia, że nawet niewysokie dziecko może wcześnie rozpocząć przygodę z hulajnogą. Udźwig hulajnogi to 50 kg. W ramach dodatkowego wyposażenia, do Highwaykick można dokupić szczuplejszą i wyższą rączkę do hulajnogi.

highwaykick scoot&ride

highwaykick scoot&ride

highwaykick scoot&ride

highwaykick scoot&ride

Od kiedy rowerki i hulajnogi Highwaykick od Scoot&Ride do nas przyjechały, moje dzieci z nich generalnie nie schodzą. Trwa to już ponad dwa tygodnie, stąd też moja euforia i ciągłe spamowanie na Instagramie (kto nas tam jeszcze nie podgląda to SERDECZNIE ZAPRASZAMY!) Nie specjalnie potrafię, choć się staram, wytknąć im jakieś wady. Na pewno cena pojazdu jest dosyć wysoka, to ok 410 zł. Wiem, że sprytni rodzice zarządzą prezent składkowy na pierwsze urodziny i w ten sposób rozwiążą ten problem. Kupując samodzielnie, powtarzajcie sobie w myślach, że Highwaykick posłuży jej/jemu przez najbliższe 5 lat! Ten pojazd od Scoot&Ride dostępny jest w 3 żywych kolorach. Poza żółtym oraz niebieskim, które oglądaliście na zdjęciach w ofercie jest jeszcze róż.

Uważam, że zakup Highwaykick Scoot&Ride to jedna z moich lepszych decyzji w ostatnim czasie. W jednym “gracie” mam aż dwie opcje i tym sposobem nie muszę się zastanawiać co kupić dzieciom na wiosenne spacery. Bez żadnych dodatkowych narzędzi, w kilka sekund jestem w stanie zmienić jeździk w hulajnogę. Wiecie jak jest przy rodzeństwie – zawsze chcą się bawić jedną i tą samą zabawką.  Więc tak dla odmiany miło popatrzeć jak się nie kłócą, jak Mikołaj goni uciekającą na hulajnodze siostrę, albo Ewa chce jeździć na “lowelku” tak jak brat.

Więcej informacji o Highwaykick Scoot&Ride znajdziecie na TEJ STRONIE. Natomiast na zakupy polecam sklep edukatorek.pl

highwaykick scoot&ride