FAJNE MIEJSCE – Kolorowy Świat Panny Jadzi

kolorowy świat panny jadzi

Statystyki nie kłamią – zdecydowana większość moich obserwatorów pochodzi z Warszawy. Dlatego też postanowiłam co jakiś czas podzielić się z Wami naszymi “fajnymi miejscami” – przyjaznym rodzinom z dziećmi.  Tymi które zachwyciły nas atmosferą, przygotowaniem na przyjęcie małych gości oraz dobrą kuchnią. Takim właśnie fajnym miejscem jest Kolorowy Świat Panny Jadzi.

Do tej jedynej w swoim rodzaju kawiarni trafiliśmy w niedzielny wieczór, prosto po wizycie w zapchanym centrum handlowym. Od progu uderzyła nas ciepła domowa atmosfera i…. cisza! Poza moim bratem i bratankiem w środku nie było nikogo. Zza lady przywitała nas ciepłym uśmiechem Joanna.

kolorowy świat panny jadzi

W Kolorowym Świecie Panny Jadzi zdecydowanie największą atrakcją jest sala zabaw do której można się dostać wchodząc do…. szafy! Bajkowe drzwi rodem z opowieści z Narni prowadzą do niewielkiej salki w której na podwyższeniach znajdują się dwa urocze domki. Nawet nie zdążyłam zdjąć płaszcza jak Mikołaj machał do mnie przez szybkę z jednego z nich. Ewa w tym czasie zdążyła już zająć miejsce na szczycie zjeżdżalni. W jednym z domków na maluchy czeka dobrze wyposażona dziecięca kuchnia oraz profesjonalny fartuch i czapka szefa kuchni. Zakupy do gotowania nasze maluchy mogą zrobić na dobrze zaopatrzonym, kolorowym ryneczku.

kolorowy świat panny jadzi

Kiedy dzieci się bawią dorośli mają chwilę, żeby uzupełnić poziom kofeiny oraz cukru we krwi. Na ladzie czekają pyszne domowe desery. Przysięgam, lepszego sernika jeszcze nie jadłam! Dla tych co mają większy apetyt czekają naleśniki, tosty, owsianka oraz jajka pod wszelkimi postaciami. Znajdzie się także rozgrzewająca zupka – trzeba zapytać jaką serwują danego dnia.

kolorowy świat panny jadzi

Dziewczyny z Kolorowego Świata Panny Jadzi zadbały o potrzeby najmłodszych klientów. W łazience znajduje się przewijak oraz akcesoria niezbędne do toalety maluszka. Starsze maluchy podczas zabawy można podglądać przez szklaną szybę.

kolorowy świat panny jadzi

Ceny w lokalu w porównaniu z innymi Warszawskimi lokalizacjami uważam za bardzo przystępne. Kawa oraz gorąca czekolada kosztują 10 złotych, herbata 8 zł. Za słuszny kawałek ciasta trzeba zapłacić od 7 do 10 złotych. Sala zabaw także jest odpłatna – 5 złotych od dziecka, bez limitów czasowych.

W tygodniu Kolorowy Świat Panny Jadzi gości na zajęciach sensorycznym maluchy oraz ich rodziców. Ponadto w lokalu można zorganizować urodziny, nad czym się intensywnie zastanawiam pod kątem Ewy.

Kolorowy Świat Panny Jadzi otwarty jest od piątku do soboty w godzinach 10 – 20, w niedzielę od 12 do 20. Aktualne informacje o tym co się tam dzieje znajdziecie na facebookowym fanpageu. Lokal zlokalizowany jest na Północnej Pradze . Z jego okien widać mury Warszawskiego Zoo. W okolicy zatrzymują się zarówno autobusy jak i tramwaje, w niedzielny wieczór nie mieliśmy problemu z zatrzymaniem auta. Ja nie mam wątpliwości gdzie wylądujemy na kawkę po następnej wizycie w zoo. Może i Wy w tym samym czasie zajrzycie do Kolorowego Świata Panny Jadzi?


Mam nadzieję, że wpisy z nowej kategorii przydadzą się nie tylko warszawskim rodzinom. Może zainspirują Was do poszukiwań “fajnych miejsc” w Waszej okolicy? Albo będziecie o nich pamiętać odwiedzając w najbliższym czasie stolicę!

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapiszZapiszZapisz