Quinny Zapp Flex Plus – luksusowa spacerówka

QUINNY zapp flex plus

Z targów Kids’ Time w Kielcach wracam zawsze z głową pełną nowości. Jedną z nich była najnowsza kolekcja Quinny Zapp X. Stonowana kolorystyka, nowoczesny wygląd oraz niezwykła tajemniczość działały na mnie jak magnes. Tego wózka nikt nie znał, tym wózkiem nikt jeszcze nie jeździł, ten wózek nie ma jeszcze żadnej porządnej recenzji w  internecie! Sami rozumiecie – musiałam go mieć. I tak jesienią trafił do mnie model Zapp Flex Plus. Ale zanim o nim, wytłumaczę Wam o co chodzi z kolekcją Zapp X.

Quinny Zapp X

Kolekcji Zapp X przyświeca modułowa  koncepcja – na jednej ramie poprzez zmianę elementów takich jak koła, siedzisko, kierownica, budka możecie stworzyć nieskończenie wiele kombinacji. Możecie także wybrać jedną która odpowiada najbardziej Waszym potrzebom. Quinny proponuje Wam 3 gotowe modele wózka: Flex, Flex Plus oraz Flex Xpress. Każdy z nich jest dostępny w bogatej kolorystyce. Do każdego możecie wpiąć adapter z fotelikiem oraz gondolę sprawiając w ten sposób że wózek będą mogły używać najmłodsze dzieci. My przyjrzeliśmy się dokładnie modelowi Zapp Flex Plus w kolorze Green on graphite.

quinny zapp flex plus

Gondola Lux na ramie Zapp Flex oraz bohater dzisiejszego wpisu Zapp Flex Plus
Zapp Flex z gondolą, siedziskiem spacerowym oraz fotelikiem
Gondola Lux
Akcesoria Zapp X

Spacerówka Quinny Zapp Flex Plus

Mój wybór padł na Zapp Flex Plus. Wybrałam go ponieważ zależało mi na pełnej rączce i na ustawieniu w pozycji leżącej – moim dzieciom szczególnie weekendami zdarza się spać w wózku. I pod kątem twych dwóch parametrów nie czuję się zawiedziona.

quinny zapp flex plus

Rączka nie posiada regulacji wysokości. Jest umieszczona na stałej wysokości 102 cm. Jest w zasadzie płynnym przedłużeniem ramy, odznacza się kolorową, szarą, plastikową wstawką. Mogłaby się wydawać niewygodna, ale nic takiego nie zauważyłam.  Po środku kierownicy znajduje się zawias – w tym miejscu kierownica się “łamie” podczas składania.

Wózek dobrze się podbija, stelaż wyraźnie pracuje i lekko się ugina pod wpływem nacisku.

quinny zapp flex plus

Skoro już przy składaniu jesteśmy… niestety Quinny Zapp Flex Plus łapie u mnie w tej kategorii dużego minusa. Są to 3 etapy których nie wykonasz jedną ręką. Ba! Nawet nie dwoma, bo do składania musisz jeszcze włączyć nogę! Złożenie siedziska, złożenie kierownicy, hamulec a na koniec złożenie ramy – niestety jest to bardzo niewygodne. Niby nic, ale każdy rodzic który trzyma  dziecko na rękach chce, żeby wózek, który ma schować do bagażnika składał się szybko, łatwo i najlepiej jedną ręką. Łatwo można się domyśleć, że rozkładanie też najłatwiejsze nie jest. Wymiary Quinny Zapp Flex Plus znajdziecie w tabelce.

quinny zapp flex plus

Wózek można złożyć w jednym kawałku gdy siedzisko jest wpięte przodem do kierunku jazdy. Można także oddzielić siedzisko od ramy i złożyć wózek w dwóch kawałkach. Wózek wygląda na lekki, tak też się prowadzi, ale w rzeczywistości swoje waży. W porównaniu z konkurencyjnymi wózkami wypada blado ze swoimi 10 kg.

quinny zapp flex plus

quinny zapp flex plus

Niepozorne niewielkie kółka w Quinny Zapp Flex Plus (przednie 17 cm, tylne 20,5 cm) całkiem dobrze radzą sobie na różnych nawierzchniach. Są dosyć szerokie więc nie załapują każdej nierówności. Bardzo dobrze dały sobie radę na zmrożonym śniegu. Podczas takiego zimowego spaceru nawet nie brakło mi blokady kół przednich do jazdy na wprost. Można je za to wypiąć do mycia. Koła są wykonane z gumy i nie należą do najcichszych.

Pomiędzy tylnymi kołami znajdują się charakterystyczne dla Quinny dwa pedały hamulca. Ten po prawej, czerwony, aktywuje blokadę. Drugi, szary, umieszczony po lewej stronie zwalnia hamulec. Oba obsługuje się poprzez wdepnięcie.

quinny zapp flex plus

Na dolnej części ramy rozpięty jest niewielkich rozmiarów kosz zakupowy. Dostęp do niego jest dosyć łatwy ale na duże zakupy raczej się nie nastawiajcie. Po środku kosza przebiega rurka stelaża, która ogranicza jego pakowność.

quinny zapp flex plus

Siedzisko Quinny Zapp Flex Plus

quinny zapp flex plus

Kubełkowe siedzisko w Quinny Zapp Flex Plus można wpiąć przodem lub tyłem do kierunku jazdy. W tym pierwszym wariancie rodzic i dziecko mają do swojej dyspozycji 3 ustawienia: pozycję leżącą, półleżącą i siedzącą. Przy siedzisku przodem do rodzica można je ustawić leżąco lub półleżąco – czyli tak jak najczęściej jeżdżą najmłodsze dzieci.

quinny zapp flex plus

Regulacja pochylenia oparcia odbywa się za pomocą guzika umieszczonego w szczycie ramy. Mechanizm działa lekko i cicho. Ten sam guzik odpowiada za składanie siedziska na pół podczas pakowania wózka.

quinny zapp flex plus

Wymiary siedziska pozwalają na przewożenie dziecka od 6 miesiąca życia do…. (na moje oko) do rozmiaru 86. O ile te starsze dzieci nad głową mają spory zapas tak na podnóżku nie zostaje dla nich zbyt wiele miejsca.  Długość oparcia w Quinny Zapp Flex Plus to aż 55 cm! Siedzisko ma wymiary: 27 cm szerokości i 21 głębokości. Długość podnożka to 18 cm. Na stópki dziecko ma do swojej dyspozycji głęboką na 5 cm półeczkę wyłożoną gumowym, antypoślizgowym materiałem.

quinny zapp flex plus

Pałąk do wózka jest opcjonalny, możecie go dokupić. Quinny przewidziało bardzo dużo dodatkowych elementów w identycznych jak wózki kolorach.: wkładki zimowe, śpiworki, parasolki,

Pasy bezpieczeństwa są pięciopunktowe, część naramienna oraz biodrowa są nierozdzielne. Wysokość pasów naramiennych można ustawić w 3 różnych pozycjach. Składanie pasów nie jest problematyczne, łatwo dopasujecie do siebie wszystskie elementy. W drugą stronę – aby je rozpiąć – wystarczy wcisnąć jeden guzik. W okolicy ramion dziecka znajdziecie gumowe osłonki, które ładnie trzymają się w miejscu

Budka Quinny Zapp Flex Plus składa się z dwóch głównych segmentów oraz jednego dodatkowego schowanego pod zamkiem błyskawicznym. Przedłużenie przydaje się szczególnie gdy rozkładacie siedzisko na płasko. W budce nie ma wizjera do podglądania malucha.

Materiał budki w Quinny Zapp Flex Plus  jest dosyć cienki, dlatego przy deszczu lub śniegu warto zabrać ze sobą na spacer osłonę przeciwdeszczową.  Ta firmowa bardzo łatwo zakłada się ją na siedzisko, jest kolorowa i wyposażona w zamek błyskawiczny ułatwiający dostęp do dziecka.

Podsumowanie

Quinny Zapp Flex Plus jest niewątpliwie urokliwą spacerówką. Zaliczam go do kategorii miejskich wózków ale nie musicie się obawiać wyjścia z nim np.  na spacer. po łące. Spokojnie daje sobie radę na nierównościach.  Dostępny jest w pięknej palecie kolorystycznej wpisującej się w najnowsze trendy. Przy zakupie macie do wyboru dwanaście kolorów plus całą gamę dopasowanych dodatków za dodatkową opłatą.

Cena wózka oscyluje w okolicy 1650 złotych, czyli do najtańszych Quinny Zapp Flex Plus nie należy. Za to przy zakupie gondoli oraz adapterów do fotelika możecie go spokojnie potraktować jako wózek na cały okres wózkowania. Najtańszych ofert na Zapp Flex Plus szukajcie TU.


Na zakończenie mała niespodzianka 🙂 Postanowiłam zrobić kolejny krok w blogowaniu i zacząć kręcić krótkie filmiki  na youtube. Oto jeden z nich którego bohaterem jest Quinny Zapp Flex Plus. Przy okazji serdecznie zapraszam do subskrypcji kanału matkadentystka.pl , w ten sposób na pewno nie ominą Was żadne nowości! No i koniecznie dajcie znać, czy taka forma się Wam podoba.

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz