Planszówki – rodzinna zabawa z najmłodszymi

planszówki dla dzieci

Gry planszowe to niepozorny wynalazek który fantastycznie jednoczy rodzinę przy wspólnej zabawie. Planszówki kojarzą się wszystkim raczej z długimi ziemowymi wieczorami. Ale nic bardziej mylnego – to jak najbardziej całoroczna zabawa dla małych i dużych.  Uwielbiam jak na wszelkich wakacyjnych wyjazdach z przyjaciółmi wieczorem rozgrywamy sobie kika partyjek naszych kultowych planszówek. Pewnie też dlatego próbuję w moich dzieciach zaszczepić miłość do wspólnego grania i mam wrażenie… że dobrze mi idzie

Sporo czasu minęło od kiedy ostatni raz pokazywałam Wam w co gramy i jak możecie się domyslać, sporo nowości w tym temacie pojawiło się w naszym domu.  Dziś przybliżę Wam kolejne 3 pozycje gier dla dzieci, których zasady bez problemu opanują najmłodsze przedszkolaki.

Peppa Party Time zestaw gier  2w1, Trefl

planszówki dla dzieci

Od razu zaczynamy mocną pozycją, bo które dziecko nie kocha Świnki Peppy? Peppa Party Time to zestaw dwóch gier. Dwustronna plansza pozwala rozegrać dwa scenariusze. Pierwszy – zdecydowanie łatwiejszy wariant ma tytuł Peppa w przedszkolu. Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy którzy mogą się wcielić w jedną z postaci: Owca Suzzy, Danny Pies, Kucyk Pedro lub Świnka Peppa. Zadanie polega na pokonaniu drogi do przedszkola, zamiast rzutu kostką w grze kręci się strzałką losującą. Po drodze na małych bohaterów czekają przygody, są to bardzo proste do zrozumienia polecenia także nawet najmłodsi sobie z nimi poradzą. Kto pierwszy dotrze do klasy ten wygrywa.

planszówki dla dzieci

planszówki dla dzieci

Drugi scenariusz jest nieco trudniejszy, ale sprawia że dzięki temu grą zainteresują się zarówno młodsze jak i starsze dzieci. Jego tytuł to Peppa Party Time i podobnie jak w pierwszej opcji trzeba pokonać całą trasę na przyjęcie i wykonać zadania po drodze. M.in. do zadań gracza należy skompletowanie prezentu dla Peppy (puzzle) odgadywanie w jaką postać wcielił się drugi gracz albo pokazanie jak bohaterowie skaczą w błotku.  Szczególnie zadanie z odgadywaniem postaci może sprawiać problem nie tylko dzieciom ale też dorosłym. Osoby, które nie znają dobrze bohaterów kreskówki, moga mieć problemy z odganięciem.

planszówki dla dzieci

planszówki dla dzieci

Gra kosztuje ok 30 złotych, jest na prawdę bogato wyposażona. Gwarantuję, że każdy mały fan Świnki Peppy będzie zachwycony takim prezentem.

Grzybobranie w Zielonym Gaju, Trefl

Każdy zna grę Grzybobranie. Firma Trefl zrewolucjonizowała tą popularną planszówkę. Poza tradycyjnymi grzybkami, które zbiera się wzdłóż trasy gracze zostają wyposażeni w koszyczki.  Plansza do gry ma wypukłe elementy dzięki czemu jest bardzo atrakcyjna wizualnie. Po drodze na graczy czekają dodatkowe zadania adekwatne do tego co w okolicy zmalował ilustrator. Ruch odbywa się po tradycyjnym rzucie kostką także szykujcie się na wspólne, głośne liczenie kropek.

planszówki dla dzieci

planszówki dla dzieci

planszówki dla dzieci

Grę Grzybobranie w Zielonym Gaju można kupić w cenie ok 25 złotych. Najlepsze oferty znajdziecie TU.

Obserwacja Motylki, Djeco

planszówki dla dzieci

Kolorowa gra w Obserwację francuskiej marki Djeco wzbudziła na Instagramie Wasze duże zainteresowanie (przy okazji zapraszam wszystkich, którzy z nami tam jeszcze nie są do dołączenia :)). Gra utrwala rozpoznawanie kolorów, ćwiczy spostrzegawczość oraz refleks. Przeznaczona jest dla dzieci już od drugiego roku życia – niestety mój Mikołaj jeszcze nie ogarnia zasad tylko łapie co popadnie.  Może Wasze pociech są bardziej w tym temacie uzdolnione.

planszówki dla dzieci

W grze Obserwacja chodzi o by jak najszybciej znaleźć motyla w kolorach, które wskazały kostki lusujące. Motylków jest 9, kostki dwie a do tego jeszcze kilkadziesiąt żetonów punktowych. Rozgrywka może potrwać szybko albo też nieco dłużej – my ostatnio np. wprowadziliśmy dodatkową zasadę, że trzeba powiedzieć jakiego koloru skrzydła ma znaleziony motyl po angielsku. Motylki mogą posłużyć także do innych zabaw, dzięki czemu może nieco łatwiej przełknąć większy wydatek.

planszówki dla dzieci

Cena Obserwacjie Motylki Djeko waha się od 70 do 90 złotych, najlepsze oferty znajdziecie TU.