Omnio V2 – wózek, plecak, przyjaciel rodziny

omnio v2 wózek spacerówka

Wózek inny od wszystkich, pełen niepowtarzalnych w całym wózkowym świecie rozwiązań – tak w jednym zdaniu można by opisać Omnio V2. Ale nie po to się tutaj zebraliśmy! Wszak szukacie recenzji wózka, która pomoże Wam podjąć decyzję o jego zakupie, także to swoje statystyczne 1000 znaków muszę wklepać.

Zacznijmy od początku – skąd w ogóle Omnio u nas w Polsce się wziął? Niewątpliwie polską matką chrzestną tego wózka jest Marysia Górecka – autorka bloga mamygadzety.pl, która to ściągnęła pierwszy egzemplarz do naszego kraju. Projekt Omnio został zrealizowany ze środków zebranych na platformie crowdfundingowej. Marysia w zamian za dorzucenie swojej cegiełki dostała jeden z pierwszych egzemplarzy wózka i właśnie w ten sposób wszyscy się o nim dowiedzieliśmy. Potem znalazł się dystrybutor i w lutym tego roku Omnio miał swoją polską premierę na targach Kids’Time w Kielcach.

omnio V2 wózek spacerówka plecak podwojne szczescie

Wózek różni się dosłownie wszystkim od innych znanych Wam wózków. Naszpikowany jest innowacjami gdzie tylko się da: zaczynając od kół a kończąc na możliwości transportu jako plecak! Tak, dobrze przeczytaliście! Po złożeniu i odpowiednim przygotowaniu szelek Omnio można sobie wygodnie zarzucić na plecy w celu transportu. Przydatne jest to gdy musicie codzienne wnosić spacerówkę na 4 piętro, a także praktyczne gdy Wasze dziecko korzysta z wózka okazjonalnie i nie chcecie się dać zaskoczyć na spacerze i wracać z dzieckiem na rękach. Omnio sam w sobie waży ok 7,5 kg, więc nie macie się co stresować, że nie podołacie temu ciężarowi. Szelkami plecaka są tak na prawdę pasy bezpieczeństwa  wzbogacone o dodatkowy pas piersiowy. Co do wygody noszenia – ja nie miałam pod tym względem żadnych uwag, zaś mój mąż twierdzi, że nosił w swoim życiu wygodniejsze rzeczy.

omnio V2 wózek spacerówka plecak podwojne szczescie

Złożony Omnio ma wymiary 53 x 41 x 28 cm czyli nie jest to wózek, który mieści się w gabarytach bagażu podręcznego (chyba, że wypniecie z niego koła!). Z drugiej strony po złożeniu jest bardzo foremną kostką, którą bez problemu spakujecie do każdego (nawet małego) bagażnika samochodowego. Praktycznym rozwiązaniem jest pokrowiec na wózek, który zabezpiecza go przed innymi bagażami, ale także można w nim transportować Omnio na plecach. To z czym do tej pory słabo sobie radzę, to składanie i rozkładanie wózka. Jest ono wieloetapowe i wymaga użycia dwóch rąk. Ale praktyka czyni mistrza – z każdym składaniem idzie mi coraz lepiej!

omnio V2 wózek spacerówka plecak podwojne szczescie

omnio V2 wózek spacerówka plecak podwojne szczescie

Złożony wózek ma po dwóch stronach blokady zabezpieczające przed samoistnym rozłożeniem, które trzeba na początek zdjąć. Potem rozkładamy siedzisko do usłyszenia wyraźnego KLIK! Następny etap to rozciąganie stelaża i wyciąganie rączki. Po rozłożeniu koniecznie się upewnijcie, że wszystkie elementy zaskoczyły. W drugą stronę, zaczynamy od złożenia rączki, potem siedzisko (tu trzeba przekręcić dwa pokrętła po bokach) i dopiero po tym można złożyć wózek i założyć blokady po bokach. Złożone Omnio można postawić pionowo. Dokładne wymiary przed i po znajdziecie w tabelce.

omnio V2 wózek spacerówka plecak podwojne szczescie
Blokada przed samoistnym rozłożeniem stelaża

Teleskopowa kierownica ma szeroki margines regulacji od 81 do 103 cm. Po środku, od spodu kierownicy umieszczony jest guzik, który odpowiada za zmianę ustawienia wysokości. Kierownica ma kwadratowy kształt i w miejscach przeznaczonych na trzymanie dłoni pokryta jest pianką. Podczas spacerów, wózek podbija się lekko, ale podczas skręcania wygodniej trzymać dwie ręce na kierownicy.

omnio V2 wózek spacerówka plecak podwojne szczescie

No właśnie – pewnie zastanawiacie się, jak to z tym skręcaniem jest, skoro Omnio ma takie nietypowe koła. No więc jest to coś pomiędzy wózkiem z kołami zablokowanymi do jazdy na wprost, a kołami które obracają się o 360 stopni. Omnio nie zawróci Wam dosłownie w miejscu ale podczas skręcania nie musicie podbijać go do góry, żeby zmienić kierunek jazdy. Dwa rzędy rolek z których wykonane jest każde przednie koło pracują podczas skręcania, obracając się wokół własnej osi. Promień skrętu nie jest przy tym jakiś rażąco duży. Ponadto dzięki tak szerokim kołom Omnio rewelacyjnie sobie radzi na trudniejszym terenie! Tam gdzie inne mini-wózki wysiadały nasz dzisiejszy bohater spokojnie sobie jechał. Żwirek, kamienne ścieżki, piasek go nie zatrzymywały, choć przy tym ostatnim trochę drżałam, myśląc że drobinki mogą zniszczyć mechanizm kół. Testy przeszły jednak bez żadnego zgrzytu. To co powinniście o kołach Omnio jeszcze wiedzieć, to fakt, że nie należą one do najcichszych.

omnio V2 wózek spacerówka plecak podwojne szczescie

To co powinno Was zainteresować to amortyzacja. Przednie koła wyraźnie pracują na nierównościach, co w połączeniu z lekko elastycznym stelażem daje duży komfort jazdy zarówno dla dziecka jak i dla prowadzącego.

Genialnym i bardzo potrzebnym elementem są błotniki umieszczone zarówno przy przednich jak i tylnych kołach. Może część z Was pamięta, że Omnio zaliczył z nami deszczowy powrót ze schroniska w Morskim Oku (KLIK!) gdzie udowodnił jak bardzo jest to potrzebny element wyposażenia. Zarówno przednie jak i tylne koła można wypiąć do mycia, co przydało się nam nie raz (służą do tego czerwone guziki umieszczone od strony stelaża).

omnio V2 wózek spacerówka plecak podwojne szczescie

Tylne koła w Omnio są także szerokie, ale wykonane już tradycyjnie z pianki. Pomiędzy nimi zlokalizowany jest czerwony pedał hamulca aktywowany poprzez wdepnięcie. Blokadę zdejmujemy tradycyjnie poprzez podważenie.

omnio V2 wózek spacerówka plecak podwojne szczescie

Kolejny element zlokalizowany przy kołach to kosz… a bardziej płytka kieszonka. Omnio ze względu na bardzo niskie położenie siedziska nie może mieć pełnowymiarowego kosza zakupowego. To co zaproponowano użytkownikom to dosyć płytka kieszonka, która zmieści płaskie pakunki : folię przeciwdeszczową, portfel, przewijak z pieluszką, wilgotne chusteczki, bidon (udźwig do 3 kg). Dostęp jest dosyć trudny, ale rekompensatą ją być kieszenie zlokalizowane na plecach oparcia (udźwig do 2 kg).

omnio V2 wózek spacerówka plecak podwojne szczescie

Główna kieszeń zamykana jest klapką na rzep. Gdy mam opisać jej gabaryty to jedyne skojarzenie, które mi się nasuwa to książka formatu A4, która spokojnie się tam zmieści. Wewnątrz znajdziecie zamek błyskawiczny skrywający kolejną kieszonkę (nie głębszą niż długość dłoni). Tam dla użytkowników przygotowano karabinek do którego można przypiąć sobie… coś ważnego!

omnio V2 wózek spacerówka plecak podwojne szczescie

Siedzisko Omnio V2

omnio V2 wózek spacerówka plecak podwojne szczescie

Kolejny element, sprawiający że Omnio to wyjątkowa spacerówka to siedzisko. Umieszczone jest bardzo nisko nad ziemią, tak że dziecko bezpiecznie samo może wsiadać i wysiadać z wózka. Siedzisko w Omnio skierowane jest na stałe przodem do kierunku jazdy. Oparcie można rozłożyć do pozycji półleżącej za pomocą paseczków po bokach. Starszak doceni taką opcję, gdy przypadkiem podczas spaceru poczuje się zmęczony.

omnio V2 wózek spacerówka plecak podwojne szczescie

Omnio V2 sprzyja wakacyjnym wyjazdom. Siedzisko można odsłonić od tyłu, poprzez podwinięcie materiału i zaczepienie go na pętelce pod budką.

Mam bardzo dobrą wiadomość dla posiadaczy większych dzieci. Omnio przez to, że ma siedzenie bardzo blisko podłoża może pochwalić się długim oparciem! Ponadto prześwit od oparcia do budki jest także dosyć spory i pomieści całkiem sporego przedszkolaka. Co więcej! Na pokład można załadować ponad 22 kg dziecka (+ 5 kg bagażu!!!), co sprawia, że Omnio jest jednym z bardziej obiecujących pod względem nośności wózkiem na polskim rynku. Przewieziecie w nim nawet 5 latka!Dokładne wymiary siedziska znajdziecie w tabelce.

omnio V2 wózek spacerówka plecak podwojne szczescie

Omnio nie posiada typowego regulowanego podnóżka. Dziecko do swojej dyspozycji ma plastikową podpórkę na nóżki oddaloną od siedziska na 25 cm. Ze względu na użyty materiał łatwą ją utrzymać w czystości. W ogóle Omnio należy do tych wózków, które można rozmontować na elementy pierwsze i wszystko szybko wyprać/wyczyścić.

omnio V2 wózek spacerówka plecak podwojne szczescie

Pasy bezpieczeństwa to także bardzo ciekawy element w tej spacerówce. Jak już Wam wspomniałam na początku, są one także szelkami służącymi rodzicowi podczas transportu wózka na plecach. Początkowo trzeba się im się nieco uważniej przyjrzeć żeby zrozumieć cały system, ale po tych kilku minutach nie powinniście mieć problemów z obsługą małego pasażera. Pasy posiadają pełną regulację długości oraz regulację wysokości wejścia pasów naramiennych. Dodatkowo ze względu na „plecakową” opcję, mają także pas piersiowy, ale podczas jazdy wcale nie trzeba go zapinać. Pasy naramienne posiadają na niemalże całej swej długości miękkie osłonki które są wszyte na stałe i nie trzeba się martwić, że będą się przesuwać.

omnio V2 wózek spacerówka plecak podwojne szczescie

Budka w Omnio może się wam wydawać początkowo niewielka, ale bez najmniejszego problemu można pogłębić jej zasięg przeciągając ją po prostu nieco bardziej w dół. Od strony rodzica budkę wyposażono w niewielki, ceratkowy wizjer. Ale to nie wszystko! Moim ulubionym elementem są….odblaski wbudowane zarówno w budkę jak i pasy bezpieczeństwa. To tak mała, niepozorna rzecz, a niesamowicie zwiększa Wasze bezpieczeństwo po zmroku. Materiał budki jest pogodoodporny – wyposażono go w filtr UPV 50+ oraz nieprzemakalny materiał. Wraz ze skrojoną na wymiar folią przeciwdeszczową, którą w bardzo prosty sposób się instaluje na wózku, macie kompaktową spacerówkę, z którą wędrówki z dzieckiem w każdą pogodę Wam nie straszne. (folia załączona jest do wózka).

omnio V2 wózek spacerówka plecak podwojne szczescie

omnio V2 wózek spacerówka plecak podwojne szczescie

Teraz zastanawiacie się pewnie gdzie można ten wózek zdobyć. Na używkę nie liczyłabym prędko, bo wózek dopiero wchodzi na polski rynek, także musicie zajrzeć na stronę dystrybutora. Wózek dostępny jest w 4 kolorach. Nowe Omnio V2 wraz z pokrowcem i folią przeciwdeszczową kosztuje od 849zł (czarny) do 949zł (pozostałe kolory) . Pamiętajcie, że przed zakupem można go przetestować w domu! Szczegóły na stronie omnio.pl

omnio V2 wózek spacerówka plecak podwojne szczescie

omnio V2 wózek spacerówka plecak podwojne szczescie