Easywalker Charley – wózek głębokospacerowy na miejskie spacery

easywalker charley recenzja opinia

O kompaktową spacerówkę z odwracanym siedziskiem mam średnio kilkadziesiąt pytań w miesiącu. Niestety, większości osób decyduje się na kompromis: albo wybiera mały wózek bez obracanego siedziska albo większy z możliwością przełożenia. Dziś przedstawiam Wam wózek, który łączy z sobą te porządane cechy. 

Easywalker Charley miał premierę na początku tego roku. Jest to nie tylko spacerówka, ale wózek który dziecko może użytkować od urodzenia – tzw. głębokospacerowy. Na stelażu Charleya za pomocą adapterów można wpiąć zarówno gondolę jak fotelik samochodowy. Abyście mieli pełen obraz jego możliwości zdecydowałam się na testy z gondolą i tradycyjnie “porwałam” dziecko przyjaciół do testów.

Marka Easywalker nie jest czytelnikom mojego bloga obca. Wózkomaniacy dobrze znają miniwózek XS oraz podwójnego Harveya. Charley jest idealnie “pomiędzy” tymi dwoma wózkami. Jest mały prawie jak XS i bogaty w funkcje prawie tak jak Harvey.

Harvey vs. Charley

Stelaż w Easywalker Charley bardzo przypomina ten, który znamy z Harveya. System składania jest identyczny w obu wózkach. Różnice znajdziecie głównie w systemie mocowania siedziska oraz w kołach – są one po prostu mniejsze. W Harveyu mamy do czynienia z siedziskiem kubełkowym ,za to Charley to siedzisko z pełną regulacją oparcia oraz podnóżka. Można je rozłożyć “na płasko”. Od pierwszego spaceru wiedziałam, że Easywalker zrobił bardzo dobry krok “kopiując” świetnie skonstruowany stelaż i przekształcając go w mniejszą, miejską wersję.

easywalker charley recenzja opiniaGdy pierwszy raz pokazałam Wam ten wózek, padły też prośby o porównanie go z Easywalker XS. Charley jest zdecydowanie większy i ma więcej funkcji niż wspomniany wcześniej miniwózek: regulowaną kierownicę, odwracanie siedziska, większy kosz zakupowy. Pełne zestawienie znajdziecie w tabelce:

Charley czaruje

Easywalker Charley to wózek dla osób, które cenią sobie niewielkie gabaryty oraz zachowanie pełnej funkcjonalności. Wózek z siedziskiem spacerowym waży niewiele ponad 8 kg, co jest rewelacyjnym wynikiem jak na tą grupę wózków. Charley świetnie wpasuje się w niewielkie mieszkanie czy do kompaktowego auta. Jego niewątpliwym atutem jest możliwość złożenia w jednym kawałku razem z siedziskiem spacerowym, oraz fakt, że gondola w razie potrzeby może być złożona na płasko (czy to do transportu czy do przechowywania). Dokładne wymiary wózka znajdziecie w tabelce:

Jak już wspomniałam, na stelażu Easywalker Charley zamontujecie zarówno gondolę, fotelik samochodowy jak i siedzisko spacerowe w dwóch ustawieniach. W dwóch pierwszych przypadkach niezbędne są adaptery. W przypadku spacerówki także możecie z nich skorzystać. Są to specjalne adaptery podwyższające, dzięki nim siedzisko znajduje się nieco wyżej – przy moich 172 cm było to wygodne rozwiązanie.

easywalker charley recenzja opinia

Stelaż w Easywalker Charley składa wygodnie, jednym ruchem, dzięki guzikowi ukrytemu w ramie. Jest on zlokalizowany po środku, pod siedziskiem. Po zwolnieniu blokady wózek praktycznie sam się składa. Na końcu tego procesu usłyszycie charakterystyczne “klik” świadczące o tym, że aktywowało się zabezpieczenie przed rozłożeniem. Zanim ponownie rozstawicie wózek, musicie pamiętać, żeby je odblokować.  Złożonego Charleya można przechowywać na stojąco.

easywalker charley recenzja opinia
Ale na leżąco też można…. 😉
easywalker charley recenzja opinia
Blokada zabezpieczająca przed rozłożeniem

Easywalker Charley dostępny jest w sprzedaży w 4 kolorach, przy czym mnie o szybsze bicie serca przyprawiają dwa: Desert Pink i Glacier Blue (ten ostatni mieliśmy okazję testować, na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach). Czarna, matowa  rama, nadaje Charleyowi  elegancji i pięknie komponuje się z detalami wózka. Istotna informacja:  zamawiając Charleya możecie dobrać gondolę i spacerówkę w innych kolorach. Na rynku spotkacie także bliźniaczy wózek wypuszczony w wyniku współpracy BMW i Easywalkera MINI nawiązuje stylistyką do kultowego modelu auta. Możecie obejrzeć go TU.

wózek easywalker charley recenzja opinia

Zwieńczeniem ramy Easywalker Charley jest regulowana teleskopowo kierownica, obszyta miłą w dotyku ekoskórą. Regulacja wysokości odbywa się dzięki umieszczonym po bokach klipsom, należy je odgiąć, ustawić rączkę na odpowiednią wysokość, a następnie zablokować.  Wymaga to od nas użycia dwóch rąk. Przedział regulacji jest dosyć szeroki, od 82 do 104 cm. Przy kierownicy znajdziecie trzy bardzo praktyczne elementy Pierwszy  to haczyki dzięki którym torba pielęgnacyjna nie zsuwa się z rączki. Drugi, zlokalizowany po wewnętrznej stronie ramy, to guziczki do cup holdera. Wypustka po środku rączki służy do tego by złożony i postawiony pionowo wózek mógł się na niej oprzeć.

wózek easywalker charley recenzja opinia

W dole wózka nasz wzrok przyciągają piankowe koła z białymi felgami. Średnica przednich kół to 15,5 cm, można je zablokować do jazdy na wprost a także wypiąć. Tylne koła mają 18 cm średnicy. Pomiędzy nimi, idealnie po środku, umieszczony jest hamulec. Jest on dosyć blisko zewnętrznej, tylnej ścianki kosza, także możecie w niezamierzony sposób brudzić ten element, aktywując hamulec. Widoczne elementy amortyzatorów – sprężyny – wyczuwalnie pracują na nierównych chodnikach i kostce.

wózek easywalker charley recenzja opinia

wózek easywalker charley recenzja opinia

Kosz zakupowy w Easywalker Charley to bardzo dobrze przemyślany element. Jest to niego dobry dostęp zarówno od boku, jak i od osoby prowadzącej. Kosz jest głęboki i pojemny. Ścianki uszyte są z bardzo drobnej siateczki dzięki czemu nie przepuszcza ona brudu a dodatkowo widać zawartość kosza. Udźwig jaki podaje producent to 5kg.

wózek easywalker charley recenzja opinia

Gondola Easywalker Charley

wózek easywalker charley recenzja opinia

Easywalker Charley to wózek który posłuży od urodzenia. Najmłodsi użytkownicy mogą korzystać z wygodnej, eleganckiej gondoli w której ukryto kilka na prawdę praktycznych rozwiązań. Dla mnie największy plus wózek uzyskuje za możliwość wypięcia gondoli dosłownie jedną ręką. Nic mnie bardziej nie denerwuje, jak szarpanie się z wózkiem, gdy dziecko jest w środku.

wózek easywalker charley recenzja opinia
Klips służący do zdjęcia gondoli z ramy – koniec szarpania się z gondolą!

W przypadku Charleya: jedną ręką odginacie klips blokady, a drugą lekko wypinacie gondolę. Dzięki uchwytowi ukrytemu w szczycie budki (od strony rodzica), możecie wygodnie przenieść drzemiącego malucha. Od spodu, gondola wyposażona jest w niewielkie, plastikowe nóżki, więc można ją postawić na podłożu z mniejszym ryzykiem zabrudzenia.

wózek easywalker charley recenzja opinia

wózek easywalker charley recenzja opinia

Gondola nie należy do największych na rynku, ale jak na tak niewielki wózek jest spora. Teoretycznie można w niej przewozić dziecko do 9kg. Praktycznie spokojnie pomieści dziecko noszące rozmiar 68, czyli mniej więcej półroczne (choć trzeba pamiętać, że to bardzo indywidualna kwestia). Dokładne wymiary materacyka to 34 cm na 77 cm. Materacyk jest bardzo przyjemny i gruby, ma aż 3 cm grubości. Poszewka na materacyk uszyta jest z siateczki spomagającej wentylację wózka, w razie potrzeby można ją zdjąć do prania (tak jak z resztą wszystkie materiałowe elementy wózka).

wózek easywalker charley recenzja opinia

Wewnętrzna wyściółka gondoli Easywalker Charley uszyta jest z miękkiej i przyjemnej w dotyku dzianiny. Wpięta jest do gondoli za pomocą zamka błyskawicznego, łatwo można ją wyprać w celu odświeżenia. Po rozpięciu zamka, ukaże Wam się wnętrze gondoli i system składania na płasko – rozpórki.

wózek easywalker charley recenzja opinia

Budka w gondoli Charleya składa się z 3 segmentów. Dwa główne osłaniają obszar od brzegu gondoli do pałąka, dodatkowy przedłuża i pogłębia zasięg budki zwiększając ochronę przed słońcem. Ponieważ pałąk służy również do transportu gondoli, przy maksymalnym rozłożeniu musi być on sztywny. Aby więc złożyć budkę trzeba się trochę postarać – należy wcisnąć dwa guziki umieszczone po wewnętrznej stronie, aż usłyszy się “klik”.

wózek easywalker charley recenzja opinia

wózek easywalker charley recenzja opinia

W budce wózka ukryta jest siateczka wentylacyjna, przydatna podczas upalnych dni.

wózek easywalker charley recenzja opinia

Kolejny element ochrony przed czynnikami atmosferycznymi to osłonka gondoli, która ma bardzo wygody system montażu. Kładzie się ją po prostu na wózku i w okolicy budki przypina: lekko rzepami, lub ciut mocniej, za pomocą gumowej pętelki i guzika.

wózek easywalker charley recenzja opinia

wózek easywalker charley recenzja opinia

Spacerówka Easywalker Charley

Siedzisko spacerowe w Easywalker Charley posiada niezależną regulację pochylenia  oparacia oraz podnóżka. Można je wpiąć zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy, przy czym zmiana ustawienia może się odbyć dopiero po wysadzeniu dziecka z wózka. Trzy stopnie pochylenia oparcia regulowane są bardzo wygodnie, poprzez klip umieszczony na plecach, tuż przy budce. Mechanizm obsługuje się dosłownie jedną ręką. Warte podkreślenie jest to, że składanie Easywalker Charley może się odbywać z siedziskiem wpiętym w ramę, zarówno przy ustawieniu go przodem jak i tyłem do rodzica.

wózek easywalker charley recenzja opinia
Siedzisko spacerowe przodem do kierunku jazdy, na adapterach podwyższających

wózek easywalker charley recenzja opinia

Wymiary siedziska tradycyjnie przedstawiam Wam w postaci tabelki. Z praktycznego punktu widzenia, mój syn 3,5 mieścił się w wózku na styk. Easywalker zaskoczył mnie pozytywnie rozwiązaniem jakim jest ruchoma budka. Klipsy umieszczone na stelażu znajdują się na prowadnicy, dzięki temu można je ustawić w dwóch pozycjach. Przy tym drugim rozwiązaniu zyskujemy ok. 8 cm więcej miejsca nad głową dziecka. Jak się domyślacie, tylko dzięki temu rozwiązaniu Mikołaj jeszcze się zmieścił w wózku. Producent podaje, że siedzisko spacerowe w Charley dedykowany jest dzieciom do 20 kg.

wózek easywalker charley recenzja opinia

Podnóżek w Easywalker Charley opuszcza się po wciśnięciu dwóch guzików umieszczonych po bokach, natomiast by go podnieść wystarczy lekko podciągnąć go za brzeg. Regulacja jest 4 stopniowa. Starsze dzieci jako wsparcie dla nóżek mogą wykorzystać podpórkę umieszczoną pomiędzy przednimi kołami.

wózek easywalker charley recenzja opinia

Pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa mają bardo szeroki margines regulacji, zarówno na długość, wysokość jak i szerokość. W wózku bez problemu zapięłam półroczniaka jak i 3,5 latka. W główną klamrę niezależnie wpina się prawą i lewą część pasów. W razie potrzeby pasy można przekształcić na 3 punktowe, odpinając część naramienną od biodrowej. Osłonki na pasach dobrze trzymają się w miejscu.

wózek easywalker charley recenzja opinia

wózek easywalker charley recenzja opinia

Pałąk do spacerówki Easywalker Charley jest sprzedawany oddzielnie, także to od Was zależy czy będziecie go użytkować.  Wpina się go w specjalnie przygotowane po bokach siedziska prowadnice. Przy wypinaniu uchyla się na boki, także nie ma potrzeby przy wyciąganiu dziecka z wózka demontować całości. Pałąk pokryty jest przyjemną w dotyku ekoskórą. Początkowo miałam problemy z obsługą mechanizmu wypinania, ale po kilku powtórzeniach opanowałam ten manewr do perfekcji.

wózek easywalker charley recenzja opinia

Tak jak już wspomniałam, budka w Easywalker Charley posiada możliwość regulacji wysokości: do wyboru mamy dwa ustawienia, zmiana odbywa się dzięki niewielkiemu guziczkowi ukrytemu pod materiałem. Budka składa się w sumie z 4 paneli: dwóch głównych, dodatkowego mini panelu od przodu oraz ukrytego pod zamkiem błyskawicznym panelu od tyłu. W pełni rozłożona ma bardzo przyzwoity zasięg. W budce znajdują się w sumie dwa okienka wentylacyjne. Materiał wykorzystany w budce posiada filtr UPF 50.

wózek easywalker charley recenzja opinia

wózek easywalker charley recenzja opinia

wózek easywalker charley recenzja opinia

wózek easywalker charley recenzja opinia


Głębokospacerowy Easywalker Charley bardzo przypadł mi do gustu. Jest wyjątkowo zgrabnym i ładnym wózkiem, ale jak wiadomo wygląd to nie wszystko. Poleciłabym go rodzinie z miasta, która szuka wózka wygodnego, praktycznego i o niewielkich gabarytach. Gdyby jednak tej potencjalnej rodzinie przytrafił się spacer po trudniejszym terenie to niech się nie martwi, Charley sobie poradzi.

Cena wózka w zestawie z gondolą to niecałe 3000 zł, za wersję spacerową Charleya trzeba zapłacić 2249 zł. Najlepszych cen sugeruję szukać TU, natomiast jeżeli zależy Wam na tym by obejrzeć wózek stacjonarnie udajcie się do jednego z TYCH sklepów. Np. w Poznaniu możecie zajrzeć do sklepu Pati i Maks.  W sprzedaży znajdziecie wiele akcesoriów dedykowanych Charleyowi: pałąk, cup holder, tackę na przekąski czy też dostawkę dla starszaka. Obecnie (do 20.11.19) lub do wyczerpania zapasów obowiązuje promocja “Gondola za 1 zł” dzięki  której możecie kupić zarówno Charleya jak i Harveya taniej o ponad 600 zł. Szczegóły promocji TU.


Drogi czytelniku! Jeżeli spodobał Ci się mój wpis, lub uważasz, że komuś może się przydać, będzie mi bardzo miło jeżeli go polubisz, skomentujesz i/lub podasz dalej. To dla mnie znak, że podoba Ci się moja działalność. Nic tak nie mobilizuje do dalszej pracy jak Twój głos!