Gryzaki

Kiedy dziąsła swędzą wszystko co wpadnie w ręce od razu ląduje w buzi. Umówmy się – przed ząbkującym maluchem i tak się nic nie uratuje. Gryzak, nie gryzak, części ciała opiekuna, byleby przyniosło choć chwilę ulgi. Rynek oferuje nam wiele propozycji, poniżej znajdziecie kilka moich typów posegregowanych w różnych kategoriach – coby ułatwić Wam w przyszłości poszukiwania, lub nakierować na coś nowego. Mnie osobiście bardzo zainspirowały gryzaczki drewniane – oczywiście najbardziej ten w kształcie zęba.
Wybierając gryzak dla maluch trzeba pamiętać o kilku rzeczach:

  • Na pewno nie powinniśmy się ograniczać w liczbie. Dziecko szybko się znudzi, powinniśmy mieć dla niego kilka propozycji. Gryzaczek może także zaliczyć twarde lądowanie gdzieś w terenie, a nie wyobrażam sobie, żeby potem to podłoże miało kontakt z podrażnionymi, rozpulchnionymi dziąsłami, które są wrotami dla wielu zakażeń. Okres ząbkowania wymaga od nasz zachowania szczególnej higieny, aby uniknąć niepotrzebnych chorób.
  • Gryzak powinien być lekki i poręczny – łatwy do uchwycenia dla małych rączek.Trzeba zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz czy nie zawiera ostrych elementów.
  • Warto zwrócić uwagę na materiał z którego wykonano zabawkę. Powinien on być wolny od ftalanów, PVC oraz BPA.
Podczas użytkowania dbajcie o to by gryzak był czysty, koniecznie zapoznajcie się z instrukcją i sposobem czyszczenia – wrzątek w niektórych przypadkach niekoniecznie będzie dobrym rozwiązaniem.

Gryzaki naturalne

Wykonane z tego czym Matka Ziemia nas obdarowała. W tej grupie króluje drewienko (np. klon lub jesion). Zaraz po nim utrzymuje się naturalny kauczuk, a stawkę zamyka korzeń irysa o magiczno-leczniczych właściwościach. Wszystko to wyprodukowane bez dodatku chemii, a ponadto jest biodegradowalne. Nie tylko dla eko rodziców.

1. Gryzaki klonowe – Little Sapling Toys
2. Gryzak drewniany Peace – Wooden Story
3. Korzeń irysa
4. Gryzak z serii So’Pure – Sophie de Vulli
5. Gryzak panda – Hevea

Gryzaki chłodzące

Wodne lub żelowe. Szczególnie przydatne przy etapie ząbkowania, gdy dziąsła są przekrwione i rozpulchnione. Najlepiej mieć kilka, żeby móc je sprawnie podmieniać. Pamiętać należy o tym, że gryzaczki schładzamy w lodówce, a nie w zamrażalniku – żeby nasz Maluch nie nabawił się odmrożeń. A na widok tych owocowych to mi samej ślinka cieknie…

1. Gryzak wodny truskawka – Nuvita
2. Gryzak żelowy banan – Babyono
3. Zestaw wodnych gryzaków Wesołe Zoo – Fisher-Price
4. Gryzak żelowy Telefon – Sophie de Vulli
5. Gryzak wodny trójkolorowy Ster – Canpol babies
6. Gryzak wodny Ciasteczko – Canpol babies

Gryzaki elastyczne

Dla małych gryzoni których wyjątkowo mocno swędzą dziąsła. Najczęściej wykonane są z silikonu. Jak zobaczycie w poniższym zestawieniu mogą być także ciekawym gadżetem dla mamy.

1. Gryzak Chłodząco-Kojący Coolees Arbuz -Dr Browns
2. Gryzak Klucze – Canpol Babies

3. Silikonowy naszyjnik dla mamy -Koo-di
4. Gryzak silikonowy słoń – Koo-di

5. Gryzak miękki lub twardy Żyrafa Sophie – Sophie de Vulli
6. Miękki silikonowy gryzak – Nuby

Zabawki z gryzaczkiem

Grzechotki, przytulanki, książeczki, obole i wiele, wiele więcej. W tych gryzakach poza ulgą dla dziąseł maluch znajdzie szeleszczące metki, piękne, kolorowe materiały, zróżnicowane tekstury. Wszystko to pobudza wyobraźnię i pozytywnie wpływa na rozwój malucha.

1. Trzyczęściowy zestaw gryzaków – Nuk
2. Gryzak safari – Lamaze
3. Gryzak wodny z grzechotką Czarodziejska różdżka – Canpol Babies
4. Książeczka z gryzakiem krokodyl Theophile – Lilliputiens
5. Obal Jeż – Skip Hop 
6. Gryzak- grzechotka Gryzikółko – Fisher Price