Z drzewa koń na biegunach

rocking-horse-982789_1920

“Patataj, patataj,

pojedziemy w cudny kraj!

Tam gdzie Wisła modra płynie,

Szumią zboża na równinie,

Pojedziemy, patataj…”

M.Konopnicka

Są takie zabawki, które są po prostu ponadczasowe. Bawili się nimi nasi rodzice, dziadkowie i równą radość sprawiają naszym maluchom. Np. taki koń na biegunach… Doskonale pamiętam egzemplarz, który znalazł pod choinką mój brat, a to było ładnych kilkanaście lat temu! Bliżej mu było wyglądem do tych współczesnych, surowych, drewnianych zabawek, zupełnie nie przypominał tego pluszowego konika z przedszkola! Pomalowany było na czarno, tylko płozy były czerwone. Brzmi mrocznie – jak tylko znajdę u rodziców jakieś zdjęcia, to wam go pokażę! Wyglądał trochę groźnie, ale i zwycięsko! Jak rumak, który wygrywa każdy wyścig, budzi postrach ale i szacunek w stajni. No jasne, że byłam zazdrosna!!! Oczywiście nie pamiętam, co sama wtedy dostałam, ale prezent brata wywołał na mnie niesamowite wrażenie.

Wikipedia szybko Was doinformuje, że obecna wersja zabawki pojawiła się ok XVII wieku. Wcześniej był to zazwyczaj konik na kółkach. Największy na świecie egzemplarz ma ponad 2 metry wysokości, i mogą się na nim huśtać cztery dorosłe osoby! Jak widać, ubaw z takiej jazdy mają nie tylko dzieci, ja dziś jednak zaserwuję Wam kilka propozycji dedykowanych specjalnie nim. Może w tym świątecznym okresie, taki przegląd Wam się przyda, i za kilka dni kolejne dziecko radośnie będzie “galopować” po pokoju na swoim dzielnym rumaku.

W zestawieniu znalazły się klasyczne propozycje w różnych kolorach umaszczenia. Jest także coś dla małych fanów motoryzacji, paleontologów oraz kilka bardziej dziewczęcych wzorów. Ewkowy egzeplarz część z Was już pewnie zna z Instagrama lub Snapchata. Znajdziecie go też w tym zestawieniu, jako reprezentanta całkiem pokaźnej grupy grających, pluszowych bujaków. Nie przedłużam więcej, oto moi kumple na biegunach:

NA BIEGUNACH

1- Vilac; 2,7,12 – Mamas and Papas; 3 – Small foot design; 4,13 – Kids Concept; 5- Ikea; 6- Scratch; 8- Planeco; 9- Done by dear; 10-Ebulobo; 11- YoyoRock; 14- Janod; 15- Childhome

Jestem ciekawa jakich macie faworytów! A może ten zakup już za Wami? Nie chcielibyście się ze mną może podzielić zdjęciem w komentarzu? Albo macie ochotę coś dodać od siebie? Proszę się nie krępować, poniżej czeka przygotowany specjalnie dla Was formularz 🙂