Jesteś w ciąży? Koniecznie zrób te rzeczy!

photo-1419090960390-4969330366ab

Właśnie świętujesz dwie kreski na teście? Serdeczne gratulacje! Przed Tobą bardzo specyficzne kilkadziesiąt tygodni! Nie będziesz mogła się doczekać na swojego maluszka, a z drugiej strony będzie paraliżował Cię strach przed tym wszystkim co niesie przyszłość. W całym tym zamieszaniu i stresie możesz nawet nie mieć okazji pomyśleć o kilku fajnych sprawach. Oczywiście, są ważniejsze tematy typu zrobienie badań, USG czy wizyta u lekarza, ale jest też kilka przyjemności, których nie powinnaś sobie odmawiać – szczególnie jeżeli to jest pierwsza ciąża i nie oszukujmy się, masz jeszcze całkiem sporo czasu dla siebie. W każdej następnej będzie trudniej – po pierwsze, będziesz zajęta doglądaniem starszego potomstwa, a po drugie… no nie ma już takiego WOW jak w przypadku pierwszej ciąży. Także, przemyśl sobie, czy nie warto by było zaplanować takich wydarzeń :

Sesja ciążowa

No dobra, od razu się przyznaję, że ja tego nie zrobiłam. I pluję sobie w brodę od kilku dni, a tak na prawdę miesięcy, bo po pierwszej ciąży także żałowałam. Także nie powielaj mojego błędu. Nie muszą to być pozowane w studiu zdjęcia w zwiewnych sukienkach, czy też bieliźnie – no chyba, że takie właśnie fotki Ci się podobają. Ja osobiście preferuję taką sesję “z życia”. Wy podczas spaceru, czy też w domu, razem, klimatycznie, naturalnie, bez spinki. Najlepszy okres na taką sesję to drugi trymestr.

Gimnastyka dla ciężarnych

Cudowna sprawa, polecam szczególnie gimnastykę w wodzie – nic mnie tak nie odprężało jak kilkadziesiąt minut w tym środowisku. Z resztą pisałam już o tym TU. Kilka koleżanek próbowało jogi, pilatesu czy też wędrowało z kijkami do nordic walkingu. Zanim jednak zapiszesz się na takie zajęcia skonsultuj z lekarzem prowadzącym ciążę, czy nie ma żadnych zastrzeżeń co do Twojego w nich udziału.

Babyshower

Jeżeli podobają Ci się tego typu przyjęcia, to musisz w jakiś subtelny sposób przekazać to swoim przyjaciółkom. Po pierwsze, zawsze fajnie jak jest okazja do spotkania się, szczególnie gdy cała impreza kręci się wokół Twojej osoby. Po drugie, koleżanki przekażą Ci na pewno kilka przydatnych uwag (ale uważaj, bo i kilka nieprzydatnych też się pewnie pojawi – nie daj się zwariować!). Efektem ubocznym tej imprezy może być zgromadzenie kilku elementów wyprawki 😉

Zmontuj własny filmik

Fajna pamiątka z okresu ciąży, w dodatku bardzo niskobudżetowa. Oglądając tego typu projekty podziwiam kreatywność oraz obowiązkowość przyszłych rodziców. Co tu więcej pisać – lepiej sama zobacz!

Odlew brzuszka

Sama chyba bym się nie skusiła, ale chcę Ci pokazać jak dużo masz możliwości zagospodarowania sobie czasu. Gipsowe odlewy stają się coraz popularniejsze, a pracownie, które zajmują się ich wykonaniem przeobrażają je w małe dzieła sztuki. Taki odlew można też wykonać samodzielnie, a może to będzie jedna z atrakcji Twojego babyshower?

A może warsztaty?

W co poniektórych miastach odbywają się bezpłatne warsztaty dla przyszłych mam. Pisałam Wam kiedyś o Mama Wie, a dokładnie to nawet dwa razy TU i TU. Takie spotkania zawsze przebiegają w miłej atmosferze! Można zawrzeć nowe znajomości, porozmawiać ze specjalistami, którzy rozwieją nasze wątpliwości, a na do tego jeszcze załapać się na słodki poczęstunek oraz zgarnąć drobne upominki od sponsorów.

No to co przyszła mamo? Od czego zaczniesz?