Valco Baby Snap Duo – ultralekki wózek dla dwojga

valco baby snap duoZacznę od tego, że od samego początku Valco Baby Snap Duo miał u nas pod górkę. Na co dzień użytkujemy mercedesa spośród wózków podwójnych jakim jest Bugaboo Donkey, także poprzeczka dla Snapa Duo była zawieszona bardzo wysoko. Na pewno jesteście ciekawi, jak sprostał moim wygórowanym względem wózków podwójnych wymaganiom. Może Was też zastanawiać dlaczego Valco Baby Snap Duo nie znalazł się w moim rankingu wózków podwójnych? Powód był prosty – nie wiedziałam jeszcze o jego istnieniu! Poznaliśmy się dopiero podczas tegorocznych targów w Kielcach! Poza tym, nie posiada wersji z gondolą, a mi zależało na takiej opcji. Doczekałam się, aż mój młodszy potomek podrósł do spacerówki i wzieliśmy Snapa na warsztat.

valco baby snap duo

Jakiś czas temu testowałam Valco Baby Snap – pojedynczego czterokołowca, także mniej więcej wiedziałam czego mam się spodziewać po podwójnej wersji. Ponownie przyjechał do mnie wózek w kolorze Black Beauty. Nowością były dla mnie podwójne przednie koła. Nie ukrywam, nie przepadam w ogóle za podwójnymi kołami więc byłam do nich od początku uprzedzona. Z czasem się częściowo obroniły – powiedzmy, że dostały by u mnie czwóreczkę w szkolnej skali. Niewątpliwie są bardzo lekkie a ich duża średnica (20 cm) sprawia, że świetnie sobie radzą na wszelkich nierównościach. Można je zablokować do jazdy na wprost a także szybko wypiąć z wózka. Mam jednak nieodparte wrażenie, że wózek traci przez nie na sterowności. Można zapomnieć o prowadzeniu załadowanego Snapa Duo jedną ręką. Z drugiej strony, taki już urok wózków podwójnych.

valco baby snap duo

Zarówno z przodu jak i z tyłu w kołach wykorzystano lekką i odporną na przebicia piankę Eva. Po zmyciu z kół kurzu, wyglądały jak nowe. Tylne koła, również są bardzo lekkie. Mają średnicę 24 cm i da się je szybko zdemontować z wózka. Pomiędzy nimi znajdziecie charakterystyczny czerwony hamulec – motylek. Łatwo w niego trafić, mechanizm działa lekko i trzyma solidnie podczas postoju.

valco baby snap duo

valco baby snap duo

Czarna, lekka rama wózka wykonana jest z aluminium. Producent podaje, że łącznie udźwignie 40 kg (maksymalnie 5 kg w koszu na zakupy i po 20 kg w siedziskach). Po złożeniu wózek stoi samodzielnie. Na upartego możecie go składać z dzieckiem na rękach, choć ze względu na gabaryty wózka łatwiej Wam będzie bez. Podobnie jak w wersji pojedynczej, najpierw wciskamy guzik po lewej stronie ramy, a następnie ten po środku kierownicy. Snap Duo składa się z siedzeniami do środka. Po złożeniu zaskakuje blokada, którą trzeba zdjąć jeżeli chcecie wózek rozłożyć. Do przenoszenia na krótkich odcinkach producent przewidziała specjalny pas na ramię.

valco baby snap duo

valco baby snap duo

valco baby snap duo

To w czym Snap Duo zdecydowanie pokonał Donkeya to gabaryty po złożeniu oraz możliwość złożenia w jednym kawałku. Wózek ponadto jest naprawdę ultralekki jak na podwójną spacerówkę (wg producenta 9,3 kg!). Nie zmachacie się przy jego obsłudze. W małych bagażnikach najlepiej postawić go pionowo (sprawdzaliśmy w Kia Venga), a w dużych wiadomo -“róbta co chceta”!

wymiary valco baby snap duo

valco baby snap duo

valco baby snap duo

Pod siedziskami rozpięty jest duży i bardzo pojemny kosz. Pomieści na prawdę wiele, ale ma małą wadę – dostęp do niego jest tylko od strony rodzica. W dodatku po środku otworu przebiega element stelaża dzieląc go na dwie części i w ten sposób zmniejszając dostępność. Podsumowując – dużych rzeczy tam nie wepchniecie, ale zdecydowanie zmieści się sporo drobnicy. Chociaż… rowerek się zmieścił.

valco baby snap duo

valco baby snap duo

valco baby snap duo

Rączka w Snapie pokryta jest pianką. Osobiście – nie jestem w ogóle fanką piankowych rączek ponieważ nie są najprzyjemniejsze w dotyku, ale zawsze można przecież założyć City Gripsy. Jest umiejscowiona na stałej wysokości 102 cm. Po środku znajduje się wspomniany już przeze mnie guzik do składania wózka, po prawej stornie zaś umieszczono zakładany na nadgarstek pasek bezpieczeństwa. Ewa upodobała go sobie jako uchwyt,  “trzecią rękę” do spacerowania.

valco baby snap duo

Kilka słów o sterowności Snapa Duo. Dociążony wózek wymaga od Was prowadzenia dwoma rękami. Moje dzieci ważą łącznie około 20 kilogramów i przy takim obciążeniu podbijanie w prawdzie nie wymaga od nas kładzenia się na rączce, ale trochę trzeba się do niego przyłożyć. Odnośnie prowadzenia, mam jeszcze jedno spostrzeżenie. Wózek ma dosyć duży promień skrętu, wynika to z szerokiego rozstawienia kół. Inaczej mówiąc ciężko z nim zawrócić w miejscu. Bierzcie pod poprawkę to, że jest to wózek dla dwójki dzieci i jaki lekki by nie był, to z maluchami na pokładzie i tak będzie zawsze swoje ważył i nigdy nie będzie miał zwrotności pojedynczego wózka.

valco baby snap duo

Siedziska w Snapie Duo nie zawiodą Was pod względem wielkości. Na prawdę są długie i szerokie jak na wózek podwójny (wymiary w tabelce). Moja dwulatka miała jeszcze dużo zapasu, o 6 miesięcznym Mikołaju nie wspominając. Dzięki możliwości regulacji pochylenia oparcia, osobnej na każde siedzisko, bez problemu mogłam dopasować wózek do indywidualnych potrzeb dzieci. Siedziska na stałe zamontowane są przodem do kierunku jazdy.

valco baby snap duo

valco baby snap duo

valco baby snap duo

W Valco Baby Snap Duo regulacja oparcia jest paskowa, zatem można je ustawić pod dowolnym kątem względem siedziska. Mechanizm lekko obsługuje się w obie strony jedną ręką. Siedzisko rozkłada się na płasko dając łącznie 89 centymetrową powierzchnię do spania. W wezgłowiu wózka mamy przewiewną siateczkę, którą można zasłonić zapinaną na rzep klapką. W klapce znajduje się dwudzielna kieszeń na drobiazgi.

valco baby snap duo

valco baby snap duo

valco baby snap duo

Przedłużenie siedziska stanowi regulowany podnóżek. Aby zmienić jego położenie należy wcisnąć guziki po obu stronach jego najszerszej części. Początkowo może Wam to sprawiać trudność, gdyż guziki są ukryte pod materiałem, ale szybko się nauczycie, gdzie należy ich szukać. Po maksymalnym opuszczeniu podnóżka pojawia się nam podpórka dla starszaków. Pokryta jest materiałem z antypoślizgowymi wypustkami.

valco baby snap duo

Pięciopunktowe parciane pasy w Valco Baby Snap Duo mają pełną regulacje jeżeli chodzi o ich długość, szerokość czy szerokość. Można je także zapiąć bez części naramiennej jeżeli Wasz starszak tak woli. Osłonki naramienne ładnie trzymają się w miejscu.

valco baby snap duo

valco baby snap duo

Pokryty tą samą pianką co kierownica pałąk ma możliwość jednostronnego wypięcia. Trzeba wziąć jednak poprawkę na to, że to wózek podwójny, więc w stronę sąsiedniego siedziska tego manewru nie wykonacie, bo drugi pałąk Wam go po prostu zablokuje. Pałąk mimo iż przebiega dosyć wysoko, niezasłania widoków. Mój Młody upodobał go sobie jako podnóżek. Ewie która kręciła się w tę i z powrotem pałąk najczęściej w ogóle wypinałam. Jeżeli marzycie o tacce na przekąski zamiast pałąka, możecie takową dokupić za dodatkowe 149 złotych.

valco baby snap duo

W Valco Baby Snapie Duo zaprojektowano dwie niezależne budki. Każda składa się z 3 segmentów, w tym jeden środkowy można schować pod zamkiem błyskawicznym. W panelu najbliższym kierownicy znajdziecie siateczkowy wizjer dla rodzica z klapką zapinaną na rzep. Zasięg budek jest na prawdę imponujący i dzięki czemu doskonale chronią przed słońcem, wiatrem oraz deszczem.

valco baby snap duo

 

valco baby snap duo

Podsumowanie

Cena Valco Baby Snap Duo w kolorze Black Beauty to 1850 złotych.Wersja z tapicerką Denim jest 200 złotych droższa. Najlepszych aktualnych ofert warto szukać na Ceneo.pl. Podsumowując moją recenzję – jeżeli chodzi o właściwości jezdne Snap Duo trochę odstaje od ideału. Biorąc jednak pod uwagę ile mój ideał kosztuje propozycja Valco Baby jest niezwykle kusząca. I lekka. I mała. I wygodna dla moich nicponi. Więc czego chcieć więcej! Gdyby nie moje wózkomaniactwo zdecydowanie rozważałabym Valco Baby Snapa Duo jako lekką spacerówkę dla moich urwisów, która posłużyła by nam do końca podwójnego wózkowania.