Wanienka Shnuggle – wyprawkowy strzał w 10!

wanienka-shnuggle

Wanienka była ostatnim elementem wyprawki Mikołaja, który dotarł do naszego domu. Długo nie mogłam się zdecydować na model, o czym mogliście poczytać TU, a gdy w końcu podjęłam decyzję, okazało się, że jest on niedostępny w sprzedaży w Polsce! No i klops!  Na szczęście z pomocą przyszła przyjaciółka i sprowadziła z Anglii, specjalnie dla mojego malucha wanienkę Shnuggle.

wanienka shnuggle

Tak było tylko/aż rok temu! Dziś nasza wanienka służy kolejnemu maluszkowi i z powodzeniem możecie ją już kupić w Polsce. A ja chciałabym przybliżyć Wam trochę jej specyfikę, bo moim zdaniem jest warto zwrócić na nią uwagę kompletując wyprawkę dla noworodka.

Wanienka Shnuggle

To już druga wanienka jaką proponuje firma Shnuggle. Pierwszy model miał identyczny kształt, ale wykonany był z leciutkiego, kolorowego,  przypominającego wyglądem styropian materiału.  Najnowsza wersja wanienki jest po pierwsze tańsza, a po drugie wykonana z plastiku. Obie zmiany moim zdaniem  na plus – po pierwsze, plastik jest popularnym tworzywem dla wanienki niemowlęcej. Ludzie go znają i mu ufają. W moim odczuciu jest też estetyczniejszy. Po drugie, cena jest bardziej przystępna.

Wanienka Shnuggle  kształtem przypomina balię do kąpieli. W dnie posiada “próg” który zapobiega ześlizgnięciu się dziecka do wody. Ma wydłużone oparcie pokryte na wysokości pleców antypoślizgową, kolorową pianką – przy zakupie można wybrać pomiędzy różowym (rose), błękitym (ocean) oraz szarym (pebble) akcentem kolorystycznym.

wanienka shnuggle

Gdybym miała jednym słowem opisać wanienkę Shnuggle, krótko ujęłabym to przymiotnikiem “wygodna”. Ale na szczęście nic mnie nie ogranicza i mogę tą myśl rozwinąć:

Wanienka jest wygodna dla dziecka, które sobie w niej po prostu siedzi. Początkowo asekurowane  przez rodzica, później samodzielnie – wspierane siłą wyporu wody. W takiej pozycji maluch może sobie obserwować otoczenie, a nie tylko sufit jak to w tradycyjnej kąpieli.

Wygodna w przechowywaniu – zajmuje dwa razy mniej miejsca niż tradycyjna wanienka (wymiary: 58 x 37 x 35 cm). Shnuggle rewelacyjnie sprawdzi się w małych łazienkach . Dzięki mniejszej powierzchni szybciej schnie, lub jak wolicie, szybciej się ją wyciera. Wanienka Shnuggle jest także wygodna w przenoszeniu – mniejsza pojemność to mniej wody i mniej kilogramów. A kilkumiesięczny maluch wcale nie potrzebuje dużo przestrzeni żeby zostać wykąpanym. Poza tym, im mniej wody zużywamy do kąpieli, tym jest bardziej ekologicznie. Sama wanienka waży raptem 0,4 kg.

wanienka shnuggle

Wygodna dla kręgosłupa. Do wanienki możecie dokupić wysoki stelaż (Ania z nebule.pl z niego korzystała – sami zobaczcie). Zapomnijcie o zwisaniu nad wanienką z dzieckiem w rękach. Tak jak wspominałam, naszą wanienkę ściągałam zza granicy, dlatego też odpuściłam stelaż. Teraz bym się na niego zdecydowała, choć uważam, że całkiem sprytnie poradziłam sobie z organizacją zastępstwa. Wanienka Shnuggle ma tak przyzwoite gabaryty, że bez problemu mieściła się na komodzie, okazjonalnie stawiałam ją również na pralce. W takich warunkach po prostu stałam obok wanienki i asekurowałam/myłam dziecko. A mój kręgosłup nie przechodził z tej okazji katuszy.

wanienka shnuggle

Wanienka Shnuggle ma jedną zasadniczą wadę – dziecko po pewnym czasie z niej wyrasta i musicie rozejrzeć się za zastępstwem. Praktycznie maluch nie przestaje się w niej mieścić, ale zmieniają się jego potrzeby i podczas kąpieli oczekuje zabawy i ruchu. Wanienka Shnuggle służyła nam 8 miesięcy, gdy Mikołaj samodzielnie zaczął wychodzić z wanienki, przenieśliśmy go do opisywanej już przeze mnie Stokke Flexi Bath.

wanienka shnuggle

Cena wanienki Shnuggle to 114 złotych. To nie jest najmniej, ale to też daleko od wanienkowego rekordu cenowego.  Stojak o którym wspominałam kosztuje 143 złote. Obie rzeczy kupicie TU. Wanienka Shnuggle dobrze służyła zarówno mi jak i Mikołajowi, nie zagracając przy okazji połowy łazienki. Podczas jej użytkowania ominęło mnie kilka negatywnych doświadczeń, które towarzyszyły kąpielom Ewy  w tradycyjnej wanience: zwisania nad wanienką, dźwigania ciężarów oraz ciągłego potykania się o mebel. Byłam w stanie samodzielnie wykąpać dziecko!  Z swoim nowoczesnym wyglądem oraz niewielkimi gabarytami wanienka była moim wyprawkowym strzałem w 10!

wanienka shnuggle