Inglesina Quad – wózek na lata

Inglesina

Jakiś czas temu na Instagramie robiłam ankietę, w której zapytałam rodziców, jaki był model pierwszego wózka dla ich dzieci. Wśród odpowiedzi pojawiło się kilka nieznanych mi modeli, które oczywiście szybciutko wyszukałam. Tak m.in. było z Inglesina Quad.Włoską markę Inglesina kojarzyłam do tej pory z retro wózkami na dużych kołach, więc wyobraźcie sobie moje zdziwienie jak zobaczyłam kosmicznie wyglądającego Quada! Niebanalna, smukła, biała rama oraz granatowa tapicerka od razu wpadły mi w oko! To był zdecydowanie wózek w moim klimacie!

inglesina quad

Inglesina Quad  to typowy duży wózek, który ma posłużyć dziecku na cały okres wózkowania. Na stelażu można wpiąć gondolę oraz fotelik samochodowy – to dwa warianty na najmłodszych dzieci. Siedzisko spacerowe nadje się do przewożenia dzieci do 15 kg i to w takiej postaci mieliśmy Quada u siebie. No właśnie, co mnie w ogóle z nim podkusiło, przecież etap dużych wózków 3w1 mam już za sobą. Jak zwykle zwyciężyła ciekawość- czy za tą oryginalna rama idą jakieś cudowne właściwości? Czy te wąskie opony faktycznie poradzą sobie w terenie? Na te oraz inne pytania odpowiedzi znajdziecie w poniższych akapitach.

inglesina quad

Quad jest dużym wózkiem o szeroko rozstawionych kołach (zarówno w wymiarze przednio-tylnym jak i na boki). Dzięki temu wózek jest bardo stabilny i wysoko montowane siedzisko przy ostrych zakrętach nie przeważa go na boki.  Wzrok w Inglesina Quad szczególnie przykuwa niebanalna rama, która chowa się pod siedziskiem, a nie tradycyjnie obejmuje je po bokach. Można ją kupić w dwóch kolorach, czarnym oraz białym. Tapicerka w w wózku jest wykonana z wysokiej jakości tkanin i dostępna w sześciu wyrazistych kolorach.

inglesina quad kolory

inglesina quad

Oryginalny stelaż Inglesina Quad składa się do dosyć zgrabnego, foremnego formatu, niestety aby to zrobić trzeba wpierw wypiąć siedzisko. Wymiary po złożeniu to 73 cm długości, 61 cm szerokości oraz 27 cm wysokości. Mechanizm składania jest prosty i działa bardzo lekko – całą instrukcję macie narysowaną na ramie. Z boku stelaża zakładamy blokadę zabezpieczającą przed rozłożeniem. Rozkładanie również nie powinno sprawić nikomu problemu – po zdjęciu bocznej blokady energicznie ciągniemy za kierownicę w górę. Oba procesy spokojnie obsłużycie jedną ręką – to właśnie zasługa tak ciekawie skonstruowanej ramy.

inglesina quad

inglesina quad

inglesina quad

W podstawowym wyposażeniu z wózkiem dostajemy uchwyt na napój (w kolorze ramy). Ten niezwykle przydatny gadżet, montujemy po lewej stronie kierownicy i nie trzeba go demontować przy każdym składaniu wózka. Mała rzecz a cieszy!

inglesina quad

Pokryta przyjemną w dotyku pianką kierownica posiada regulację wysokości w przedziale 79-102  cm. Aby zmienić ustawienie wysokości musimy wcisnąć jednocześnie wa guziki w miejscu jej łamania. W sterowaniu wózek jest zwrotny, można nim niemalże zawrócić w miejscu. Wygodnie też prowadzi się go jedną ręką. Przy podbijaniu trzeba najpierw pokonać amortyzację aby przednie koła powędrowały do góry. Nie jest to bardzo uciążliwe, to raczej kwestia przyzwyczajenia. Ja przywykłam do twardszych wózków, ale dziecko ma wtedy zdecydowanie mniejszy komfort. Quad dobrze dba o przyjemną podróż  małego pasażera.

inglesina quad

Skoro już przy amortyzacji jesteśmy to jest ona bardzo dobrze wyczuwalna zarówno przy przednich jak i tylnych kołach. Przy nacisku ugięcie jest na prawdę duże, czasami miałam wrażenie, że wózek sam zacznie mi podskakiwać. Zarówno przednie jak i tylne koła są typu forever air. Te z przodu mają 20 cm średnicy i oczywiście można je zablokować do jazdy na wprost – ta opcja przydała się podczas jazdy na śniegu. Przednich kół nie da się wypiąć, za to tylne już tak. Mają one średnicę 27 cm. Opony w wózku są dosyć wąskie dzięki czemu tarcie o podłoże jest mniejsze. W ten sposób, ten duży gabarytami wózek jest zwrotny, ale nadal nieźle radzi sobie w terenie (choć ja do lasu preferuję zabierać trójkołowca). Na pewno trudne warunki jakie zastajemy nierzadko na polskich chodnikach nie robią na nim wrażenia.

inglesina quad

inglesina quad

Hamulec umiejscowiony jest centralnie pomiędzy tylnymi kołami. Ma niewielkie rozmiary, przez co w zimowych butach czasem miałam problemy w trafieniem w pedał. Poza tym mechanizm działa lekko i cicho. Kosz zakupowy jest długi i szeroki, ale dosyć płytki. Nad koszem po środku przebiega stelaż, ale po bokach całkiem wysoko można załadować siatki. Dno kosza jest wyprofilowane i usztywnione, także Quad nie przyciera o krawężniki.

inglesina quad

Siedzisko spacerowe Inglesina Quad

Tak na prawdę dzięki możliwości rozłożenia na płasko oraz obrócenia siedziska przodem do kierującego możecie wozić w spacerówce już noworodka. Mało rodziców się na takie rozwiązanie decyduje, ale warto wiedzieć, że jest to jak najbardziej dozwolone. W ten sposób spacerówki Inglesina Quad można używać od narodzin do osiągnięcia przez dziecko 15 kg.

inglesina quad

inglesina quad

Zmiana kierunku wpięcia siedziska jest bardzo prosta – w “podłokietnikach” znajdują sie guziki które trzeba synchronicznie wcisnąć. Dzięki uchwytom, łatwo obrócicie siedzisko nawet z dzieckiem na pokładzie, a ponieważ baza na stelażu jest dosyć szeroka to i z zamontowaniem nie ma najmniejszych problemów.

inglesina quad

inglesina quad

Regulacja pochylenia oparcia jest na klips umieszczony na plecach. Do wyboru są 4 pozycje, od całkowicie leżącej do przyzwoitego pionu. Siedzisko ma łącznie 92 cm długości i nawet wysoki 3 latek spokojnie się w nim zmieści.

inglesina quad

Podnóżek ma dwa stopnie pochylenia, niewielke guziki do regulacji umieszczone są od spodu. Początkowo ciężko mi było je znaleźć “na oślep” ale to kwestia przyzwyczajenia. Brzeg zabezpieczony jest wodoodpornym materiałem. W kwestii podnóżka czuję lekki niedosyt – chętnie w quadzie zobaczyłabym dłuższy podnóżek albo podpórkę na stopy dla starszaka.

inglesina quad

Miękki pałąk można wypinać jednostronnie. Jest on uchylny, ale po odgięciu ma tendencje do powrotu na swoje stałe miejsce. Jeżeli kogoś to denerwuje, można go wypiąć na stałe. Przebiega on dosyć nisko nad nóżkami dziecka i pokryty jest materiałem który łatwo się czyści. Pałąk przydaje się przy montażu osłonki na nóżki którą dostajecie w zestawie z wózkiem – trzeba ją na nim wywinąć.

inglesina quad

inglesina quad

inglesina quad

inglesina quad

Pięciopunktowe pasy są w pełni regulowane na długość oraz wysokość (trzy otwory na oparciu). Można je przekształcić na wersję 3 punktową co docenia się szczególnie przy starszych dzieciach. Wpinanie prawej i lewej strony w klamrę jest niezależne – to wygodne rozwiązanie.

inglesina quad

Quad ma w bardzo ciekawy sposób skonstruowaną budkę – ukryto w niej dwa dodatkowe panele,  siateczkowy wizjer dla rodzica oraz filtr UPF 50+.  Zasięg budki jest bardzo przyzwoity co sprawia, że w połączeniu z osłonką na nóżki Quad staje się zimą bardzo przyjemnym schronieniem dla dziecka.

inglesina quad

inglesina quad

inglesina quad

Moje pierwsze spotkanie z marką Inglesina uważam za bardzo udane. Quad to bardzo ciekawy wózek, wykonany z dobrej jakości materiałów i bardzo staranie wykończony. Rodzice, którzy szukają tego jedynego wózka na pierwsze 3 lata, znajdą w nim miłego kompana do spacerów z dzieckiem w każdych warunkach. Z jednym tylko zastrzeżeniem – potrzebny jest im duży bagażnik 🙂 Sama spacerówka kosztuje 2100 zł. W zestawie znajdziecie dopasowaną folię przeciwdeszczową, ciepłą osłonkę na nóżki oraz uchwyt na kubek. Za zewstaw 2w1 trzeba zapłacić ok 3300 zł.

inglesina quad

inglesina quad

inglesina quad

inglesina quad

inglesina quad