Żółta łódź podwodna, czyli zabawki Yookidoo w naszej wannie

OKRĘT PODWODNY Z PRYSZNICEM YOOKIDOO

Minął prawie rok od kiedy poznałam zabawki do kąpieli od Yookidoo – było to na targach Kids’ Time w Kielcach. Zestaw “Okręt Podwodny z prysznicem” Yookidoo został nominowany do nagrody Kids’ Time Star, dlatego bardzo szybko wyłapałam go pośród targowych nowości. Okazało się, że poza okrętem w ofercie firmy znajdowały się w sumie 4 kolorowe zestawy zabawek do kąpieli. Na ich pojawienie się w sprzedaży trzeba było trochę poczekać, choć obstawiam, że z premierą zwlekali po prostu do urodziny Ewy 😉 Właśnie z tej okazji moja dwulatka od swej matki chrzestnej dostała zestaw okręt podwodny z prysznicem od Yookidoo.

OKRĘT PODWODNY Z PRYSZNICEM YOOKIDOO

Po wręczeniu prezentu szybko zabraliśmy się do testowania – zabawka pojechała z nami na wakacje i poza codzienną kąpielą towarzyszyła wodnym zabawom mojego dziecka jakich latem nam nie brakowało. W pudełku znaleźliśmy stację wyposażoną w przyssawki, którą przyczepia się do ściany, brzegu wanienki lub szyby prysznicowej. Była także żółta łódź podwodna połączona giętkim wężykiem z czerwoną słuchawką prysznicową.

Zasilana na 4 baterie AA łódź podwodna służy za małą pompę, dzięki której z prysznica po wciśnięciu guzika leci woda. Strumień można regulować na dwa sposoby. Pierwszy – przyciskiem na prysznicu ( gdy wciskasz to woda tryska, gdy puszczasz to przestaje). Srugi – przyciskiem na łodzi podwodnej można włączyć ciągły strumień. Moja dwulatka nie miała problemów z obsługą, za to Mikołajowi, który oczywiście też miał okazję się bawić okrętem od Yookidoo, trochę zajęło rozpracowanie tego systemu. Strumień prysznica ma “na oko” metr zasięgu co oznacza, że łatwo nim zalać całą łazienkę. Malucha trzeba pod tym kątem pilnować.

OKRĘT PODWODNY Z PRYSZNICEM YOOKIDOO

Można np. podpowiedzieć mu, żeby strumień wody skierowało do jednego z dwóch otworów stacji przyczepionej na ścianie. W zależności co maluch wybierze zabawce zaczną się kręcić oczy, wskazówka zegara, wiatraczek lub z otworków na końcu dyszy poleci mała fontanna. Sami zobaczcie jak fajnie to wygląda na filmie:

Prawda, że świetnie? Nic dziwnego, że stanowisko firmy Yookidoo na targach przyciągało tłumy! Powiem Wam coś więcej, przez ostatnie pół roku, ta zabawka moim dzieciom wcale się nie znudziła! Wszystkie elementy działają sprawnie i do tej pory tylko raz zmienialiśmy baterie. Innymi słowy – matka chrzestna bardzo dobrze trafiła z prezentem!

OKRĘT PODWODNY Z PRYSZNICEM YOOKIDOO

Z praktycznych uwag dodam jeszcze, że zabawna i kolorowa słuchawka prysznicowa pomogła nam nie raz spłukać pianę po myciu. Szczególnie sprawdzało się to przy płukaniu włosów, gdy były one jeszcze dosyć krótkie. Przy długich akcja była zbyt czasochłonna. Ewa także znalazła alternatywne zastosowanie prysznica – ciekawi jakie? Zajrzyjcie do TEGO WPISU 😉

OKRĘT PODWODNY Z PRYSZNICEM YOOKIDOO

Z moich obserwacji wynika, ze Yookidoo bardzo dobrze przyjęło się na rynku i nic dziwnego, że w ostatnim czasie do 4 zestawów jakie znałam z targów dołączyły kolejne dwa. Sama teraz się zastanawiam nad dokupieniem kolejnej zabawki. Uważam, że okręt podwodny z prysznicem od Yookidoo to świetny pomysł na prezent zarówno dla dziecka, które kocha pluskać się w wannie jak i takiego które do kąpieli trzeba zachęcać. Nie da się bowiem przejść obojętnie obok tak atrakcyjnej, kolorowej i wciągającej zabawki.

OKRĘT PODWODNY Z PRYSZNICEM YOOKIDOO

OKRĘT PODWODNY Z PRYSZNICEM YOOKIDOO

Cena okrętu z prysznicem od Yookidoo to 129 złotych. Ceny pozostałych zestawów wahają się od 99 do 149 zł. Zabawki najdziecie m.in. TU.