Valco Baby Snap Trend – Snap po liftingu

valco baby snap trend

Lekka spacerówka Valco Snap przyjęła się w Polsce bardzo dobrze. Pamiętam jak półtora roku temu spacerowałam ze Snapem i mało kto wiedział co to za wózek. Dziś podczas spacerów urządzam sobie wózkowe zawodyczy: spotkam więcej Snapów czy Litetraxów. Wyniki są zawsze bliskie remisowi, zgadnijcie o czym to świadczy! 😉

valco baby snap trend

Od kilku tygodni przypominam sobie na czym polega sukces marki Valco Baby i goszczę u siebie Snapa Trend – podrasowaną wersję zwykłego Snapa. Jak by tego było mało na rynku dostępny jest jeszcze Snap Sport z pompowanymi kołami. Chcąc rozjaśnić Wam trochę sytuację przygotowałam tabelkę, w której porównuję te 3 spacerówki.

valco baby snap trend

Na pierwszy rzut oka pomiędzy zwykłym Snapem a Snapem Trendem nie ma wielu różnic. W rzeczywistości te małe kosmetyczne poprawki, które wprowadzono znacznie wpłynęły na  kilka parametrów na które zawsze bacznie zwracam uwagę podczas testowania wózków. Dlatego dziś skupię się głównie na tych różnicach.

Zacznijmy od kierownicy. Valco Baby Snap Trend zyskał kierownicę z regulacją wysokości. Dzięki dwóm guzikom po bokach możemy zmienić jej ustawienie na poziom: 95, 102 i 106cm. Takie udogodnienie nie dość, że ma wpływ na naszą wygodę, to jeszcze poprawiło w moim odczuciu podbijanie wózka. To prosta fizyka: dłuższa kierownica = dłuższe ramię dźwigni.

valco baby snap trend

Valco Baby Snap Trend można by powiedzieć, jest ekskluzywną wersją Snapa. Świadczą o tym dodatki z ekoskóry jakie zainstalowane są zarówno na rączce jak i pałąku. Zastąpiły one piankowe wykończenia, dzięki czemu cały wózek zyskał na wyglądzie. Poprawiła się takżę wygoda użytkowania, bo nakładki są dużo przyjemniejsze w dotyku.

valco baby snap trend

W obrębie kierownicy odnotować można jeszcze jedną zmianę. Dotyczy ona składania wózka. W zwykłym Snapie aby złożyć wózek trzeba było wcisnąć dwa guziki: jeden z boku ramy, drugi na kierownicy. W Valco Baby Snap Trend sprawa jest dużo prostsza – żeby go złożyć należy wcisnąć jedne guzik umieszczony po środku kierownicy.

valco baby snap trend

Kolejna, niewielka różnica to wymiary wózka po złożeniu oraz jego waga. Valco Baby Snap Trend jest większy i cięższy. Dokładne porównanie tych parametrów przedstawiłam w tabelce powyżej. Wózek po złożeniu można postawić pionowo, dzięki czemu zajmuje mało miejsca.

valco baby snap trend

Zarówno w Snap Trend oraz Snap przednie i tylne koła są piankowe. To co uległo  głónej modyfikacji to sposób mocowania przednich kół do ramy. Snap posiada charakterystyczne rogi na których osadzone są przednie koła. Nie znajdziecie tego w Snap Trend, bo przednie koła są bardziej schowane pod ramą. Nad kołami stelaż wózka pokryta jest plastikowymi osłonkami, które świetnie sprawdzają się jako odbojniki chroniące przez zarysowaniem.

valco baby snap trend

valco baby snap trend

Kosmetyczną zmianą jest wygląd felg. W obu modelach przedni koła można zablokować je do jazdy na wprost. Ponadto wszystkie koła szybko wypinają się z ramy. Koła w modelu Snap 4 oraz Snap Trend nie różnią się rozmiarem, w obu wersjach przednie mają 17 cm szerokości a tylne 24. We wszystkich Snapach nie uraczycie też amortyzacji, ale to nic takiego bo wózek świetnie się sprawdza w mieście jak i na spacerach w trudniejszym terenie.

valco baby snap trend

Odejdźmy na chwilę od różnic pomiędzy tymi dwoma wózkami i skupmy się na tym, czego nie zmieniono. Bez lftingu uchował się pojemny kosz zakupowy. Nadal dostęp jest najlepszy od tyłu i częściowo ograniczony po bokach.

valco baby snap trend

Wszystkie Snapy nie dość, że mogą pochwalić się niewielką wagą to jeszcze wyposażone zostały w pasek ułatwijący ich przenoszenie na ramieniu. Dlatego też jak dostaję w mailu pytanie: „Cześć, mieszkamy na 4 piętrze bez windy i szukamy spacerówki w rozsądnej cenie. Co możesz polecić?” – zawsze podpowiadam Snapy od Valco Baby

Charakterystyczny, czerwony motylek pośrodku pomiędzy tylnymi kołami to pedał hamulca. Bardzo łatwo i lekko się go obsługuje. Jego umiejscowienie dopiero zaczęło mi doskwierać gdy przymocowałam do Valco Baby Snap Trend dostawkę dla starszaka, która blokowała mi do niego dostęp. Ale jak nie macie w planach korzystać z dostawki to hamulec nie zawiedzie Waszych oczekiwań.

valco baby snap trend

Siedzisko Valco Baby Snap Trend – dla wysokich dzieci

Centymetr znów poszedł w ruch. Coś mi się wydawało, że optycznie siedzisko w Trendzie jest dłuższe niż w podstawowym Snapie. Nie pomyliłam się, bo dziecko do swojej dyspozycji ma łącznie ponad 90 cm na wózkową drzemkę. W połączeniu z faktem, że Snap Trend powiezie nawet 20 kg maluszka, ten wózek staje się bardzo atrakcyjny dla rodziców większych i starszych dzieciaczków.

valco baby snap trend

Zwykłago Snapa możecie kupić w dwóch rodzajach tapicerki. Snap Trend dostępny jest tylko w wersji Tailormade, czyli w zdecydowanie przyjemniejszej w dotyku i dla oka tapicerce. Trzy kolory: Grey Marle, Charcoal oraz Denim idealnie pasują do obowiązujących trendów i jesienno-zimowej aury.

Poza tym w obrębie siedziska nie dokonano większych zmian. Nadal regulacja jest paskowa a oparcie rozkłada się niemalże do pozycji leżącej (na zdjęciu oparcie nie jest obciążone, ponieważ mój mały pomocnik wolał w tym czasie siedzieć). W wezgłowiu przewidziano siateczkę wentylacyjną a w  klapce przysłaniającej ją zaprojektowano praktyczną kieszonkę na drobiazgi.

valco baby snap trend

valco baby snap trend

valco baby snap trend

Podnóżek posiada regulację pochylenia, która odbywa się po wciśnięciu dwóch guzików po bokach.  Jest na prawdę długi, w porównaniu do podstawowej wersji Snapa przedłużono go o 5 cm! Po ustawieniu podnóżka w najniższej pozycji pojawia nam się podpórka pod stopy dla starszaka.

valco baby snap trend

Pięciopunktowe pasy są całkowicie rozdzielne i w pełni regulowane (zarówno na długość jak i wysokość). Ich zapinanie jest bardzo proste i nie trzeba kombinować “jak to cholerstwo złożyć” 😉 Na części naramiennej znajdują się szerokie osłonki.

Pałąk pokryty jest wspomnianą już osłonką ze skóropodobnego materiału. Jest odporniejszy na wszelkiego rodzaju zabrudzenia oraz ząbkujące dzieci. Łatwo utrzymacie go w czystości. Możliwość jednostronnego wypięcia jest bardzo przydatna.

valco baby snap trend

Ostatnia różnica tkwi w… budce! Valco Baby Snap Trend ma imponujących rozmiarów daszek. To zasługa dwóch dodatkowych segmentów ukrytych pod zamkami błyskawicznymi. Pierwszy segment jest z tego samego materiału co budka. Po jego rozłożeniu ukazuje się nam dostęp do kolejnego, tym razem siateczkowego. Po pełny rozłożeniu budka sięga dosłownie do stóp dziecka, czyli jest dokładnie tak jak lubię. To czego mi w Snapie Trend brakuje a było obecne w jego podstawowej wersji to wizjer dla rodzica.

valco baby snap trend


Ostatnia już różnica pomiędzy wózkami to cena. O ile zwykłego Snapa w podstawowej wersji można kupić już za 1099zł tak na Valco Baby Snap Trend trzeba wyłożyć ok 1649 zł. Biorąc pod uwagę wszystkie różnice pomiędzy wózkami uważam, że warto doinwestować podczas zakupów. Wersja Snap Trend jest dopieszczona w detalach, chciało by się rzec luksusowa. A za luksus trzeba płacić.

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz

ZapiszZapisz