Śpiworek Elodie Details – czy wart jest swojej ceny?

śpiworek elodie details

Zdjęcia do tej recenzji zrobiłam już niemalże rok temu, ale jakoś tak nie mogłam się wtedy zebrać do napisania tekstu. Czas najwyższy się zmierzyć z tym tematem i przybliżyć Wam moje wrażenia z użytkowania śpiworka marki Elodie Details. Podejrzewam, że jeżeli czytacie ten tekst, to: a) rozważacie jego zakup, b) jesteście zafascynowani jego wyglądem c) obie powyższe. Właściwą odpowiedź zakreślcie w kółeczko i wpiszcie w komentarzu pod koniec. A jakakolwiek by ona nie była to zapraszam do lektury.

Zeszłoroczna (2016) kolekcja Elodie Details Forest Flora zawróciła mi w głowie. Pod wpływem tych leśnych motywów zdecydowałam się nieźle nadszarpnąć budżet i sprowadzić sobie najpiękniejszą torbę pielęgnacyjną. Do zestawu wybrałam śpiworek dla dzieci. Nie byłam jedyna w swoich poglądach i poczynaniach bo cała kolekcja Forest Flora rozeszła się jak ciepłe bułeczki. Często dostawałam propozycje odkupienia mojego cudnego zestawu, ale wszystkim miło odmawiałam. I co mnie spotkało po 12 miesiącach?!? Zaraz się dowiecie!

śpiworek elodie details

Zacznijmy od tego, że marka Elodie Details produkuje dwa rodzaje śpiworków o bardzo zbliżonym wyglądzie. Wariant droższy ma puchowe wypełnienie dzięki czemu składa się do maleńkich rozmiarów i jest bardzo lekki. Nie posiada futerka wokół główki dziecka i w sprzedaży dostępny jest w czterech pastelowych kolorach:

śpiworek elodie details
Zdjęcie pochodzi z materiałów Elodie Details

Wariant tańszy (choć nie tani) można kupić w nieco żywszych barwach,wokół głowy dziecka ma odpinany kołnierz ze sztucznego futerka. Śpiworkom Elodie nie można odmówić uroku – niepowtarzalne wzory przykuwają wzrok nawet tych, którzy ich nie potrzebują. Serio! Nie raz podczas spacerów zbierałam komplementy od przechodniów.

Śpiworek Elodie Details składa się z dwóch części spiętych ze sobą zamkiem błyskawicznym. Dolna część jest dłuższa (104 cm), to ona ma kontakt z wózkiem, w niej wycięte są otwory na pasy. I o ile na przeciągnięcie pasów naramiennych i biodrowych przewidziana jest długa i zapewniająca uniwersalność szczelina, tak nie każdy pas krokowy przeciśniecie przez dedykowany mu otwór. Szczelina ta ma szerokość 6 cm i nie należy do rozciągliwych. Przed zakupem śpiworka konieczcie sprawdźcie czy klamra z Waszego wózka przejdzie.

śpiworek elodie details

Bazując na własnych doświadczeniach przekazują Wam listę wózków do których śpiworek na pewno pasuje:

W górną część śpiworka Elodie Details jest delikatnie ściągnięta wokół głowy dziecka. Wokół ściągacza przypięte jest systemem guzików i pętelek sztuczne futerko, które w razie potrzeby łatwo można zdemontować.

śpiworek elodie details

Zewnętrzna część śpiworka Elodie Details jest krótsza (72 cm). Od strony głowy wykończona jest ściągaczem, który ładnie trzyma śpiworek przy dziecku. Ponieważ zamek błyskawiczny łączocy obie części jest dwustronny, po rozsunięciu kilku centymetrów można wywinąć górną część tworząc zakładkę. Dla tej funkcji przewidziano napy, sprawdza się to przy młodszych dzieciach, którym śpiworek przysłania widoki.

śpiworek elodie details

W środku śpiworek Elodie Details wyłożony jest miłym w dotyku polarkiem. Materiał przeszyty jest w kilku miejscach, dzięki czemu warstwa ociepliny nie przesuwa się. Niestety w dole nie przewidziano odrębnej części na brudne buty – takiej pokrytej odpornym na zabrudzenia materiałem.

śpiworek elodie details

Z zewnątrz śpiworek Elodie Details pokrywa poliestrowy materiał, który wykończony jest ekologiczną powłoką Bionic-Finish. Dzięki temu w teorii śpiworek jest odporny na brud, wodę w różnym stanie skupienia oraz wiatr. Co do tego drugiego parametru jednak podeszłabym z pewną dozą rezerwy – przy ulewnym deszczu materiał prędzej czy później przemoknie. Ale umówmy się – kto świadomie wychodzi z dzieckiem na ulewę, nie zaopatrzony w folię przeciwdeszczową (przy okazji polecam Wam uniwersalną osłonę przeciwdeszczową od Elodie).

śpiworek elodie details

Jak można się domyśleć zewnętrzny materiał jest dosyć śliski, co sprawia, że całość ma tendencję do zsuwania się. Aby temu zapobiec na szczycie “pleców” śpiworka jest specjalna zakładka materiału, która ma za zadanie utrzymywać śpiwór na miejscu. To rozwiązanie polega na tym, że zakładkę nakładamy na szczyt oparcia – w większości wózków nie będziecie mieć z tym problemu, ale są modele spacerówek w których to nie działa bo budka jest na stałe połączone z oparciem. Osobiście z problemem zsuwania się śpiworka radzę sobie w ten sposób, że przed wsadzeniem dziecka do wózka kładę oparcie. Po porządnym zapięciu pasów problem znika i można podnieść oparcie. To rozwiązanie sprawdza się nie tylko przy śpiworach Elodie Details.

śpiworek elodie details

Dwustronny zamek błyskawiczny, tak jak wspomniałam, można rozpiąć po bokach w celu odchylenia zewnętrznej warstwy. Możecie także zupełnie odpiąć zewnętrzną część – ten wariant przydaje się gdy wchodzicie po zimnym spacerze do ciepłego pomieszczenia i nie chcecie wyciągać dziecka z wózka. Zamek działa lekko, od spodu uszczelniony jest dodatkową listwą materiału.  Jest on na tyle krótki, że nie wchodzi pomiędzy ząbki podczas zapiania.

śpiworek elodie details

Jedno z pytań które często były mi zadawane dotyczyło komfortu cieplnego. Śpiworek Elodie Details jest na tyle ciepły, że zimą nie zakładam na dziecko dodatkowego kombinezonu (na co nigdy bym się nie zdecydowała stosując np. śpiworek Bundleme od JJ Cole) Jesienią zaś do Elodie wybieram dla dziecka zawsze cieńszą kurtkę. Zdecydowanie zaliczam go do tych cieplejszych.

śpiworek elodie details

Drugie pytanie, które równie często się pojawiało, dotyczyło wieku do którego posłuży śpiworek. Z przykrością odkryłam w zeszłym tygodniu, że komfortowo w śpiworku zmieści się dziecko do rozmiaru 86, czyli mój dwuletni Mikołaj jest już bardzo blisko tej granicy. To jest właśnie to małe rozczarowanie o którym Wam wspomniałam wcześniej. Śpiworek jest z nami od roku i wszystko wskazuje na to, że za niedługo będziemy musieli się z nim rozstać. Ale popatrzmy na to z innej strony – śpiwór nadaje się do używania od początku wózkowania. Z powodzeniem będziecie mogli go używać w gondoli. Podsumowując: śpiworek Elodie Details posłuży Wam spokojnie przez dwa sezony.

Śpiworek Elodie Details to duży wydatek, ale decydując się na niego na początku Waszej wózkowej przygody możecie być spokojni, że posłuży Wam dwa sezony. W cenie 479 zł otrzymujecie bardzo ciepły i świetnej jakości produkt o przepięknym designie. Śpiworki dostępne są w takiej kolorystyce, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Na szczęście marka Elodie Details jest rozpoznawalna i bez problemu odsprzedacie potem produkt. W drugą stronę też to działa – na rynku wtórnym jest sporo atrakcyjnych ofert, trzeba tylko uważać, żeby nie natknąć się na podróbkę z Aliexpress.

Oryginalne  śpiworki znajdziecie na pewno w sklepie internetowym nashka.pl. I właśnie tam przez najbliższy tydzień (do 12.11)  obowiązywać będzie 10% rabat na całą markę Elodie Details! Kod rabatowy MATKADENTYSTKAED10 wpisujecie przy składaniu zamówienia.

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapiszZapiszZapisz