Sprawdzone zabawki na podróż z przedszkolakiem – TOP 6!

ZABAWKI NA PODRÓŻSezon wyjazdowy w pełni. Rodzice wraz z dziećmi samochodami przemierzają Polskę wzdłuż i w szerz, zaliczają camperami długie eurotripy  albo samolotem podbijają ciepłe kraje. Podróżowanie z dzieckiem nie jest proste ale zdecydowanie do zrobienia! Dotychczas panując podróże autem staraliśmy się aby wypadały one w porze snu dzieci, spokojnie mogliśmy pociągnąć 3 godziny bez przerwy. Ale ostatnimi czasy nasza pierworodna coraz częściej zachowuje przytomność podczas jazdy. Co oznacza tylko jedno… trzeba zapewnić jej rozrywki! Dlatego na wyjazdy przygotowuję jej plecak a w nim same hiciory, które zajmą przedszkolaka na dłużej. Rzeczy sprawdzają się w trakcie jazdy ale i również w czasie postojów. Mamy sprawdzony zestaw który idealnie wpasował się do przedszkolnego plecaczka. Sami zobaczcie co mieści się do środka.

ZABAWKI NA PODRÓŻ

Magneti book Janod

Magneti book kojarzą mi się ze skrzynią ze skarbami – otwierasz wieczko a twoje oczy nie wiedzą gdzie wzrok podziać. Matka chrzestna Ewy sprezentowała młodej zestaw z księżniczkami ale w ofercie Janod pudełek jest kilkanaście. Górna część pudełka – przykrywka -to tablica magnetyczna a zarazem tło całej historii. W głębszej, dolnej części w przegródkach gromadzimy magnesy oraz karty ze wzorami do układania (sama nie wiem kiedy moje dzieci pozbyły się przegródek) . Podczas układania można się wzorować gotowymi kartami. Można też układać magnesy wg własnego uznania.

Cena Magneti book Janod to ok 85 zł. Znajdziecie je np. w sklepie nashka.pl

ZABAWKI NA PODRÓŻ

ZABAWKI NA PODRÓŻ

ZABAWKI NA PODRÓŻ

Puzzle Sticks Mudpuppy

Coś dla małych puzzlomaniaków, patyczki od Mudpuppy. W zestawie znajduje się 6 układanek umieszczonych na tekturowych, dwustronnych szpatułkach. Wielkością pudełko jest bardzo zbliżone do magnesów Janod, ale w podróż można zabrać ze sobą okrojoną wersję wyciągając ze środka jeden komplet. Układanki można kupić w kilku tematykach, u nas oczywiście królują księżniczki, bajki i smoki 🙂 W pudełku znajdziecie też tekturkę w którą można wpasować szpatułki, ale nie jest ona niezbędna do układania.

Cena układanki to ok 79 złotych, puzzle patyczki od Mudpuppy znajdziecie w sklepie nashka.pl

ZABAWKI NA PODRÓŻ

Rysuj z Czuczu

Przyznam Wam, że jeszcze nie trafiłam na produkt Czuczu który by moim dzieciom nie przypadł do gustu. Z ich układanek korzystamy od kiedy Ewa była mała, aktualnie zgromadziliśmy całkiem sporą kolekcję z różnymi oznaczeniami wiekowymi. Na nasze małe i duże wyprawy zabieramy suchościeralne, dwustronne karty z zadaniami dla przedszkolaków. Zakres zadań jest bardzo szeroki, poziom trudności jest zróżnicowany. Nawet Mikołaj który nie do końca rozumie o co chodzi lubi po prostu po nich rysować.

Nie do końca wiem, dlaczego nie mogę znaleźć w internecie identycznego jak nasz  zestawu z kartami (nasz kupiłam w Biedronce, może to było jakieś specjalne wydanie). Za to pełno jest podobnych kompletów, np.: Czuczu – rączka rysuje zwierzątka, Czuczu – rączka rysuje pojazdy.

Coloring Roll Mudpuppy

Pomysłowa kolorowanka w rolce od Mudpuppy to obowiązkowy punkt programu dla małego artysty. W zestawie znajdziecie 4 kredki oraz 76 cm kolorowanki. Pudełeczko jest niewielkich rozmiarów, wręcz kieszonkowe, a po rozłożeniu bawić się może spokojnie dwójka dzieci. Wiem bo sprawdzaliśmy 😉 Wzorów jest kilka: ogród, kosmos, zwierzęta świata, środki transportu, każdy znajdzie więc coś dla siebie.

Cena to ok 33 złotych, kolorowankę w rolce znajdziecie TU.

Zgaduj z CzuCzu

Do zagadek niezbędny jest jest czytający rodzic, ale to tylko przez pierwsze 3 zabawy. Potem dziecko zna już wszystko na pamięć i samo zadaje sobie pytania i na nie odpowiada. A jak nie wie, to coś improwizuje 😀 I wiecie co? Wcale się tym nie nudzi! Zagadki występują w kilku wersjach adekwatnych do wieku, pytań jest 50. Karty są dwustronne i spięte w rogu tak aby się nie pogubiły, ale i żeby łatwo się je obracało. Każdej karcie z pytaniami przypisana jest karta z odpowiedziami. Całość zajmuje niewiele miejsca i zdecydowanie sprawdza się na wyjazdach z przedszkolakiem 🙂

Zagadki Czuczu pytania i opowiedzi, cena ok. 20 zł.

Water wow! Melissa &Doug

Gdy jakiś czas temu pokazałam Wam tą kolorowankę na Instagramie to zrobiła furorę (tak, tak, warto mnie obserwować, oto moje konto ;)). Produkt Melissa & Dough ma bardzo trafioną nazwę – Water wow na prawdę robi WOW. W zeszycie znajdziecie 4 kolorowanki oraz specjalny pędzelek ze zbiorniczkiem na wodę. Gdy zwilżycie kartkę w magiczny sposób pojawiają się na niej kolory. Gdy kartka wyschnie kolory znikają i można bawić się od nowa. W dodatku format jest na tyle mały, że kolorowankę bez problemu można spakować do plecaka i wyjąć w aucie gdy dziecko się nudzi.  A tak między nami – to sama lubię w niej czasem coś zmalować 😉

Dostępne wersje to m.in. safari, podwodny świat czy pojazdy. Cena to ok. 25 zł.

Wybaczcie, że nasze zabawki nie wyglądają jak z katalogu, ale najzwyczajniej w świecie ich…. używamy! 🙂 Towarzyszom nam w trasie ale i w domu, także tu i ówdzie znajdzie się jakieś zagięcie. A Wy macie swoje sprawdzone zabawki na podróż? Co pakujecie swoim przedszkolakom do wakacyjnego plecaka?


Niektóre linki zawarte w tekście są afiliacyjne. To oznacza, że gdy po kliknięciu na nie dokonacie zakupu ja otrzymam z tego tytułu prowizję. Nie ma to wpływu na cenę jaką Wy zapłacicie za zamówione produkty, ale to dla mnie znak że doceniacie moje rekomendacje.

ZapiszZapisz