Znowu to zrobiłam!!! – spacerówka Stockholm Elodie Details

parasolka stockholm elodie details

Aż chciałoby się zaśpiewać “Oops, I did it again”. Znowu to zrobiłam!!! Wróciłam do wózka którym już raz jeździłam! Nie mam nic innego na swoje wytłumaczenie jak to, że po prostu mam słabość do marki Elodie Details, ich projektów, wzornictwa i designu. No i jeszcze ta ciekawość –  co poprawili? Czy wózek jest lepszy od poprzednika? Musiałam to wszystko sama sprawdzić i dlatego ściągnęłam najnowszą wersję parasolki Stockholm w pięknym kolorze petrol do siebie do domu. Recenzję poprzedniego modelu możecie przeczytać w tym wpisie. Zachęcam Was gorąco do zapoznania się z poprzednim tekstem bo dziś w zasadzie zrobię jego rozwinięcie. Skupię się głównych różnicach pomiędzy modelami i ocenię je ze strony użytkownika.

Nowa wersja Stockholm Elodie Details

Nowe kolory

Stockholm Elodie Details
fot. z materiałów Elodie Details

Nowy model 3.0 Stockholm Elodie Details to po pierwsze nowa kolorystyka wózków. Pojawiły się nowe tapicerki słodki Pretty Pink, morski Petrol oraz czarno biały Graphic Devotion. To co niestety się nie zmieniło to łatwość z jaką materiał łapie wszelkie zanieczyszczenia. Nie ukrywam, przy parasolce Elodie trzeba mocno pilnować czystości, często sięgać po magiczną gąbeczkę (świetnie sobie radzi z plamami) i najlepiej zaopatrzyć się we wkładkę. Warto też pamiętać, że w wózkach Elodie Detalis można zdjąć tapicerkę do prania. W tym celu trzeba użyć śrubokręta, ale raz na jakiś czas  warto wrzucić siedzisko do pralki na program ręczny w celu odświeżenia. Poprzednio używałam wózka w kolorze Golden Grey, dziś spacerujemy z Petrolem. Nie odnotowałam, żeby któryś materiałó jakościowo specjalnie różnił się od drugiego.

Uchwyt do transportu

Druga zmiana jest dosyć subtelna – to uchwyt do przenoszenia wózka. W starej wersji był on pokryty gumą. W Stockholm 3.0 jest to zwykły parciany pasek. Wizualnie bardziej podobało mi się pierwsze rozwiązanie, ale przy użytkowaniu nie ma większych różnic. Poprzednio używaliśmy wózka ze złotym stelażem, w najnowszej kolekcji jest on już niedostępny. Mój Petrol ma czarną, matową ramę. Dużo łatwiej ją utrzymać w czystości bo na złotej, błyszczącej powierzchni widać było wszystkie odciski palców.

Składanie wózka jest identyczne w obu wersjach (a nawet identyczne jak w przypadku większości parasolek ;)) Obie wersje wózka nie różnią się specjalnie gabarytami, wymiary rozłożonego i złożonego Stockholm Stroller znajdziecie w tabelce poniżej.

Stockholm Elodie Details

Przednie koła

Kolejna zmiana w Stockholm Elodie Details to przednie koła – to w mojej ocenie największa i najlepsza rewolucja jaka zaszła w tym wózku. Producent zrezygnował z podwójnego układu i zamienił go na pojedyncze przednie kółka. Wózek dzięki temu bardzo zyskał na zwrotności. Koła w przeciwieństwie do poprzedniej wersji nie wpadają już tak łatwo w poślizgi na gładkich powierzchniach i ogóle lepiej reagują na nasze polecenia. To ułatwia też prowadzenie wózka jedną ręką – w poprzedniej wersji miała z tym problem. Oczywiście po pewnym czasie takiego prowadzenia ręka zacznie Was boleć  od kontrowania i skręcania, ale zawsze jest to jakaś szansa na to, że odpiszecie na smsa lub ogarniecie Instagram bez zatrzymywania wózka (problemy pierwszego świata 😛 ) Przednie koła można zablokować do jazdy na wprost – to ułatwia prowadzenie jedną ręką.

To co zmieniono jeszcze w przednich kołach to ich wypinanie! Jak próbowałam zdjąć koła z poprzedniej wersji to do tego zadania musiałam zaangażować dodatkową dorosłą osobę i zajęło nam to kilkanaście minut. W nowym wózku (hurraaaa!) jednym ruchem w kilka sekund zdejmiecie koła ze stelaża. Wystarczy wcisnąć guziczek i już. W ten sposób łatwo można się pozbyć jesiennego błota z przednich kół. Tylne kola nadal są podwójne i połączone z podwójnym hamulcem – tu nic się nie zmieniło.

Budka

Kolejna zmiana w spacerówce Stockolm Elodie Details to budka. Zlikwidowana została rozpórka napinająca budkę, teraz mechanizm sam trzyma poszczególne elementy na miejscu. Rozkładanie jest ciche, trzeba zadbać o to żeby z dwóch stron symetrycznie rozpiąć materiał. W panelu dodatkowym, który skryty jest pod zamkiem błyskawicznym dla rodzica przewidziano wizjer. W poprzedniej wersji klapka zasłaniająca okienko była zapinana na rzepy, obecnie są to ciche magnesiki. Dla mnie to kolejna zmiana na plus. Poza tym zasięg budki nadal zachwyca, sięga praktycznie do samych stóp. Maluszka można ukryć przed słońcem czy wiatrem a podczas drzemki w wózku będzie miał komfortowe warunki do odpoczynku.

W siedzisku nie odnotowałam żadnych zmian. Ma takie same wymiary i rozkładanie jak poprzedni model. To co bym poprawiła to pasy naramienne, które nie posiadają regulacji wysokości. To czego także nie poprawiono to dostęp do kosza po rozłożeniu oparcia na płasko. Tak na prawdę coś takiego nie istnieje i albo zrezygnujecie z używania kosza podczas drzemki dziecka albo będziecie ruszać oparciem z nadzieją, że się nie wybudzi. Liczę na to, że kolejna wersja wózka Stockholm Elodie Details uwzględni jeszcze te dwa parametry.

Stockholm Elodie Details

Cup holder

Czyli mała rzecz a cieszy. W najnowsze wersji wózka można przypiąć dodatkowy uchwyt na kubek, niestety nie pasuje on do poprzednich modeli wózka.


Reasumując: nowa wersja wózka Stockholm Elodie Details zdecydowanie warta jest dopłacenia kilkuset złotych przy zakupie. Zdecydowanie widać zmiany i to te dobre, marka posłuchała użytkowników i odpowiednio zareagowała na potrzeby rynku. Także jeżeli podoba Wam się design tych parasolek i jakoś jesteście w stanie przeboleć te małe niedopatrzenia o których wspomniałam to śmiało możecie pokusić się o zakup tego wózka. Z dotychczas użytkowanych parasolek jest to cały czas mój faworyt.

Wózki Stockholm Elodie Details oraz całą gamę dodatków do nich znajdziecie na stronie nashka.pl. Szczególnie polecam Waszej uwadze uniwersalną osłonę przeciwdeszczową, którą swobodnie można stosować przy wielu wózkach. Koniecznie obejrzyjcie sobie jeszcze rękawice/mufki do wózka. Recenzji śpiworka od Elodie możecie spodziewać się na dniach, natomiast fanów kolekcji Forest Flora mogę zaprosić na recenzję torby pielęgnacyjnej. 

Na koniec niespodzianka – kod rabatowy na całą kolekcję Elodie Details od nashka.pl. Wystarczy, że podczas składania zamówienia wpiszecie w odpowiednim polu MATKADENTYSTKAED10 a od wszystkich produktów marki Elodie Details w koszyku odejmie Wam 10%. Promocja obowiązuje do 5.11.2017. Życzę udanych zakupów i nie zapomnijcie polubić tego posta oraz udostępnić go na FB!

 

ZapiszZapisz