5 faktów o czytelnikach Matki Dentystki – podsumowanie 2018

blog matka dentystkaZ roku na rok coraz później zabieram się za te “grudniowe” podsumowania, no ale lepiej późno niż wcale. Pod koniec roku namiętnie przeglądałam statystyki by wyłapać co Wam się podobało i jaki kierunek dalej obrać.  Wnioski wyciągnęłam, 2018 rok podsumowałam i obiecuję dalej działać w temacie edukacji stomatologicznej oraz badania runku branży dziecięcej  😀 Tak, wiem! Ta mieszanka jest conajmniej dziwna. Ale widzę jakich informacji poszukujecie na blogu i które wpisy najchętniej czytacie, to wszystkie znaki na niebie, ziemi oraz w  Google Analitycs mówią mi, że mam to robić dalej 😀

Wiecie, że w tym roku minęło 4 lata jak prowadzę bloga? Klikając “opublikuj” we wrześniu 2014 roku nie spodziewałam się, że rozpoczynam tak długą, ciekawą i kształcącą przygodę.  Gdyby ktoś mi wtedy powiedział, że mój blog odwiedzi w ciągu roku prawie ćwierć miliona osób to postukałabym się palcem w głowę.  Ale to się stało! Ponad 249,8 tys. użytkowników odwiedziło matkadentystka.pl w 2018 roku,  by przeczytać conajmniej jeden z 61 nowo powstałych tekstów!

W ramach podsumowania ostatnich 12 miesięcy, chciałabym Wam przedstawić swoich czytelników i 5 faktów na ich temat:

5 faktów o czytelnikach Matki Dentystki

1. Matka dentystka to kobieta! I to zdecydowanie : 85,5 % osób, które zdecydowały się przeczytać, co Janowska znów naskrobała to kobietki z krwi i kości. Szczerze mówiąc myślałam, że ten wynik będzie większy i przekroczy 90% – tak jak na Instagramie (tam aż 95%)! Ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczona i cieszę się, że Panowie także znajdują tu ciekawe treści. Ciekawe… czy raczej szukają recenzji wózka dla swojej pociechy, czy porad o tym jak dbać o zęby?

2. Najchętniej Matkę Dentystkę czytają osoby w wieku 25-34 lata. (Ufff! Czyli nie tylko moi rodzice!)  Kolejne dwie pokaźne grupy to osoby w z grupy 18-24 lat oraz 35-44. Ten wynik całkowicie pokrywa się to z wynikami na Instagramie  🙂

3. Czas na dane geograficzne! 91 % osób odwiedzających mojego bloga pochodzi z Polski. Kolejni odwiedzający to: Wielka Brytania (2,4%) oraz Niemcy (niecałe 2%).  Jeżeli chodzi o miasta to zdecydowana większość moich obserwatorów i czytelników mieszka w Warszawie.  Kolejne 3 spore społeczności to: Poznań, Kraków oraz Wrocław.

4. Dziesięć najczęściej wyszukiwanych na blogu haseł to:

Przy okazji przypominam, o okienku wyszukiwarki (na samej górze strony, po prawej stronie), które ułatwi Wam przeczesywanie efektów mojej grafomanii.

5. Najchętniej czytanymi tekstami, które powstały w 2018 roku były:

Miejsce 5. Prezent na drugie urodziny

W tym wpisie zebrałam moje propozycje na prezent dla dwulatka, w sumie 27 pewniaków! Zainspirowały mnie oczywiście urodzinki Mikołaja. Bardzo mnie cieszy, że posty z prezentami przypadły Wam do gustu – jako ciekawostkę Wam zdradzę, że wpis z propozycjami prezentu na roczek jest najchętniej odwiedzanym wpisem na stronie!

Miejsce 4: Wózkowe love – wózki Kids’ Time 2018

Wózkowe podsumowanie targów Kids’ Time czyli setki zdjęć prosto z kieleckich, targowych hal. Relacje z targów cieszą się dużą popularnością! To świetna wiadomość, biorąc pod uwagę to, że kolejna edycja już w lutym! Nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę się doczekać.

Miejsce 3: Mata Playspot vs. dwustronny dywan piankowy SKIP HOP?

Porównanie dwóch mat od Skip Hop okazało się bardzo przydatnym wpisem. Mieliśmy przyjemność dokładnie przyjrzeć się obu modelom i wyłapać wszystkie ich wady oraz zalety.  Myślę, że po lekturze tego tekstu, dla wielu osób wybór pierwszej maty dla dziecka stał się dużo prostszy.

Miejsce 2: 10 najciekawszych wózków Kids’ Time

Lista 10 wózków, które zrobiły na mnie największe wrażenie podczas targów Kids’ Time w Kielcach. Co jest najciekawsze – 5 z nich udało mi się osobiście przetestować i zrecenzować: Bugaboo Fox, Easywalker XS, Omnio V2, Silver Cross Surf 3 Timeless,  Cybex Balios S.

Miejsce 1: Recenzja Cybex Balios S

Wózek, który intryguje i generuje bardzo duża ilość pytań 🙂  Nam bardzo przypadł do gustu: kompaktowym składaniem, bardzo długą budką oraz pojemnym koszem. Jako jeden z niewielu spacerówek, Cybex Balios S może pochwalić się przekładanym siedziskiem!


I to było by na tyle ! To koniec pierwszego wpisu w 2019 roku! Pierwszego z kilkudziesięciu – przynajmniej taką mam nadzieję. To dobry moment, żebyście dali znać, o czym chcecie czytać w najbliższych miesiącach, albo na jakie recenzje czekacie.  A jak znajdziecie chwilkę, by odnaleźć Wasz ulubiony tekst z 2018 roku to będzie mi podwójnie miło! Pozdrawiam i życzę, żeby 2019 przyniósł Wam same dobre wiadomości 🙂

matkadentystka,pl