Ulubione wpisy czytelników Matki Dentystki w 2019 roku

Po ponad 5 tygodniowej przerwie w pisaniu zasiadłam do klawiatury by podsumować Wam ostatni rok blogowania. Nie ukrywam – ostatnie 12 miesięcy było pod tym kątem trudne.

A to doba jak na złość nie chce się wydłużyć, a to tydzień trwa tylko 7 dni! Nie wspominając o tym, że moich obowiązków wcale nie ubywa! Chyba wszyscy to znacie… Ostatnio coraz trudniej było mi się skupić na pisaniu a o robieniu zdjęć już nie wspomnę. Z premedytacją odpuściłam tworzenie nowych wpisów w grudniu by dać sobie czas na regenerację. Ale to wszystko wcale nie oznacza, że na blogu nic się nie działo….

W ostatnim czasie udało się wreszcie wgrać nową stronę, kilka miesięcy temu pojawiło się nowe logo. Ruch w archiwalnych wpisach systematycznie narastał, a ja na spokojnie układałam sobie plan na najbliższe tygodnie. Zanim jednak wyruszymy wspólnie w 2020 rok podsumujmy co działo się tu przez ostatnie 12 miesięcy:

32 – tyle wpisów opublikowałam w 2019 roku.

To niestety o połowę mniej niż powstało w roku 2018, ale moim zdaniem nadrobiłam jakością! Zmierzyłam się z dużymi i wymagającymi stomatologicznymi tematami, a Wy te wpisy przyjęliście bardzo ciepło (warto było posiedzieć po nocach nad fachową literaturą ;)) Oto 5 najpoczytniejszych stomatologicznych wpisów powstałych w 2019 roku:

 1. Leczenie kanałowe – 9 faktów które każdy powinien znać
 2. Gdy pojawi się ząb stały – co każdy rodzic wiedzieć powinien?
 3. Leczenie próchnicy zębów mlecznych. Co zrobić gdy dziecko nie chce współpracować u dentysty?
 4. Pierwsza szczoteczka do zębów, czyli czym myć pierwsze ząbki?
 5. Jak wybielić zęby? Wszystko co chcecie wiedzieć o wybielaniu a baliście się zapytać.

7 – tyle wózków udało się przetestować w ostatnich 12 miesiącach. W tym 3 wózki podwójne! To całkiem sporo biorąc pod uwagę to, że moje dzieci już z wózków nie korzystają. Zdradzę Wam przy okazji, że to nie koniec moich testów. Zdecydowałam, że w miarę możliwości przyjże się jeszcze kilku modelom. A oto Wasze ulubione wózkowe wpisy, które powstały w ostatnim czasie:

 1. Kids’ Time Kielce – najpiękniejsze i najciekawsze wózki 2019
 2. Easywalker Harvey – recenzja wózka pojedynczego… a może podwójnego?
 3. Bumprider Connect – wózek na magnes, czyli jak wygodnie można połączyć ze sobą dwa wózki
 4. Thule Sleek – wózek, który rośnie wraz z Twoją rodziną
 5. Cybex Eesy S Twist – mini spacerówka z obracanym siedziskiem

399115 – tyle osób odwiedziło stronę matkadentystka.pl w 2019 roku.

To prawie dwa razy więcej gości niż zanotowałam rok wcześniej! Ku mojej radości zaglądacie tu nie tylko szukając fachowych informacji z branży stomatologicznej czy też wózkowych recenzji. Cenicie sobie także nasze rekomendacje, lubicie z nami podróżować, szukacie inspiracji. Oto 5 Waszych ulubionych tekstów które powstały w 2019 z tym związanych:

 1. Dzień Dziecka – 80 pomysłów na prezent dla przedszkolaka
 2. Wszystko co chcecie wiedzieć o podróży samolotem z dzieckiem.
 3. Wielki przegląd zabawek do kąpieli. Prezent od wielkanocnego zajączka.
 4. Targi Kids’ Time Kielce 2019 – najpiękniejsze zabawki, tekstylia i gadżety
 5. Prezent na Mikołajki do 50 złotych… i nie tylko! Świąteczne inspiracje prezentowe na każdą kieszeń.

Podsumowując moją dzialalność w internecie nie mogłabym pominąć Instagrama. Tam jestem niemalże codziennie. W instastories dzielę się z Wami wiedzą medyczną, pokazuję naszą codzienność, ciekawe miejsca, zabawki, stomatologiczne przypadki. Najciekawsze relacje zostają wyróżnione i można do nich zawsze wrócić. Obserwatorzy chętnie biorą udział w cotygodniowych testach wiedzy stomatologicznej, które potem wspólnie omawiamy. Serdecznie zapraszam Was, jeżeli tego jeszcze nie robicie, do obserwowania mojego profilu: https://www.instagram.com/matkadentystka/

Dziękuję Wam serdecznie za ostatnie 12 miesięcy – tak na prawdę, gdyby nie Wy to blog by nie istniał. Mam nadzieję, że nowy rok przyniesie mi wiele inspiracji i wolnych chwil na pisanie. Na koniec składam Wam najserdeczniejsze życzenia noworoczne: bądźcie zdrowi i szczęśliwi!